Zpověď

Zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31493/bmid_zpoved-SRq-31493.jpg 5 149 34

„Někdo má štěstí a prožije život bez velkých otřesů, jiným připraví osud potíže.“ Oblíbená kniha vzpomínek a úvah Arnošta Lustiga o životě vychází v druhém doplněném vydání. V autobiografickém vyprávění se Lustig dostává přes dětství, zkušenosti z koncentračních táborů a době strávené v Americe, až do současnosti. V knize uvedeno chybné ISBN 978-80-86911-21-2... celý text

limruska
včera 5 z 5

Pan Lustig měl rád život a život ho měl rád, protože díky tomu mohl tohle všechno přežít. A ještě do toho dokázal dosadit peprnou dávku humoru, čím to vyprávění bylo tak nějak lidské.

Pekky
16.03.2024 5 z 5

Deset hvězd by bylo za vyprávění málo. Vyslechnuto v audiverzi autora.

FoxFox
03.01.2023 5 z 5

Syrové vyprávění pana Lustiga o jeho životě, které začíná už v nejranějším dětství. Vůbec si nedokážu představit tu dobu, ve které vyrůstal. Třeba jak vzpomíná na to, že neměli co k jídlu, jindy zase dostal výprask, protože doma snědl cukr. Měli bychom si ze Zpovědi vzít ponaučení a víc si vážit toho, co máme.

Runinka
28.11.2022 5 z 5

Hodně syrová kniha mého oblíbeného autora. Člověk s tak poutavým osudem. Je dobře,že o tom ,co prožil,píše.Na to se nesmí zapomínat.

Atanone
09.10.2022 5 z 5

Tohle se nedá posuzovat jako kniha. Je to opravdu zpověď a nemyslím, že má ambice být něčím jiným. Osobní a hluboce lidské vzpomínky člověka, který prošel peklem. A dokázal žít dál bez toho, že by ztratil lidství.
Doporučuji

Aligator805
16.05.2022 5 z 5

Krásná, upřímná zpověď skvělého spisovatele. Pan Lustig má úžasný osobitý styl. Žádná křivda nebo touha po pomstě zde není. Z celé knihy je cítit úžasná touha po životě a krásný laskavý humor. Obdivuhodná je i jeho láska k rodné zemi.

Filomena1961
01.05.2022 5 z 5

Člověk při čtení této knihy zatajuje dech hrůzou a nechce se mu věřit, co dokázali lidé proti lidem vymyslet. Obdivuji, že pan Lustig byl schopen sdělit další generaci tyto informace. Doufám, že takové peklo už nikdo nikdy nebude realizovat, proto je nutné, aby mladá generace měla informace o tom, co prožívali lidé za druhé světové války a čím vším procházeli.

ANDY28
08.04.2022 5 z 5

opravdu hluboký respekt pane Lustigu! Škoda, že těch vylomenin tam bylo pomálu...

ErikaJ
11.03.2022 4 z 5

Knížky pana Lustiga jsou výborné a jsem ráda, že jsem si mohla přečíst i zpověď o jeho životě a dětství, které neměl lehké. Jak už tu bylo zmíněno, nenechal se zlomit. Patří mu můj velký obdiv!

Mateo67
05.03.2022 4 z 5

Hledala jsem cestu, jak splnit 13. téma letošní výzvy a dostala se mi do rukou tato titěrná a niterná knížečka. Malá vzhledem, velká obsahem. Nenechal se zlomit. A my, kdyby na to nedejbože došlo, se také nesmíme nechat.

katka134
04.03.2022

Tak číst tuto Zpověď v tyto dny nebyl dobrý nápad.
Úryvek:
Když se to stalo, víme, že se to může stát znova, což je hrozné. Ale je to varování. Co se stalo jednou, může se stát podruhé, potřetí, podesáté…
Je to jako hrozba atomové bomby. Víme, že vybuchne-li v Pákistánu, v Indii, země se otočí a namočí se do radioaktivního mraku nebo jeho zbytku.
To bude konec člověka. A bude to trvat sto tisíc nebo miliony let, než se narodí třeba nějaký mlok.

archivářka115
26.02.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Krásně se četla. Z každé stránky bylo znát, jak moc autor miluje naši zem.

ZiPur
28.01.2022 4 z 5

Když se člověk ohlédne za svým životem ve stáří, vzpomíná opravdu na ty nejsilnější zážitky. Vznikne mozaika, kde většina barev je křiklavých a vzájemně snad až nesourodých. Člověk by meditací nad jednotlivými střípky a jejich barvami, odlesky mohl a chtěl strávit hodiny.

XenasChakram
06.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v podání pana Lustiga a užila jsem si ji. To byla tak syrová zpověď. Dětství, Osvětim. U toho mi bylo chvílemi i fakt zle....prostě naprosto bravurní...

Vendy1993
30.08.2021 5 z 5

Nádherné, upřímné čtení...jsem ráda, že jsem si knížku vybrala. Strašně dobře se četla a alespoň trochu teď pana Lustiga znám, za to jsem moc ráda.

lernami
29.01.2021 5 z 5

Dovedla bych si představit, že kniha bude delší, opravdu to bylo jen zběžné ohlédnutí za životem pana Lustiga. Na druhou stranu základní informace o jeho životě kniha zaručeně poskytla. Arnošt Lustig byl ve vyprávění velice otevřený a přirozený. Rozhodně jsem si toho z knihy hodně odnesla a přečtení vřele doporučuji!

Pablo70
19.11.2020 5 z 5

Lidé jako Arnošt Lustig znali cenu života. Jeho sponánní vyprávění je mnohem silnější než všelijaké knihovnice nebo tatéři z Osvětimi (nebo jak se ty knížky z módní vlny o holokaustu jmenují). Jedna z nejkrásnějších scén je ta o zkoušce z filozofie: ano, vědoucí lidé umí být velkorysí! Učíme se od nich žít.

Maria404
30.10.2020 5 z 5

Tahle kniha vám dá víc, než několik nudných hodin dějepisu o druhé světové válce. Nadšení.

JarkaTopolova
10.06.2020 5 z 5

Vynikající pojetí životních zkušeností, moc děkuji pane Lustig

zdenek118
26.08.2019 5 z 5

Je to již třetí kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetl. Musím uznat, že Zpověď je příběh úžasného člověka. Vzpomínky spisovatele na svoje pěkné klukovské dětství v chudé židovské rodině, na období holokaustu po obsazení republiky fašistickým Německem, přes líčení otřesných zážitků v koncentračních táborech za války, až po jeho život v poválečném Československu. V knize, která je psaná jeho osobitým strohým způsobem, jsem nenašel ani náznak pocitu ukřivděnosti a pocitu nutnosti pomsty za spáchané křivdy na jeho osobě i jeho blízkych. Naopak z obsahu příběhu vyzařují Lustigovi úžasné osobní vlastnosti jako jsou jeho pozitivní přístup k životu a humor.
Doporučuji každému, kdo se chce něco dozvědět o holokaustu, si tento zajímavý autobiografický příběh přečist.