Dvojčata a Claudine

Dvojčata a Claudine https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26705/dvojcata-a-claudie-26705.jpg 4 153 13

Dvojčata série

Pátá kniha je opět plná žhavých zápletek. Tentokrát je Pat a Isabela ve 4. ročníku. Jsou tu další nové dívky: neteř prof. francoužtiny Mamzelle - Claudine, dcera nové hospodářky Eilleen a rozmazlený snob Angela. Francouzska Claudine se stane oblíbená, i když nemá - jak děvčata říkají - smysl pro čest. Díky ní prožívají učitelé opravdu "horké chvilky", ale to, co vyvedla při půlnočním pikniku 4. ročníku, všem vyrazilo dech. Tato milá a veselá knížka přináší mladým čtenářům mnoho zábavy, ale také špetku poučení.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Claudine at St. Clare´s , 1944

Aligator805
Aligator805
19.03.2023 5 z 5

Nejlepší díl z celé série.

Eeve
Eeve
16.08.2021 4 z 5

Ďalšia zo série knižiek o škole St. Clare´s a jej úžasných dievčatách. Moje obavy sa bohužiaľ naplnili, a úplne sme preskočili tretí ročník, a rovno sme prešli do štvrtého, keďže v prvých troch knižkách série sme sa venovali len prvému ročníku. No čo už, škoda toho. Každopádne i tu si užijeme opäť plné priehrštie všakovakých zážitkov, opäť nové dievčatá, zostávame v rovnakej rovine ako v predošlých dvoch knižkách, teda už sa až tak neorientujeme na dvojčatá Pat a Izabelu, hoc tie sa samozrejme temer všetkého účastnia, ale rovnakým, alebo dokonca väčším pomerom sa sústreďujeme aj na ostatné dievčatá. Teším sa na poslednú časť.

haki34
haki34
04.03.2019 5 z 5

dokonce i po bezmála 30letch si vybavím, že nějaká Claudine v sérii byla, a že příjemně sérii oživila :) každopádně, nejvíce si pamatuju pikniky, pamlsky, zázvorové pivo, bazén...a rozhodně jsem toužila navštěvovat podobné školní zařízení :D
pro holky super, snad jednou přečte i moje dcera - určitě jí nenápadně v knihovně podstrčím !

Mates84
Mates84
30.11.2017 4 z 5

Stejne jako Spravna petka,to byla kniha meho mladi:-)))

tatafa
tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

MarkétaLore
MarkétaLore
17.10.2014 5 z 5

17 let zpátky a pořád vzpomínám, co víc je možné čekat od knížky.

jaja1989
jaja1989
17.10.2014 5 z 5

Miluju knizky z tehle serie

reccal
reccal
10.02.2014 5 z 5

Můj neoblíbenější díl série, Claudine je dvěma slovy roztomilý svéráz. S chutí bych do toho bazénu skočila taky a otravnou matku strhla s sebou:)

Pakuna
Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Další série od Enid Blytonové, kterou jsem četla v dětství a můžu ji doporučit. Bylo mi líto, že knihy měly málo stránek a já jsem je měla hned přečtené.

evča09
evča09
16.06.2013 5 z 5

Super knížka !!!
všem holkám (11-13 let) doporučuji !! xD

Calwen306
Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!

Megii
Megii
31.08.2011 5 z 5

Souhlasím s Eliškou. Tuhle sérii bych zařadila spíš do dívčí literatury a rozhodně bych ji nedoporučila klukovi. Mě se moc líbila a všechny díly jsem přečetla jedním dechem.

eliska18
eliska18
20.08.2011 5 z 5

Myslím, že tahle knížka může pobavit jen holky ;)