Vlastní životopis

V půvabně napsaném Vlastním životopise se vrací Agatha Christie ke svým kořenům, k dospívání, ke svým láskám a manželstvím, ke svým zálibám v cestovní a archeologii a ke svým odborným znalostem z medicíny a toxikologie. Její kniha je víc než životopis; je to strhující příběh života ženy, která – ač se ve svých románech tak často zabývá posledními okamžiky lidského života – dokáže mít ze života náruživé a všestranné potěšení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13030/big_vlastni-zivotopis-Xoz-13030.jpeg 4.7281
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Academia

An autobiography, 1977

Kniha Vlastní životopis

Ticiana

Skvele napsána kniha. Jak je videt možnosti v ty době byli úplně jiné. Škoda toho, ze přeskočila tolik let ke konci knihy. Byla jsem zvedava, jak probíhalo například setkání s královnou. Co se týkalo psani a její inspirace, to bylo hezky vysvětleno. Životopisy moc nečtu, ale tenhle se mi libil.

Pawlisman

Příjemné čtení a příjemná vzpomínka na staré dobré časy. Trošku mě vytáčel pohled Agahty, jak se jí zdálo, že byli chudí a nic neměli a jen taková průměrná nebohatá rodina. No nic, jiné časy, jiné srovnání. Také malinko škoda, jak bylo období po Druhé světové válce již jen tak hrubě prolítnuto na pár stranách a že se příliš nedozvíte o zákulisí všech těch knih a her, ale stále se dá toto příjemné počtení vřele doporučit. Už se těším ne nějakou tu detektivku :)

Kasiopea333

Rozhodně stojí za přečtení. Pokud máte rádi její detektivní příběhy, tak vás určitě bude zajímat neobyčejný život neobyčejné spisovatelky.

Fatis04

Kniha mě doslova nadchla, po jejím přečteni už nemám v podvědomí- paní spisovatelka Agatha Christie, ale moje kámoška Agatha". Je to tak. Ona byla opravdu skvělá, již první stránky životopisu dokazují, že je paní Spisovatelkou opravdu s velkým S. Navíc dozvědět se tolik zajímavých podrobností o obyčejném životě před první válkou a mezi válkami je opravdu velice zajímavé Pro nás někdy zcela nepochopitelné, co se jedná třeba cestování nebo výchovy děti. Za mě určitě stojí za to přečíst.

stajka
11.07.2021

Ač mám detektivky A. Christie ráda, jejím životopisem jsem se nemohla prokousat. Jsou to spíše útržky s popisem doby. Dost mě rušily francouzské věty bez překladu.

namornice
29.05.2021

Dosud nejlepší autobilgrafie jakou jsem četla. Životopis královny detektivek mě fascinoval! Její otevřená, upřímná zpověď je plná radosti ze života, jejich postřehů o lidech, s kterými se stýkala, a o společnosti, ve které žila. Svůj životopis psala celých 15 let a její srovnání, jak moc se doba změnila ať už technologie, móda nebo třeba způsoby cestování mě strašně bavilo. Dobrou třetinu knihy Agatha vzpomíná na své idylické dětství ve viktoriánské době. Atmosféra té doby ze stránek přímo dýchá. Od poklidného života na anglickém venkově, kdy si jako malá hrála o samotě v zahradě, zálibě ve sbírání nábytku, odpolední čaj a porcelánové dezertní talířky s motivem ovoce přes námluvy s tanečními večírky v koloniální Káhiře až po její dvě manželství, cestování, účasti na archeologických vykopávkách i obě světové války -  tato kniha opravdu odhaluje skutečnou genialitu jejího úspěchu
s opravdu ryzím nadšením a upřímností. I když se může zdát v jak okázalém prostředí se nacházela, přesto žila v podstatě skromným životem.
Samozřejmě i informace o tom jak psala své detektivky, jak vytvořila postavu Hercula Poirota a kde brala inspiraci byly nesmírně zajímavé.
Držitelka titulu Dáma britského impéria žila opravdu mimořádný, skromný a čestný život.
Kdybych si mohla vybrat, kterou slavnou osobnost bych chtěla osobně potkat, byla by to právě ona.

marie3541
30.12.2020

Nemám moc v oblibě detektivky a od této autorky jsem ještě nic nečetla. Zbývalo mi poslední téma do čtenářské výzvy . Vybrala jsem od ni tedy nejprve vlastní životopis a dala mu přednost před nějakou jinou detektivkou. Až nějakou přečtu budu moci posoudit , zda to bylo dobře nebo ne. Ale kniha i přesto, že je tak obsáhlá se mi četla dobře a jakoby sama. Velmi se mi líbila . Určitě až bude prostor a čas znovu po této autorce sáhnu.....

rozvera
04.12.2020

Snad po čtyřiceti letech jsem se vrátila k tomuto milému autobiografickému vyprávění autorky, které jsem si tehdy nedovedla pořádně vychutnat. Tento pozdně podzimní čas byl právě vhodný pro pokochání se vzpomínkami na celý průběh jejího pestrého života. Ráda jsem četla její detektivky, ale ještě raději mám toto vzpomínání na bohatě naplněnou životní cestu.