Dvojčata ve druhém ročníku

Dvojčata ve druhém ročníku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26704/dvojcata-ve-rocniku-26704.jpg 4 156 13

Dvojčata série

Již počtvrté se setkáváte s dvojčaty Pat a Isabelou O'Sullivanovými a jejich příhodami ve škole St Clare. V předchozích dílech prožila děvčata mnoho vzrušujících dobrodružství, ale nakonec úspěšně postoupila do druhého ročníku. I tady je čeká spousta novinek - nová třídní učitelka, dvě nové spolužačky a zcela nezvykle hned dvě nové předsedkyně třídy. A jako v minulých dílech je také zimní semestr druhého ročníku plný překvapení a událostí. Děvčata chystají představení na pomoc Červenému kříži, prožijí napínavý zápas v lakrosu, připraví francouzštinářce nečekaný zážitek, když její talíř při obědě tancuje po stole. O tom všem a mnoha dalších zábavných příhodách se dočtete v této knížce.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Second Form at St. Clare , 1944

Aligator805
19.03.2023 5 z 5

Milé vtipné čtení. V dětství jsem tuto sérii milovala a přála si navštěvovat takovu školu jako byla St Clare.

Znedla
22.04.2022 4 z 5

Moje první setkání s dvojčaty . Knihu jsem si vybrala v knihobudce, díky jejímu formátu , který se mi báječně hodil do kabelky.
A cestou do - z práce jsem si to s děvčaty moc užila!

Eeve
11.08.2021 4 z 5

Pokračujeme už štvrtou knižkou o živote na internátnej škole (nielen) dvojčiat Pat a Izabely, o ich všelijakých útrapách, radostiach, figliarstvach, opäť tu máme jednu protivu, jednu nešťastnicu, jednu tvrdohlavicu, a zvyšok úžasné dobrosrdečné dievčatá, s ktorými veľmi radi prežijeme ďalší semester - konečne v druhom ročníku! :) Škoda, že sme sa ho dočkali až vo štvrtej časti, autorke by som poradila, aby sa nevenovala prvému ročníku až tak obšírne (prvé tri knihy), možno by sme sa dočkali v ďalších častiach popisu aj toho, čo bolo preskočené...ale o tom potom :)
PS: Aj ja chcem polnočnú hostinu!! :)

Aninka36
07.02.2021 5 z 5

Hezká kniha , půlnoční hostiny dělají chutě... Hlavně Carlottin dort. MŇAM Těším se na další díl. Doporučuji.

haki34
04.03.2019 5 z 5

hezké, vtipné čtení pro holky...pro mě (i po letech výbavna :D) je top vzpomínka na půlnoční hostiny na internátu ! jak já těm holkám záviděla ! (pamlsky i dobrodružství :)))

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Iva B.
21.04.2015 5 z 5

Když jsem byla mladší, tak jsem tyhle knížky milovala a konkrétně tuto jsem četla snad 10x.. Jak už tady někdo psal, také jsem chtěla být na takovém internátě a nosit uniformu :-)

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

nej nej nej co vice dodat jen skoda ze jsem taky nechodila na internat:)

Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Další série od Enid Blytonové, kterou jsem četla v dětství a můžu ji doporučit. Bylo mi líto, že knihy měly málo stránek a já jsem je měla hned přečtené. Souhlasím s petruska85.

petruska85
20.08.2013

Série o dvojčatech, která je naprosto fantastická. Po přeštení jsem toužila být na takovém internátě a nosit uniformu.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Když jsem četla tuhle sérii, toužila jsem jít na internát :D

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!

Megii
31.08.2011 5 z 5

Tahle série Dvojčata se mi moc líbí. Enid Blyton píše s humorem o příhodách dívek. Taky bych ráda dvojče :).