Podařená dvojčata

První ze série příběhů ze školy St Clare vypráví o příjezdu dvojčat Patricie a Isabely, která sem nastoupila s nechutí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26701/podarena-dvojcata-26701.jpg 4.3159

Dvojčata 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twins at St Clare's, 1944

Kniha Podařená dvojčata

Eeve
09.08.2021

Jedna zo sérií, ktoré ma sprevádzali mojím detstvom, a ja som za to vďačná. Pamätám sa, ako som nedočkavo listovala stránkami, aké nové dobrodružstvá dvojčatá čakajú, čo zas vyparatia, koho nového stretnú...
V tejto prvej, úvodnej časti, sa so všetkým a všetkými zoznámime, spoznáme školu St. Clare´s, jej učiteľku, i úžasnú riaditeľku, jej žiačky, ktoré sú naozaj rôznorodé. Jedny usilovné, druhé veselé a nezbedné, ďalšie odvážne športovkyne, či tvrdo úprimné alebo naivné. No proste všehochuť, tak, ako to má byť. Dvojčatá spočiatku tvrdohlavé a nafúkané, si táto škola veľmi rýchlo získa, a zmenia sa, až snáď príliš rýchlo a výrazne :) To ale až tak nevadilo, vzhľadom na cieľovú skupinu je to až pochopiteľné.
Mňa takisto fascinoval celý tento "staro"anglický svet, vôbec tá predstava internátnej dievčenskej školy, veci ako lakros, zázvorové pivo, zašívanie si plachiet, rovnaké rovnošaty, semestre, to všetko boli pre nás deti fascinujúce neznáme veci, ktoré sme sa snažili pochopiť a predstaviť. Proste to bol zážitok. A z toľkého rešpektu a úcte voči pani učiteľkám by sa mohli dnešní žiaci trochu inšpirovať, určite by to prospelo nám všetkým. Teším sa, ako si opäť prečítam druhé pokračovanie.

Starmoon
01.01.2021

Podarená kniha a séria o podarených dievčatách (nielen o dvojčatách Pat a Izabele). Od detstva ma fascinoval a priťahoval svet internátnej školy, akú navštevovali, a často i rada som sa zahlbovala do predstáv, aké by to bolo, keby niečo podobné existovalo i v našom časopriestore.

Páči sa mi, ako nenásilne dokázala autorka čitateľa vtiahnuť do deja, na príbehoch rôznych dievčat demonštrovať, že dobro, čestnosť a hodnoty sú nielen správne(jšie), ale aj príťažlivejšie ako rôzne charakterové neduhy, a že správna partia je veľkým darom.

Potešila by som sa novému vydaniu, veď aj dnešná generácia si zaslúži takéto milé príbehy.

Aninka36
28.10.2020

Hezká kniha o holkách ze střední.

Elleonora
26.09.2020

Jednou o prázdninách, kdy mi mohlo být okolo 12 let, jsem u babičky prohledávala knihovnu a našla sérii knih o dvojčatech ze školy St. Clare, kterou jsem si během čtení naprosto zamilovala. I teď, ačkoli jsem mnohem starší, si ráda nacházím své oblíbené pasáže. :)

haki34
04.03.2019

díky Isew za připomenutí série, která mě provázela základkou :)
při čtení jsem snila o půlnočním pikniku (už jen to zvukomalebné slovo piknik !!!), hádala, jak asi chutná zázvorové pivo, a taky jsem chtěla zažít internátní školu a samozřejmě mít dvojče :)))
hezké holčičí čtení !

PetraaMatouš
04.03.2019

Četla sem tuto knihu v 11letech. Dost sem se u ní nasmála.

knihomolkačenka
28.05.2017

Při čtení této knihy jsem si vzpoměla na Dvojčata v průšvihu.

tatafa
07.01.2017

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.