Vražda v Mezopotámii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V netradičním prostředí archeologického tábora dochází k vraždě manželky hlavního archeologa. Napětí mezi členy skupiny by se dalo krájet. Ještě štěstí, že věhlasný soukromý detektiv Hercule Poirot je zrovna poblíž, aby nám opět ukázal, co umí. Prostředí příběhu oplývá rozličnými postavami, z nichž, jak už to tak bývá, každá by mohla být vrahem. I tak vám ale rozuzlení příběhu, jakkoliv naprosto logické, nepřijde až do poslední chvíle na mysl. Jako vždy, když čtete Agathu Christie. Celý mezopotámský případ nám autorka vypráví očima ošetřovatelky, která je k rozporuplné paní Leidnerové, zavražděné manželce doktora Leidnera, povolána jen pár dní před samotným činem. Poté se tato slečna stává Poirotovi cennou pomocnicí a ve svém následném vyprávění si rozhodně nebere servítky. Příběh tím však rozhodně netrpí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31221/hercule-poirot-vrazd-31221.jpg 4.6365
Série:

Hercule Poirot (14.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Orbis
Orig. název:

Murder in Mesopotamia (1936)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Vražda v Mezopotámii

Přidat komentář
110022
09. června

Skvělý Hercule Poirot v dalším čtivém podání.

Katka1991
25. března

Byla to moje první kniha od A. Christie. Bohužel jsem asi sáhla po té zrovna slabší. Nebylo to špatné čtený, fajn oddychovka..

laepus
23. února

Klasika, která pohladí. Zvlášť když z filmové verze znáte nazpaměť přesně každou větu a víte, co se stane. Jako vždy u Agathy je jasné, že to je ten nejméně podezřelý podezřelý. Ale v tomto případě je Hercule jakoby lehce upozaděn vypravěčkou, sestrou Letheranovou, a hraje jakoby až druhé housle oproti jiným vyšetřováním. Vtipné na závěr je šťouchnutí do Orient-expresu.

TimeLord
12. února

Dobré čítanie, aj som uhádol vraha

husayn
05. února

Ač detektivky nejsou můj žánr aspoň co čtení se týče, ale musím uznat, že Agatha má styl. Příznivci feminizmu zde ovšem ostrouhají.

Sandik
01. února

V podstatě klasická britská detektivka s komplikovanými vztahy a propracovanou psychologií, místy s drobnými logickými lapsy ale obecně vcelku dobře fungující, rozhodně čtivá a zároveň reálně velmi nepravděpodobná. Kdo ví co má od podobné knihy čekat, rozhodně nebude zklamán... Celkový dojem: 85%

roso.mak
29. ledna

No, nebylo to špatný, hezky se to četlo, jen to byla další kniha typu tajemný cizinec z minulosti, který za vše může.

animovanej medv
10. ledna

Je to příjemná detektivka. Na mě trošku moc postav, ztrácela jsem se v tom, proto jen 4 hvězdičky.