Záhada Modrého vlaku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý může zažít svou vlastní detektivku, tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě. V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist… Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace – díky své mezinárodní pověsti má také mezinárodní kontakty. Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9747/big_zahada-modreho-vlaku-WkR-9747.jpeg 4.2448
Série:

Hercule Poirot 6.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Mystery of the Blue Train, 1928


více info...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Kniha Záhada Modrého vlaku

Aligator805
10. února

Klasická Agatha Christie. Skvělý příběh, zajímavé prostředí luxusního vlaku, šperky a vražda. K tomu skvělý Hercule Poirot a je tu parádní detektivka se skvělým rozuzlením.

Fideidefensor
17. ledna

Záhada Modrého vlaku je vynikající klasickou Christieovkou. Tentokrát se nepouští do žádných experimentů a to je jenom dobře, protože přesně tyhle klasiky z ní udělaly onu královnu detektivek. K dokonalosti už chybí jen Hastings. Zajímavé je, jak si Poirot okamžitě po svém nástupu na scénu strhává celou knihu jen pro sebe. Je to prostě neskutečně dobře napsaná postava. K dokonalosti snad chybí jen Hastings. Jinak má kniha všechny důležité esence: délku tak akorát, čtivý děj, zajímavé prostředí a samozřejmě překvapivé, neřekané rozuzlení. Všiml jsem si, že Modrý vlak nevybočuje z řady autorčiných děl a opět zde prakticky žádná vystupujivší postava pořádně nepracuje. Snad jen zloději. Záhada Modrého vlaku je tedy rozhodně dílo, které stojí za přečtení.


HadleysHope
05. ledna

Krásný a napínavý pohled do minulosti. Nechtěl bych tam zemčít, ale tím krásným vláčkem bych se rád projel. Jinak zajímavě propracovaná detektivka.

xxbarbarelaxx
01. ledna

Dnes jsem dočetla. Musím říci, že kniha mě velmi překvapila. Měla jsem několik možností, kdo spáchal vraždu, ale nakonec to bylo všechno jinak. Velmi povedená detektivka a určitě si od autorky přečtu více knih.

marekB78
07.11.2022

Zase mě hodně bavila a nakonec jsem byl dost překvapený. Skvěle jsem se odreagoval, protože tyto detektivky mě vždy vtáhnou do děje :)

Mája777
02.10.2022

Sázka na jistotu, to je Poirot. Vždycky mě dostane z krize a zvedne mi náladu.
(2. 10. 22 - 23 056 - 52)

Christie2020
12.09.2022

Já ji prostě muluju…i když tentokrát trochu zdlouhavé….

Rade
03.09.2022

Klasická Agatha.
Jako vždy fajn retro atmosféra: dobrodružství v nóbl vlaku směřujícím na Riviéru, ochotní stevardi, kteří cestujícím v kožiších rozestelou a zase ustelou postele v kupé, servírované snídaně a večeře v exkluzivním jídelním voze, kdo z nás by nechtěl takové cestování aspoň na chvilku zkusit? A pak milionářská Riviéra dvacátých let, koktejly ve slavném hotelu Negresco v Nice, a nakonec přece jen trochu starosvětské Anglie. A poznání, že nad bohaté rozmazlené dcerky s hedvábnými punčochami a krátkými sukněmi je solidní slušná anglická guvernantka, která nosí punčochy vlněné a která přece jen nakonec ke štěstí přijde…
A samozřejmě pořádně zamotaný příběh s vraždou a ukradenými klenoty, který rozmotá skvělý Hercule Poirot, i když to rozmotávání mi tentokrát přišlo poněkud natahované…
Nutno přijmout nadsázku, svérázný humor a lehce černobílé pojetí, pak si lze detektivku užít.
*
„Voilà,“ pronesl cizinec a usedl do dřevěného křesla, „jsem Hercule Poirot.“
„Ano, monsieur?“
„Neznáte to jméno?“
“Nikdy jsem ho neslyšel,“ odpověděl Hypolite.
„V tom případě musím říct, že jste nebyl dobře vzdělán. Je to jedno z velkých jmen tohoto světa.“

1