Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Velice milé a příjemné čtení. Vůbec nevadí že se slečna Marplová objeví až ke konci knihy.

23.08.2023 5 z 5

O bagříku Honzíkovi O bagříku Honzíkovi Jan Jirků

Našemu čtyřletému milovníkovi bagrů a stavebních strojů musím číst neustále dokolečka. Velmi pěkná kniha pro malé kluky. I malé stroje mohou dokázat velké věci.

13.07.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé, příjemné pohlazení po duši. Krásný a kultivovaný projev pana Ebena. A taky zajímavý nápad s kroužkovou vazbou. To vše dělá z této knihy laskavé čtení. A vážně jsem neměla potřebu se zbavit ani jedné stránky.

04.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásná kniha. Snad ještě o trochu lepší než první díl. Velká poklona autorce, která odvedla neskutečnou práci. Historie tohoto kraje je unikátní. Lednická opravdu umí krásně přiblížit atmosféru a velmi dobře popsat lidské osudy, pocity a povahy jednotlivých osob. Velmi se těším na závěrečný díl a doufám že si udrží takto nastavenou vysokou úroveň.

03.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velice pěkné napsaná kniha. Zajímavý pohled do historie a tvrdého života horníků. Líbila se mi i provázanost jednotlivých postav.

27.06.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Velice příjemná detektivka z pěkného prostředí. Sympatické postavy. Děj krásně plyne bez potoků krve. A závěr krásně ve stylu Agathy Christie. Velké odhalení přede všemi zúčastněnými.

21.06.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Velmi milé překvapení. Velice příjemná detektivka. Sympatické postavy a hlavně žádné potoky krve. Jdu na další díl!

16.06.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tak toto bylo opravdu vynikající čtení. Za mě asi vůbec nejlepší díl o Davidu Rakerovi. Velmi dobře dobře propracovaná zápletka, staré nevyřešené případy, tajemství. A ten konec! Prostě bomba! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Snad to bude brzo.

01.06.2023 5 z 5

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Příjemné pohodové čtení. Pěkný výběr povídek. Největším překvapením je povídka Smrt na Nilu, která se velmi liší od velmi známé knihy s H. Poirotem.

27.05.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Zatím nejlepší díl z celé série o Kate. I když bylo rozuzlení poměrně brzy předvídatelné, nic to nemění na tom že se kniha velmi dobře četla.

09.05.2023 5 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Pohodové čtení. Skvělé navozená atmosféra viktoriánské Anglie. Zajímavá zápletka staré vraždy a postavení žen ve společnosti.

08.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle mě odrovnalo. Místy mi bylo špatně, ale kniha nešla odložit. Přečetla jsem za dvě hodiny. Tuto knihu budu mít v paměti ještě hodně dlouho. Stejně jako jiné knihy A. Mornštajnové. Vylíčení tísňivé atmosféry bylo úžasné a vtáhlo vás do děje. Tak jak to paní spisovatelka umí.

18.04.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Já tuhle sérii prostě miluju. Jedna z mála sérii která si drží vysokou úroveň. A tento další díl to opět dokazuje. Kam až může zajít sourozenecká rivalita? Opět velmi zvolené téma knihy, tak jako u předchozích dílů. Kim a její parta, to už je taková třešnička na dortu. Co dodat víc? Já chci rychle další díl!!!

07.04.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Posloucháno jako audiokniha. První část knihy s dvojčaty a průkopníky byla parádní. Druhá část už mi přišla taková uspěchaná, rychlá. Členové mordoparty byli sympaťáci. Vzhledem k tomu že to bylo moje první setkání s autorem, tak určitě sáhnu po další knize.

03.04.2023 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Slovy pana Kaplana, bylo to špíčkový. A excelentní překlad pana Přidala.

01.04.2023 5 z 5

Koule Koule David Drábek

Posloucháno jako rozhlasová hra s Pavlou Tomicovou. A byla to pecka. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmála. Smích Pavly Tomicové v člověku probudí skvělou náladu.

22.03.2023 5 z 5

Dvojčata a Claudine Dvojčata a Claudine Enid Blyton

Nejlepší díl z celé série.

19.03.2023 5 z 5

Dvojčata ve druhém ročníku Dvojčata ve druhém ročníku Enid Blyton

Milé vtipné čtení. V dětství jsem tuto sérii milovala a přála si navštěvovat takovu školu jako byla St Clare.

19.03.2023 5 z 5

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Z nostalgie kdy jsem jako dítě hltala každou knihu o Pat a Isabele musím dát 5*.

18.03.2023 5 z 5

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Do čtenářské výzvy jsem hledala knihu se žlutou obálkou. V knihovně mi padla do ruky kniha mého dětství. Tato série mě provázela celým dětstvím a já tyto knihy četla neustále dokolečka.

18.03.2023 5 z 5