Dvojčata Pat a Isabela

Dvojčata Pat a Isabela https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26702/bmid_dvojcata-pat-a-isabela-9iw-26702.jpg 4 200 23

Dvojčata série

Dvojčata Pat a Isabela a jejich spolužačky se po prázdninách opět sejdou v internátní škole St. Clare. V tomto semestru přibylo do prvního ročníku několik nových studentek.

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The O’Sullivan Twins , 1942

Aligator805
18.03.2023 5 z 5

Z nostalgie kdy jsem jako dítě hltala každou knihu o Pat a Isabele musím dát 5*.

AlixPrincess
10.07.2022 4 z 5

Sérii jsem četla jako menší, docela mě to bavilo, jen u Isabely mi trochu vadila absence charakteru a vlastního názoru. Doporučuju pro holky 9 - 10 let.

1bublina
26.04.2022 5 z 5

Kdybych měla hodnotit dnes, bylo by to tak na 3 hvězdičky. Ale moc dobře si pamatuju, jak jsem tuto sérii hltala jako dítě, takže musím dát plný počet bodů. Zajímalo by mě, jestli by to bavilo i děti v dnešní době..? Myslím, že moc ne.

SBH
26.11.2021 4 z 5

U této knihy jsem marně očekávala bohaté popisy, dobrá, vrátím se na zem, aspoň nějaké popisy. Prostor a z valné části i postavy plavaly ve vzduchoprázdnu. Když už jsem u figur, jednalo se o sbírku schématických charakterů, Lucy je krásná, tudíž milá a charakterní, Margery ošklivá, tudíž protivná a hloupá. Mno. Dějové zvraty a zápletky taktéž - jedno velké schéma.
A víte co? Ono to fungovalo. Celý děj se odehrává ve formě svižných, i když občas strojených dialogů. Hlavní hrdinky Pat a Isabela mi lezly na nervy, jenže taky už jsem dávno za věkovou hranicí cílové skupiny čtenářek. Ale stejně mě to chytlo, taková jednoduchoučká moralita určená pro větší děti. Dokonce i pár uchechtnutí a slziček ze mě ta věc vymáčkla. Pro danou věkovou skupinu a v daném žánru se jedná o slušný kousek.

zuzca.h
01.11.2021 3 z 5

Napsané hezky a čtivě, postavy hezky vykreslené, za to 3 hvězdy. Ale upřímně si myslím, že by mě to ani jako malou moc nebavilo. Je to taková směsice filmu pro pamětníky a amerických středoškolských filmů. A upřímně Pat a Isabela jsou někdy na jednu spřátelenou.

Eeve
09.08.2021 4 z 5

Druhé pokračovanie dobrodružstiev dvojčiat Pat a Izabely v ničom nezaostáva za úvodnou časťou. V druhom semestri, ešte stále v prvom ročníku, dievčatá opäť prežívajú množstvo nezabudnuteľných momentov a zážitkov so svojimi kamarátkami. Zoznámime sa s niekoľkými novými žiačkami, tie žartíky, čo vystrájali, a polnočné hostiny, čo si pripravovali, ma vždy nesmierne zabávali :) Skvelá knižka.

Aninka36
11.01.2021 5 z 5

Pokračování. Knížka se mi moc líbila. Dělala mi při čtení některých scének chutě... Nejvíc se mi líbila kapitola Šťastný konec. Doporučuji.

haki34
04.03.2019 5 z 5

série pokračuje, veselé, čtivé, hezké, dneska pomalu jen zamáčknout slzu...ale myslím, že má co říct i v dnešní virtuální době - třeba se bude holkám líbit tak, jak kdysi nám... vždyť kdo by taková dobrodružství nechtěl zažít ?? za sebe jen doporučuji a své dceři určitě v knihovně podsunu :D

Isew
04.03.2019 4 z 5

Druhý díl přečtený s dcerami. První jsem nečetla, ale nijak to nevadilo. Nakouknutí do anglické internátní školy bylo poměrně zajímavé. Vztahy mezi děvčaty autorka popsala poměrně přesně. Jsem ráda, že jsem se v dětství kamarádila víc s klukama a mými oblíbenými spisovateli byli Foglar, Seton, Verne a May. Teď díky dcerám čtu i tyto knihy a vlastně mi to nějak nevadí, ale v dětství bych to do ruky asi nevzala. Ale to nijak neubírá na kvalitě této knihy. Brzy se pustíme do třetího dílu.

lenka5954
13.07.2018 5 z 5

Knížky mého dětství, ke kterým se ráda vracím i v dospělosti. Líbí se mi doba, ve které se odehrávají, kterou jsem sama nepoznala, takže určitá taková nostalgie a idylka :) holky byly prostě holkami, vymýšlely různé lumpárny...knížky ráda předám své dceři, myslím, že to bude hezký výlet do dob minulých

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Jelen51
01.10.2016

to byly super knížky :-) knihy dětství vážně

pypyes
06.03.2015 4 z 5

knížka mého dětství

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

NEJLEPSI KNIZKA MEHO DETSTVI

reccal
10.02.2014 4 z 5

Dívky ve třídě jsou jedna šťastná rodina, nikdo si nezávidí ani lepší oblečení, ani superhypernejlepší telefony, natož aby se snad pomlouvaly a šikanovaly. Dnes utopie, tehdy velké dobrodružství.

Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Další série od Enid Blytonové, kterou jsem četla v dětství a můžu ji doporučit. V podání Blytonové byl život na internátní škole docela zajímavý.

petruska85
20.08.2013

Série o dvojčatech, která je naprosto fantastická. Po přeštení jsem toužila být na takovém internátě a nosit uniformu.

Guenevra
28.10.2012 5 z 5

Stejně jako ostatní...dvojčata jsem milovala a doma jsem měla celou sérii. Vlastně jsem si tyhle knížky přestěhovala i do nového bytu jako malou vzpomínku na dětsví a jako malé dědictví, pro mou dceru, pokud se mi někdy nějaká narodí :)

dark.ma93
18.09.2012

Frajerky co odjely studovat. Docela vtipné :))

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!