Enid Blyton

britská, 1897 - 1968

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 118 knih

Komentáře (57)

Přidat komentář
Daenamus
17.12.2020

Ani nedokážu popsat co pro mě její série Tajná sedma a Správná pětka znamenaly. Četl jsem je jako dítě a prožíval s jejich postavami úplně všechny dobrodružství a jsou nedílnou součástí mýho dětství. Jednou si je všechny přečtu znova.

mysik612
19.08.2019

Úžasná autorka, píše srozumitelně, nic příliš nerozvádí. Její knížky jsou vhodné jen tak na oddech.

broskev28
13.09.2018

I já jsem knížky EB jako malá hltala. A jako velká jsem shlédla životopisný film a zděsila jsem se. Nevím, zda filmový příběh opravdu věrně kopíroval realitu; pokud ano, musela ta dáma být psychicky vyšinutá.
Podle filmu totiž měla dvě děti, kluka a holku, jenže to byli chudáci. Matka je odmalička odložila, nekojila, nechovala. Pořídila si chůvu a ona sama se jim vůbec nevěnovala. Jezdila za cizími dětmi - za čtenáři svých knih - do škol, na tábory, do domovů, vozila jim dobroty a své knížky, ale nikdy tam nevzala svoje děti. Jejich otce doslova vyštípala z domu, ačkoli on se choval jako normální táta. Přestože se o své děti nestarala a vůbec o ně nejevila zájem, jemu to natruc nedovolila (u soudu vyhrála a děti zůstaly jen jí).
Bylo to fakt hrůzostrašné: cizí děti milovala a dělala pro ně první poslední, na vlastní byla horší než macecha. Kdykoli teď narazím na její knihy, projede mi hlavou tahle dichotomie . . .

Elulilinka1
26.07.2018

Moje nejoblíbenější spisovatelka pod sluncem!!! Jej knihy jsou plné dobrodružství a napětí což miluju! Nedokážu si představit, co bych četla, kdybych na tuto skvělou autorku nenarazila náhodou v knihovně. Moje nejoblíbenější knižní série jsou Tajná sedma, Správná pětka a Tajemství....

ElandaTheBest
18.03.2018

Nejoblíbenější spisovatelka mého (nejen) dětství. Díky jejím knížkám jsem začala číst i psát vlastní příběhy, za což jí dlužím velké poděkování. :D
Nejradši jsem měla rozhodně Správnou Pětku, kterou si doteď sem tam přečtu. :) Dále Dvojčata, Dobrodružství, Tajemství, Tajemná místa... no, milovala jsem skoro všechny. :D (Už hodně dlouho chci navštívit nějaké antikvariáty a pár těch knížek si znovu sehnat, protože tehdy jsem si je půjčovala v knihovně)
Když si to čtu zpětně, pořád mě to baví, ale už si uvědomuju pár nelogičností, které tam jsou - tedy hlavně, že nikdy nikdo nevolá policajty a nikdo se nediví, když to řeší malé děti. :D Ale je jasné, že bez toho by to nešlo. :D

Majulle
27.02.2018

Nejlepší autorka mého dětství, vyrůstala jsem na správné pětce a dalších desítky zajímavých dobrodružných příběhů od této spisovatelky. Nemůžu si vynachválit. Tolik jsem se do toho děje vžila. Tyto knížky mě nikdy neomrzí :)

ErikaKej
14.11.2016

Prvu knizku som dostala ked som mala 11 rokov a vsetky som precitala jednym dychom-urcite skraslili moje detstvo. krasne, nevinne a dobrodruzne :)

jerry04
31.10.2016

Má skvělý příběhy, nejlepší je správná pětka.

1