Enid Blyton

britská, 1897 - 1968

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 119 knih

Komentáře (62)

www.sovička
www.sovička
04.03.2023

NÁDHERA!!!!!!
Přečetla jsem skoro všechny její série a bylo to ÚŽASNÉ.
!!!!!LIKE IT!!!!!

Simix.š
Simix.š
19.05.2022

Její sérii Tajemství ... jsem četla v dětství, naštěstí měli u nás v knihovně všechny díly. Úplně jsem je hltala, kolikrát si říkám, že si je snad půjčím znovu, možná by mě to bavilo i teď tak, jako tenkrát v 9ti letech :D Možná si přece jen přečtu další, třeba Správnou pětku. Za mě super autorka, doporučuji.


Pavčule
Pavčule
16.11.2021

Četla jsem v dětství , ani tenkrát mě to neoslovilo . Na mě asi staromódní a film o ní mě "dodal ".

pepa4081
pepa4081
05.08.2021

Myslím, že spoustu dětských knih může člověk číst celý život. Chce to jen trochu romantiky a dobrodružství v srdci. Knihy paní Enid Blyton k nim rozhodně patří. Za mého dětství u nás její knihy nebyly přeloženy, a o to víc si jejich čtení dnes užívám. Skvěle se u nich relaxuje a všem je mohu srdečně doporučit.
Vloni jsem přečetl od paní Blytonové 77 knih v celkem sedmi sériích. Prostě všechny „detektivky“, které jsem sehnal. Netroufám si hodnotit, která série je nejlepší, každá má své a všechny knihy jsem hodnotil pětkou. Úžasná porce milých, napínavých a zábavných příběhů, ke kterým se určitě za čas vrátím.

Marketasek5
Marketasek5
18.04.2021

Série Tajná sedma a Správné pětka mě provedla dětstvím a začátkem puberty... Děkuji za všechny ty hodiny, kdy jsem ani nedýchala napětím, jak to všechno dopadne...Doufám, že si jednou znovu všechny díly přečtu se svým potomkem... :-)

Daenamus
Daenamus
17.12.2020

Ani nedokážu popsat co pro mě její série Tajná sedma a Správná pětka znamenaly. Četl jsem je jako dítě a prožíval s jejich postavami úplně všechny dobrodružství a jsou nedílnou součástí mýho dětství. Jednou si je všechny přečtu znova.

mysik612
mysik612
19.08.2019

Úžasná autorka, píše srozumitelně, nic příliš nerozvádí. Její knížky jsou vhodné jen tak na oddech.

broskev28
broskev28
13.09.2018

I já jsem knížky EB jako malá hltala. A jako velká jsem shlédla životopisný film a zděsila jsem se. Nevím, zda filmový příběh opravdu věrně kopíroval realitu; pokud ano, musela ta dáma být psychicky vyšinutá.
Podle filmu totiž měla dvě děti, kluka a holku, jenže to byli chudáci. Matka je odmalička odložila, nekojila, nechovala. Pořídila si chůvu a ona sama se jim vůbec nevěnovala. Jezdila za cizími dětmi - za čtenáři svých knih - do škol, na tábory, do domovů, vozila jim dobroty a své knížky, ale nikdy tam nevzala svoje děti. Jejich otce doslova vyštípala z domu, ačkoli on se choval jako normální táta. Přestože se o své děti nestarala a vůbec o ně nejevila zájem, jemu to natruc nedovolila (u soudu vyhrála a děti zůstaly jen jí).
Bylo to fakt hrůzostrašné: cizí děti milovala a dělala pro ně první poslední, na vlastní byla horší než macecha. Kdykoli teď narazím na její knihy, projede mi hlavou tahle dichotomie . . .

Elulilinka1
Elulilinka1
26.07.2018

Moje nejoblíbenější spisovatelka pod sluncem!!! Jej knihy jsou plné dobrodružství a napětí což miluju! Nedokážu si představit, co bych četla, kdybych na tuto skvělou autorku nenarazila náhodou v knihovně. Moje nejoblíbenější knižní série jsou Tajná sedma, Správná pětka a Tajemství....

ElandaTheBest
ElandaTheBest
18.03.2018

Nejoblíbenější spisovatelka mého (nejen) dětství. Díky jejím knížkám jsem začala číst i psát vlastní příběhy, za což jí dlužím velké poděkování. :D
Nejradši jsem měla rozhodně Správnou Pětku, kterou si doteď sem tam přečtu. :) Dále Dvojčata, Dobrodružství, Tajemství, Tajemná místa... no, milovala jsem skoro všechny. :D (Už hodně dlouho chci navštívit nějaké antikvariáty a pár těch knížek si znovu sehnat, protože tehdy jsem si je půjčovala v knihovně)
Když si to čtu zpětně, pořád mě to baví, ale už si uvědomuju pár nelogičností, které tam jsou - tedy hlavně, že nikdy nikdo nevolá policajty a nikdo se nediví, když to řeší malé děti. :D Ale je jasné, že bez toho by to nešlo. :D

Majulle
Majulle
27.02.2018

Nejlepší autorka mého dětství, vyrůstala jsem na správné pětce a dalších desítky zajímavých dobrodružných příběhů od této spisovatelky. Nemůžu si vynachválit. Tolik jsem se do toho děje vžila. Tyto knížky mě nikdy neomrzí :)

ErikaKej
ErikaKej
14.11.2016

Prvu knizku som dostala ked som mala 11 rokov a vsetky som precitala jednym dychom-urcite skraslili moje detstvo. krasne, nevinne a dobrodruzne :)

jerry04
jerry04
31.10.2016

Má skvělý příběhy, nejlepší je správná pětka.

Tumbik
Tumbik
29.07.2016

Úžasná spisovatelka :)

natkas
natkas
21.07.2016

Super spisovatelka. Přečetla jsem už spousty knih. Nejlepší jsou Záhady kouzelného stromu. :)

Lessana
Lessana
23.03.2016

Obľúbená autorka z detských čias. Jej série Slávnej päťky a Dvojčiat som čítala jedným dychom. Bolo to kúzelné obdobie!

Luciska13
Luciska13
21.10.2015

Skvělá autorka, nejoblíbenější mého asi tak 8-13ti-letého období. Pravda je, že i teď si někdy ráda přečtu nějaký díl správné pětky... Správná pětka je opravdu jedinečná. Samozřejmě i tajemná místa a tajemství, ale u mě S5 vede. Mohu to všem vřele doporučit.

Mermaida
Mermaida
10.10.2015

Četla jsem od autorky jako dítě (kolem roku 1995 cca jako 12letá) skoro všechny díly Správné pětky a moc se mi líbily, povětšinou byly popučované z knihovny .)

MarekG
MarekG
15.09.2015

Opravdu dobrá autorka. Její knihy mě plynule převedli k detektivkám Agathy Christie.

Jack93
Jack93
18.08.2015

Knihy Enid Blyton mě doprovázely mým dětstvím a nikdy na ně nezapomenu. Vždycky jsem je miloval. Přečetl jsem všechny knihy ze série Dobrodružství, Správné pětky a Tajemství. Všechny se mi moc líbily.

Jsou to takové "dětské detektivky" a upřímně v nich vidím základ toho, proč dnes čtu Dicka Francise, Eda McBaina a Forsytha. Právě Enid Blyton a její příběhy mě dovedly k těmto autorům a za to jsem jí nesmírně vděčný.

Společně s Jaroslavem Foglarem má nejoblíbenější dětská autorka.

žofie-macina
žofie-macina
07.07.2015

Dokonalá autorka.
Její dar vdechnout příběhu tajuplnou a dobrodružnou atmosféru je neocenitelný. :)

Roselunda 1928
Roselunda 1928
05.06.2015

Znám její příběhy, vyprávěla mi o nich kamarádka, ale mám dojem, že by mě to nebavilo.

Megginek
Megginek
25.05.2015

Moje nejoblíbenější autorka. :)
Možná ze starších let, protože jsem z jejich knih už trochu vyrostla...ale nemůžu si pomoct a její knihy čtu pořád dokola. Nelepší jsou Holky z internátu a Tajemství (Pět pátračů a pes).
Když tak čtu ty její knihy často se zamýšlím. Jak tym děti mají na pohlad skvělý život. Je to trochu nemožné aby třeba v těch 5 pátračů měli každé jejich prázniny tajemství...kdo by nechtěl ne? :D
Akorát mi trochu vadí, když už jsme u těch pátraču,tak třebua u nich - že v dálších dílech jsou už dost velcí. Ale dělají ze sebe takové malé děti, třeba ty holky Daisy atd. nemají jako nějaké dívčí problémy. enchci tím nikoho urazit ale možná to tam trochu chibí. Ale zas kdyby to tam bylo nebylo by to tolik pro děti..No prostě píše dobré knih. Doporučiji :D

Pardon za chyby...

kajahudc
kajahudc
01.11.2014

Nejradši od ni mám Tajemství ...
Opravdu skvělé knížky

warca
warca
22.10.2014

Opravdu úžasná žena, která píše velmi poutavé příběhy. V dětství jsem od ní přečetla spoustu knížek.

esussi
esussi
25.08.2014

Moje nejoblíbenější dětská autorka.

Telly
Telly
14.07.2014

Enid je autorkou mého dětství. Hrozně jsem ji žrala a i teď si někdy ráda přečtu její knížky. Je to příjemný odpočinek.

kuceju
kuceju
18.05.2014

Ne, ne, ne a ne. Tohle mě prostě nebere a nikdy nebralo. Knihy naprosto identické - takže všechny naprosto nudné.

Marthas
Marthas
13.04.2014

Já si bohužel její knihy též nepřidám a to ne z prostého důvodu, že jich bylo tolik ale dětinsky, protože tu nejsou pod grafickým ztvárněním z mého dětství a podle mne jsou nová vydání příšerná, vždycky jsem tajně v prostřed duše doufala, že ji vydají znovu, protože nemám všechny díly svého oblíbeného Tajemství, ale nějak mi nedošlo, že logicky dají zase jinou obálku:(

Marčullkas
Marčullkas
14.03.2014

oblíbená dětská autorka, která svým jazykem a detektivní zápletkou zaujme čtenáře!

patricka
patricka
06.02.2014

Když jsem byla menší, nemohla jsem se od jejích knížek odtrhnout....

sumcicka
sumcicka
01.02.2014

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek v dětství. Přečetla jsem snad půlku jejích knih a celou sérii Správná pětka mám dodnes schovanou doma. I díky ní si nedokážu představit život bez knih a čtení.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah
22.11.2013

Jedna z mých prvních oblíbených autorek, už v té době jsem měla sklony k oblibě detektivních příběhů :)

Její Správná pětka a Tajná sedma mne provázely po celou dobu mého studia 2. až 4. třídy, pak už jsem přesedla na vážnější četbu. Pamatuji si jak jsem je vždy přinášela s radostí z knihovny a pak je potají četla zavřená před sestrami někde po domě :) Měla jsem velmi ráda tato dětská dobrodružství často s nádechem tajemna a záviděla jsem jim tajné skrýše a dýchánky u zázvorové limonády. Navždy pro mne zůstanou jako vzpomínka na dětství :)

lusinka.9
lusinka.9
02.11.2013

Napsal úžasný knížky

veverka26
veverka26
31.10.2013

Moje nejoblíbenější autorka v dětství, když jsem ležela nemocná v posteli přečetla jsem za tu dobu i tři knihy, správnou pětku miluju!!! :)

Pakuna
Pakuna
11.09.2013

Knihy od Enid Blytonové jsem četla jako malá. V dětství jsem její knihy hltala, foglarovky mě nikdy nezajímaly, ale Enid Blytonovou jsem prostě musela přečíst. ;-)

TessVond
TessVond
29.08.2013

Enid Blytonová (a převážně edice Tajemství...) je má zamilovaná spisovatelka z dřívějších let.
Spolu s Thomasem Brezinou byla moje nejoblíbenější autorka v době kdy mi bylo asi 9 nebo 10 :)
Ještě teď si vybavím Špekouna a jeho chytré převleky...

Už se těším až ji nenápadně vnutím své mladší sestře :D

NABU
NABU
08.03.2013

Na Webu http://enidblytonovacz.blog.cz/ se soutěží o knihu od Enid Blytonové.

grizlinka
grizlinka
06.12.2012

Nejlepší spisovatelka, přečetla jsem mnoho jejich knih a díky ní čtu do dnes!!

Em.
Em.
22.11.2012

Díky ní jsem si tolik zamilovala četbu :) Správná pětka, Tajemství, Dvojčata.. byla pro mě TOP! Na její skvělé dobrodružné knížky vzpomínám dodnes :)