Dvojčata Pat a Isabela

Dvojčata Pat a Isabela a jejich spolužačky se po prázdninách opět sejdou v internátní škole St. Clare. V tomto semestru přibylo do prvního ročníku několik nových studentek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26702/big_dvojcata-pat-a-isabela-9iw-26702.jpg 4.4179

Dvojčata 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The O’Sullivan Twins, 1964

Kniha Dvojčata Pat a Isabela

SBH
26.11.2021

U této knihy jsem marně očekávala bohaté popisy, dobrá, vrátím se na zem, aspoň nějaké popisy. Prostor a z valné části i postavy plavaly ve vzduchoprázdnu. Když už jsem u figur, jednalo se o sbírku schématických charakterů, Lucy je krásná, tudíž milá a charakterní, Margery ošklivá, tudíž protivná a hloupá. Mno. Dějové zvraty a zápletky taktéž - jedno velké schéma.
A víte co? Ono to fungovalo. Celý děj se odehrává ve formě svižných, i když občas strojených dialogů. Hlavní hrdinky Pat a Isabela mi lezly na nervy, jenže taky už jsem dávno za věkovou hranicí cílové skupiny čtenářek. Ale stejně mě to chytlo, taková jednoduchoučká moralita určená pro větší děti. Dokonce i pár uchechtnutí a slziček ze mě ta věc vymáčkla. Pro danou věkovou skupinu a v daném žánru se jedná o slušný kousek.

zuzca.h
01.11.2021

Napsané hezky a čtivě, postavy hezky vykreslené, za to 3 hvězdy. Ale upřímně si myslím, že by mě to ani jako malou moc nebavilo. Je to taková směsice filmu pro pamětníky a amerických středoškolských filmů. A upřímně Pat a Isabela jsou někdy na jednu spřátelenou.

Eeve
09.08.2021

Druhé pokračovanie dobrodružstiev dvojčiat Pat a Izabely v ničom nezaostáva za úvodnou časťou. V druhom semestri, ešte stále v prvom ročníku, dievčatá opäť prežívajú množstvo nezabudnuteľných momentov a zážitkov so svojimi kamarátkami. Zoznámime sa s niekoľkými novými žiačkami, tie žartíky, čo vystrájali, a polnočné hostiny, čo si pripravovali, ma vždy nesmierne zabávali :) Skvelá knižka.

Aninka36
11.01.2021

Pokračování. Knížka se mi moc líbila. Dělala mi při čtení některých scének chutě... Nejvíc se mi líbila kapitola Šťastný konec. Doporučuji.

haki34
04.03.2019

série pokračuje, veselé, čtivé, hezké, dneska pomalu jen zamáčknout slzu...ale myslím, že má co říct i v dnešní virtuální době - třeba se bude holkám líbit tak, jak kdysi nám... vždyť kdo by taková dobrodružství nechtěl zažít ?? za sebe jen doporučuji a své dceři určitě v knihovně podsunu :D

Isew
04.03.2019

Druhý díl přečtený s dcerami. První jsem nečetla, ale nijak to nevadilo. Nakouknutí do anglické internátní školy bylo poměrně zajímavé. Vztahy mezi děvčaty autorka popsala poměrně přesně. Jsem ráda, že jsem se v dětství kamarádila víc s klukama a mými oblíbenými spisovateli byli Foglar, Seton, Verne a May. Teď díky dcerám čtu i tyto knihy a vlastně mi to nějak nevadí, ale v dětství bych to do ruky asi nevzala. Ale to nijak neubírá na kvalitě této knihy. Brzy se pustíme do třetího dílu.

lenka5954
13.07.2018

Knížky mého dětství, ke kterým se ráda vracím i v dospělosti. Líbí se mi doba, ve které se odehrávají, kterou jsem sama nepoznala, takže určitá taková nostalgie a idylka :) holky byly prostě holkami, vymýšlely různé lumpárny...knížky ráda předám své dceři, myslím, že to bude hezký výlet do dob minulých

tatafa
07.01.2017

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.