Vzhůru na kouzelný strom

Vzhůru na kouzelný strom

Země splněných přání. Země hraček. Narozeninová země. To jsou fantastická místa, ve kterých zažívají neuvěřitelně napínavá i legrační dobrodružství 3 děti (Tom, Eva, Tereza) a jejich pohádkoví přátelé. Fantasy série Enid Blytonové, světoznámé autorky mnoha úspěšných a velmi oblíbených knih pro děti, mimo jiné série Tajemství, Záhady či Správná pětka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32588/kouzelny-strom-vzhuru-na-kouzelny-s-aH1-32588.jpg 4.675

Kouzelný strom (1.)

The Enchanted Wood (1960)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

ramez

Naprosto skvělá, je mi 49 let a znovu ji budeme dohromady číst s mojí šestnáctiletou dcerou. Zase se krásně nasmějeme

havranice
28.07.2017

Na netu jsem si všimla, že knihu shání spousta lidí a že má dobré recenze, tak jsem ji začala pro své děti shánět, i když jsem ji sama ze svého dětství neznala. Nakonec jsem ji sehnala v jednom zahraničním e-shopu, který měl i sekci knih v češtině. Knihu jsem předčítala svým 3 dětem - 9, 5 a 3 roky. 3 letá z toho ještě nic neměla, na ni to bylo složité, ale obě starší děti byly nadšené a na večerní čtení se dost těšily. Kniha v nich probouzela fantazii, docela často se nějak k tématu kouzelného stromu vracely, třeba v lese si hrály na to, že nějaký hledají a představovaly si, že je to ten či tamten. To téma kouzelného stromu bych řekla, že je fakt vtáhlo. Mně se kniha líbila tak v první třetině, pak jsem už byla ale rozpačitější a rozpačitější. Postavy jsou v knize úplně placaté, ale fakt úplně - nemají žádnou hloubku, žádnou psychologii, není naprosto nic specifického, co bych o komkoli ze třech sourozenců (Toma, Evy a Terezy) mohla říct. Ani jejich vzájemné vztahy nejsou nijak vykreslené. Kniha je prostě postavena na akci - na tom, co se děje když jdou na kouzelný strom. V knize jsem nenalezla žádné hlubší myšlenky, přesah, poučení. Knize bych to odpustila, kdybych ji vnímala alespoň jako kvalitně dobrodružnou, byť by to bylo to jediné - klidně bych ji i tak dala 5 hvězdiček. Ale podle mě i ty příběhy postupně ztrácely dech a v poslední tak čtvrtině už jsem to vnímala téměř jako nesnesitelnou slátaninu - dobrodružství v druhé půlce knihy už byla strašně překombinovaná, přišlo mi to jako vršení jednoho nepropracovaného nápadu za druhým, bez jakéhokoliv prokreslení a hloubky, že z toho na mě padala nuda a chuť to mít za sebou. Přišlo mi, že i děti pak už trochu ztrácely zájem. Kniha v nich na začátku vzbudila ohromnou vlnu fantazie, což pak nějakou dobu žilo vlastním životem, ale ke konci to už prostě ztrácelo dech. Nelituju, že jsem knihu, byť docela draze, koupila, za to bouřlivé probuzení dětské fantazie na počátku jí patří dík, ale druhý a třetí díl už určitě shánět nebudu.

simviki
10.12.2015

Pokud máte děti od 5 nebo 6 let nezapomeňte je seznámit s touto knihou a jejími dalšími díly. Moje děti ji milují. Za sebe mohu říci , že je milá, úsměvná, zábavná a tajuplná- dokáže dát přesně to, co očekávají a co je zaujme. (Není tady místo pěti hvězdiček v nabídce nekonečno ? )

Elis.161
19.08.2014

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství, vážně hezké pro děti. :)

zdenina84
05.06.2014

Dobry den. Chtela bych tu knizku pro deti. Je moznost ji nekde sehnat? Vsem dekuji za odpoved.

AničkaŽ
26.05.2014

Pro děti více než ideální knížky i autorka. Moc doporučuji! :)

brčko-A
12.03.2014

Krásná...taky bych tam chtěla bydlet. A podívat se do ,,Zemi splněných přání,, a ,,Narozeninové země,,...

eletrika03
06.03.2014

Když jsem ji četla v 7-mi letech tak se mi líbila, ale ted bych už asi ani nečetla.

mercedes1j8
09.08.2013

Tyto příběhy jsem milovala. Doufám, že je jednou budou milovat i moje děti :D

Monyy
12.07.2013

Také s váma souhlasím. Tyhle knížky jsem naprosto zbožňovala, občas mám chuť si je znovu přečíst :) Doteď si pamatuju obyvatele a všechny ty světy.... :))

Miškáá
02.10.2011

Naprosto s tebou souhlasím s mySaints. Mám na to stejný názor. Dokonalá knížka, kterou jsem jako dítě milovala, přečetla jsem ji mockrát a asi se k ní brzo vrátím i teď :-D :-))

mySaints
05.03.2011

Tuhle knížku a její pokračování jsem neskutečně milovala. Připomínají mi dětství a když zavřu oči, vybavuji si les, ten velký strom, každou větev i žebřík na vrcholku do pokaždé jiné země. Pro představivost dítěte naprosto dokonalá knížka :-)