Venuše ze zátoky

Pohodovou prázdninovou atmosféru léta roku 2009 naruší hrůzostrašný nález dívčího těla bez hlavy a rukou. Torzo najdou mladí sportovci z loděnice a zažijí opravdový šok. Za dva dny se na opačném konci města v jiné zátoce najde useknutá hlava. Případ se začíná nepříjemně a hlavně nepředvídatelně zamotávat. Extrémně horké léto komplikuje vyšetřování nejen milovníkům sněhu a deště, jakým je detektiv Richard Krauz, ale i odolnějším kolegům. Do života oddělení vražd zasáhnou kromě rozsekaného děvčete i jiné tragické události. Poprvé od založení samostatného oddělení specializujícího se na nejzávažnější trestné činy se stane tragédie přímo v řadách detektivů. Realita bývá občas krutá – se ztrátami se počítá na každém válečném poli, ale boj je třeba dovést do úspěšného konce, ať už se osud zpěčuje, jak chce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407579/big_venuse-ze-zatoky-bVD-407579.jpg 4.6308

Kniha Venuše ze zátoky

janina66

Skvělý, ale také dost drsný případ. Začíná to andulkou Kukiho. S Lindou, i Petrou také smutné. Celkově kniha výborná, ale zároveň trochu depresivní. Vyposlechla jsem ji audio a super.

ErikaKej

Za mňa tento krát slabšie- ani jeden dej ma nechytil za srdce, dokonca som mala pocit akéhosi umelého vyhrotenia situácie.. Mne táto kniha až tak nesadla, môže to byť spôsobené aj tým že som ju počula ako audioknihu od pána Mňahončáka. Počkám si na českú verziu, kedže pán Geišberg žial už nič nenačita..

smardice

Tato kniha byla zatím nejnapínavější. Mám pocit, že čím více se spisovatel dostává k aktuálnímu letopočtu, tím více je příběh realističtější, mrazivější, a depresivnější. Detektivka jak má být, je zde dostatek napětí, zapletek i nečekané rozuzlení.

Lamanai
26.11.2021

Nó, tak tohle je paráda. Už jsem Dána pro sebe skoro odepsal, ve štosu knížek z knihovny byla úplně vespod a nijak jsem se do ní nehrnul. Jenže po začátku, kde jsem si říkal, že snad ani není možný, aby tak zkušený autor propálil všechny pointy hned na startu, to nabralo pořádný obrátky. Překvapivé pointy, přiměřená porce humoru vyvážená solidní dávkou lidskosti, spousta zajímavých informací. Tleskám!

kolacky
04.11.2021

Česneksmedem: Myslím, že opakování vět (případ Edo) je schválně, aby se zvýšila dramatičnost.

kolacky
04.11.2021

Navzdory tomu nešťastnému výstřelu uprostřed knihy musím dát pět hvězdiček. Skvěle vystavený příběh.

Janča089
20.07.2021

Mé první setkání s autorem.
Možná právě proto, že jsem tuto knihu četla jako první ze série, mi vyšetřovatelé nepřirostli k srdci. Z jejich soukromého života jsem se toho moc nedozvěděla, splynuli mi a pořádně jsem nevěděla kdo je kdo. Jejich humor mi moc neseděl, ale asi měl odlehčit neveselou detektivní práci.

Mudry
04.07.2021

Zase jeden kousek co by si zasloužil šestou hvězdičku. Nicméně byl to masakr, ještěže to trochu vyvážil Robin :-) .