Popel všechny zarovná

Vražda staré ženy, která byla brutálně rozsekána mačetou, a smrt mafiána, od které vedou stopy k tajným službám. Nový detektivní román Dominika Dána pojednává o dvou zločinech, kniha je plná pochybných kreatur, mafiánů a tajných agentů. Autorovy dvacetileté zkušenosti jí dodávají na věrohodnosti. Najdete v ní skutečnosti, při nichž zamrazí a jež by raději měly být fikcí. A naopak literární fikce působí díky znalosti policejní práce autenticky. Vše vypadá tak věrohodně, že už je pouze na čtenáři, co budete pokládat za realitu a co za fikci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268892/big_popel-vsechny-zarovna-3fo-268892.jpg 4.2609

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze 1.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Popol všetkých zarovná, 2005

Kniha Popel všechny zarovná

MatoPalkes

Nová séria a vyzerá to na zásah do čierneho. Neviem prečo som sa Dánovi doteraz vyhýbal, táto kniha je veľmi čítavá. Hoci som po pri vzniku republiky ešte len ťahal káčera po dvore, atmosféra je podľa mňa skvele vykreslená. Postavy policajtov majú výborný potenciál a sú prekvapivo veľmi vtipní. Teším sa na ďalší diel.

Adinlea

Moje prvni setkani s knizni podobou detektivek Dominika Dana. Mam za sebou par audioknih ve slovenstine a Krauze jsem si prakticky zamilovala :) Proto jsem se rozhodla postupne si precist Danovu serii o Nasem Meste, chronologicky, jak ji napsal.
Popel vsechny zarovna je velmi hutna knizka. Obsahove i jazykove :)) vulgarismy mi ale vubec nevadi, sedi to k charakteru postav, prostredi a je to vtipne.
Jen jsem tu knizku precetla az prekvapive pomalu, prave diky velkemu mnozstvi faktu a prirovnani. Trosku jsem se chvilemi ztracela v tom preskakovani dejove linky z podzimu na jaro a naopak. Hlavne na zacatku to bylo trosku na muj vkus zmatene, ale asi autoruv zamer..
jinak skvela knizka, z politickych pletich az mrazi….

tittanie

Protože čtu knihy, tak jak se odehrávají v čase, tak jsem měla možnost porovnat první autorovo dílo a poslední autorovo dílo. A musím říct, že je to zajímavý pohled.
Tato první autorova kniha je jinačí více popisná než předchozí díly, které jsem četla. Docela mi nadbývalo neustálé probírání politiky a málo řešení vražd, ale chápu, co chtěl autor napsat a chápu to. Jdu číst další díl.

mol378

Mám ráda kriminálky s politickým podtextem a v tomto případě se mi jeví, ze autor má román docela slušně vyfutrovaný fakty, potud dobré. Paralelní vražda staré paní byl příběh poněkud jednodušší, ale budiž. Co mi vadí, je poněkud buranský způsob psaní, ustavičná ne vždy úplně vtipná přirovnání a velké množství nejrůznějších rádoby chlapských narážek a sexistických poznámek sa mi videlo, ako hovoria bývalí bratia Slováci, trocha nasilu. Propletenci politiky, tzv. bezpečnostních složek, zákonodárné i soudní moci, ekonomiky a podsvětí věřím a i když jsem popisovanou dobu zažila a leccos i tom vim (jakož i o současné politické praxi), nemohu se s tím smířit a nemyslím, že je to za námi. Ale nic jiného mi nezbývá. Kniha je celkem čtivá, možná časem od autora ještě něco zkusim, samozřejmě ve slovenštině, to mě baví. Raňajky, desiata a olovrant _ neškodí procvičit!

Kami33

Byť první kniha série, četla jsem jí až nyní, když už mám pár "dánovek" přečtených. A to je dobře. V tomto díle je více politiky a méně humoru. Za mě to mám raději opačně.

mataj

Tak jsem se dostala ve svém chronologickém čtení k první vydané knize DD. Krauz s Fischerem se pouštějí do vyšetřování vraždy Malého Pavúka a tím se dostanou do velice komplikované a nezáviděníhodné situace. Na pozadí mafiánských válek, vysoké politiky a praktik tajné policie se snaží zjistit a prokázat pravdu a tím se sami vystavují velkému nebezpečí. Paralelně s tímto příběhem se odehrává taky vyšetřovaní vraždy babičky. Knihu jsem si opravdu užila a jdu na další v pořadí.

ErikaKej

Moja prvá kniha od DD. A bola super a prijmäla ma k tomu čítať aj ďalšie. Po prvom prečítaní som si ju s odstupom viac krat vypočula v majstrovskom podaní pána Geišberga a vždy som si tam našla niečo nové čo upútalo nanovo moju pozornosť. Vražda babičky je dobre napísaná ale v tomto prípade je to veďľajší dej popri hlavnom dôležitejšom deji,šokujúcom,nepochopyteľnom a popisujúcom zločiny urputných rozmerov. Bývalý kolega po odchode žial nezačal bojovať proti zlu,skôr sa ho naučil tolerovať..to bolo tiež dosť šokujúce. Celá kniha je nesmierne bohatá na udalosti, k niektorým pasážam som sa vracala. Mýslím že táto kniha je jednou z "must read".. Plný počet bodov.

SadUnicorn
22.11.2021

Tohle je přesně to, co jsem chtěla. Knihu, která vybočuje z řady a zasáhne do života detektivů více než jiné případy. Co mě překvapilo byly velmi dlouhé kapitoly, na které jsem nebyla z předchozích knih zvyklá. Je zde hodně politiky a intrik a popravdě bylo to až tak zamotané, že jsem se v tom trochu ztratila (k tomu dopomohly i přeskoky v čase). Kdo komu pomohl s čím a teď dluží a kdo koho vydírá atd. je pro posluchače audioknihy ještě obtížnější sledovat než pro čtenáře, protože je obtížnější se vrátit nebo si větu přečíst několikrát. Pro orientaci v časové ose zde slouží Rišův románek s Erikou, který přestože mi lezl na nervy, jsem z tohoto důvodu ocenila. Konec knihy už je jak z akčního filmu a je problém se odtrhnout.
Přestože se mi ty mafiánské knihy líbí méně, tato kniha má pro celou sérii nezastupitelný význam, protože se dozvídáme, co přimělo autora psát. Je zde napětí, vyšetřování, intriky, politika, podsvětí a myslím, že věrný odraz reálného uspořádání po revoluci. Za mě jeden z nejdůležitějších dílů série.