Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Velmi pěkně vylíčená atmosféra devadesátých let. Jsem ráda že došlo k rozdělení federace.

15.01.2024 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásná kniha. Sice útlá, ale je zde vše co zde má být. Moc hezky napsáno.

07.01.2024 5 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Milé odpočinkové čtení a krásný britský humor, který se neomrzí.

06.01.2024 4 z 5

Velice pěkná kniha, připomínající ne moc známou událost 2. světové války.

04.01.2024 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Agatha opět nezklamala. Zajímavé prostředí elitní školy, špionáž, drahé kameny, krádež a vraždy. A jako třešnička na dortu Hercule Poirot, který opět vnese řád a pořádek do pěkně zamotaného případu.

15.12.2023 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Opět dobře strávený čas s Agathou. Sice se s touto knihou moc vánočně nenaladíte, ale i tak to je příjemně strávený čas s úžasným Herculem Poirotem.

03.12.2023 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Opět velmi příjemné čtení. Zajímavé prostředí vykopávek, hodně podezřelých a samozřejmě jedinečný Hercule Poirot. Prostě jako vždy úžasná Agatha Christie.

24.11.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Velmi dobrý příběh. První polovina knihy se trochu táhla, ale ke konci už to mělo pěkný spád. Autor umí pěkně vtáhnout do děje. Zejména u popisu světel a při vloupání do blázince. Igor ani ostatní nebyly zrovna dvakrát sympatické postavy. Příběh sice děsivý, ale klidně to tak mohlo být. Nebo taky ne. To už je na čtenáři, čemu dá přednost. Zda uvěří nebo ne. Na každém šprochu... Pro jistotu ale na Tribeč radši ne.

13.11.2023 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Od Bryndzy jsem už četla lepší detektivky. Zápletka ne moc uvěřitelná. Hlavní hrdinka nesympatická,ale přesto docela čtivé.

12.11.2023 3 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Opět skvělý příběh s geniálním Herculem Poirotem. Krásné místo, spousta postav, zapeklitý případ, kde má každý motiv. Za mě jeden z nejlepších případů H.P. Velmi pěkné je také filmové zpracování s D. Suchetem nebo P. Ustinovem.

25.10.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Předvídatelný příběh, ale velice čtivý. Stejně jako ostatní knihy z této série.

19.10.2023 4 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Typická Agatha. Krásně zamotaný příběh, hodně postav, zajímavé prostředí, špionáž. A jako třešnička na dortu Hercule Poirot.

17.10.2023 4 z 5

Mrtvá z Deptfordu Mrtvá z Deptfordu Ann Granger

Příjemné odpočinkové čtení.

14.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Super čtení. Kniha mě krásně vtáhla do děje. Krátké kapitoly, ne moc postav. A ten závěr mě dostal.

14.10.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborné, napínavé čtení.

08.10.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Velmi pěkně napsaný příběh. Tajemství z minulosti vyplouvají nad hladinu. Současnost se střídá se vzpomínkami na minulost.

06.10.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Od autora mám přečteny všechny jeho knihy. Tuto jsem četla jako poslední. Na to že jde o autorovu prvotinu je to velice povedené čtení. Postavy jsou sympatické. Čtenář sice velice brzy pochopí o co v příběhu jde. Ale to vůbec knize neubírá na zajímavosti.

19.09.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Asi se budu opakovat, ale tato série si drží skvělou úroveň od prvního dílu. A i tento díl si drží velmi vysokou úroveň. Dějová linka s Tracy Frostovou nemá chybu a je milým zpestřením. Ale ten závěr! Tohle mi vážně A.M. nemůže dělat. Jednička nebo dvojka? Kdo má vydržet čekání na další díl!!

18.09.2023 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Prvních pár stránek jsem měla problém se začíst. Ale vydržela jsem a pak začala ta správná jízda. Kniha mě opravdu vtáhla do děje. Napínavá až do poslední stránky.

18.09.2023 5 z 5

Smrt posluhovačky Smrt posluhovačky Agatha Christie

Opět skvělá Agatha. Krásně zamotaný příběh kde o podezřelé není nouze.

16.09.2023 5 z 5