Vzhůru na kouzelný strom

Země splněných přání. Země hraček. Narozeninová země. To jsou fantastická místa, ve kterých zažívají neuvěřitelně napínavá i legrační dobrodružství 3 děti (Tom, Eva, Tereza) a jejich pohádkoví přátelé. Fantasy série Enid Blytonové, světoznámé autorky mnoha úspěšných a velmi oblíbených knih pro děti, mimo jiné série Tajemství, Záhady či Správná pětka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32588/kouzelny-strom-vzhuru-na-kouzelny-s-aH1-32588.jpg 4.691

Kouzelný strom 1.

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

The Enchanted Wood, 1960

Kniha Vzhůru na kouzelný strom

Knihomolka506

Jako dítě jsem  tu knihu- serii milovala. Nejdřív se mi do  toho nechtělo až po přemlouvání od paní knihivnice, že je ta série skvělá a velmi čtivá tak si říkám, že to zkusím a dobře jsem  udělala. Nádhera!

Kristyna1712

Nedávno jsem si na mou oblíbenou knížku z dětství vzpomněla, a proto jsem se rozhodla si ji po těch několika letech znovu přečíst. Moc jsem si na děj v knize nevzpomínala, ale zůstal ve mě ten dětský pocit, že to byla opravdu skvělá knížka. Trochu jsem se bála, že se mi ten pocit vytratí, když si ji přečtu teď v dospělosti, ale naopak. Přečtení mě jen utvrdilo v tom, že je to výborná knížka pro děti i milá a zábavná knížka plná fantazie pro dospělé, kteří nechtějí zapomenout na to malé dítě v sobě :).

EtELINKA23
11.07.2019

Jako malá jsem si knihu půjčila v knihovně. Od té doby se mi tak vryla do srdce že jsem jí musela přidat do své knihovničky. Krásné příběhy plné dobrodružství. Za mě určitě super kniha a už se těším až to budu jednou číst dětem.

Taťka Hraboš
10.06.2019

Začal jsem tuhle knihu dětem číst po sérii Jak vycvičit draka, a tak jsem se trochu bál, aby pro ně byla dostatečně atraktivní. Obavy byly ale zbytečné. Co téhle knížce chybí na dramatičnosti a napětí, to bohatě vynahrazuje nápaditostí, fantazií, humorem či výbornými, originálními postavičkami (nejlepší je inženýr Castroll :-) ). Předpokládám, že v podobném duchu se nesou i další knihy autorky, takže si je asi postupně seženeme a přečteme.

martaa33
15.05.2019

Krásná dobrodružná kniha, děti moc bavila.

ramez
07.02.2018

Naprosto skvělá, je mi 49 let a znovu ji budeme dohromady číst s mojí šestnáctiletou dcerou. Zase se krásně nasmějeme

havranice
28.07.2017

Na netu jsem si všimla, že knihu shání spousta lidí a že má dobré recenze, tak jsem ji začala pro své děti shánět, i když jsem ji sama ze svého dětství neznala. Nakonec jsem ji sehnala v jednom zahraničním e-shopu, který měl i sekci knih v češtině. Knihu jsem předčítala svým 3 dětem - 9, 5 a 3 roky. 3 letá z toho ještě nic neměla, na ni to bylo složité, ale obě starší děti byly nadšené a na večerní čtení se dost těšily. Kniha v nich probouzela fantazii, docela často se nějak k tématu kouzelného stromu vracely, třeba v lese si hrály na to, že nějaký hledají a představovaly si, že je to ten či tamten. To téma kouzelného stromu bych řekla, že je fakt vtáhlo. Mně se kniha líbila tak v první třetině, pak jsem už byla ale rozpačitější a rozpačitější. Postavy jsou v knize úplně placaté, ale fakt úplně - nemají žádnou hloubku, žádnou psychologii, není naprosto nic specifického, co bych o komkoli ze třech sourozenců (Toma, Evy a Terezy) mohla říct. Ani jejich vzájemné vztahy nejsou nijak vykreslené. Kniha je prostě postavena na akci - na tom, co se děje když jdou na kouzelný strom. V knize jsem nenalezla žádné hlubší myšlenky, přesah, poučení. Knize bych to odpustila, kdybych ji vnímala alespoň jako kvalitně dobrodružnou, byť by to bylo to jediné - klidně bych ji i tak dala 5 hvězdiček. Ale podle mě i ty příběhy postupně ztrácely dech a v poslední tak čtvrtině už jsem to vnímala téměř jako nesnesitelnou slátaninu - dobrodružství v druhé půlce knihy už byla strašně překombinovaná, přišlo mi to jako vršení jednoho nepropracovaného nápadu za druhým, bez jakéhokoliv prokreslení a hloubky, že z toho na mě padala nuda a chuť to mít za sebou. Přišlo mi, že i děti pak už trochu ztrácely zájem. Kniha v nich na začátku vzbudila ohromnou vlnu fantazie, což pak nějakou dobu žilo vlastním životem, ale ke konci to už prostě ztrácelo dech. Nelituju, že jsem knihu, byť docela draze, koupila, za to bouřlivé probuzení dětské fantazie na počátku jí patří dík, ale druhý a třetí díl už určitě shánět nebudu.

simviki
10.12.2015

Pokud máte děti od 5 nebo 6 let nezapomeňte je seznámit s touto knihou a jejími dalšími díly. Moje děti ji milují. Za sebe mohu říci , že je milá, úsměvná, zábavná a tajuplná- dokáže dát přesně to, co očekávají a co je zaujme. (Není tady místo pěti hvězdiček v nabídce nekonečno ? )

Příšerné příběhy strýce Montaguea
O chytré kmotře lišce

Enid Blyton
britská, 1897 - 1968

všech 117 knih autora

Kniha Vzhůru na kouzelný strom je v

dalších seznamech4x