Záhada Modrého vlaku

Každý může zažít svou vlastní detektivku, tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě. V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist... Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace – díky své mezinárodní pověsti má také mezinárodní kontakty. Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/9747/zahada-modreho-vlaku-Xq5-9747.jpg 4.2284

Hercule Poirot (6.)

The Mystery of the Blue Train (1928)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Záhada Modrého vlaku

Jane007

Agatha Christie prostě uměla! Vraha jsem neuhádla a božský Poirot mi opět dokázal, jak skvělé jsou jeho šedé buňky mozkové. Doporučuji

Bumeso

Kniha s poměrně komplikovaným dějem a v podstatě neodhalitelným pacahtelem

Šárkaxx

Vyšetřuje H. Poirot. Na knihách A. Ch. se mi líbí, že až do úplného konce nemám představu, kdo je vrah.

agatha2
04.12.2018

Přiznám, že ač naprosto nekritická milovnice knih od Agathy, musím říci, že tato kniha nepatří k mým TOPkám od této autorky. Nicméně i tak jsem si ji po letech znovu přečetla, shlédla i příslušný díl seriálu a jsem v podstatě spokojená.

Ildi
03.12.2018

Mám veľmi rada Agathu Christiu, ale táto kniha pre mňa veľmi slabý priemer.

sgjoli
17.11.2018

Ufff, s touhle detektivkou mám trochu problém. Názvem mi to trochu připomíná Vraždu v Orient-Expressu, která je tak skvělá, že mám kvůli tomu Záhadu Modrého vlaku dost zastíněnou a rozmlženou. Dojem to na mne udělalo průměrný, spousta postav, které si z valné většiny ani nepamatuju. Napsané to bylo dobře, ale celkově to spíš vidím na průměr. Moc toho ve mne kniha nezanechala.

Marcela01
16.11.2018

skvělá

Denisa153
15.11.2018

Četlo se to moc dobře, nicméně od autorky jsou i lepší detektivky.

konicekbily
21.06.2018

Agatha to na nás zkouší trochu Jiným stylem. Místo uzavřeného prostředí, kde Hercule Poirot vyniká ve vylučovacích metodách za pomocí šedých buněk, zde má otevřené prostředí, kdy vrahem může být kdokoliv. Ale i s tím se vypořádá, i když závěr je trochu rozvláčný.

iveta3689
23.05.2018

Nějak jsem se nemohla začíst, ale možná jen knížka nepřišla ve vhodnou dobu. Není špatná, ale připadla mi tuctová, zaměnitelná.

kap66
07.01.2018

Pro mě klasika v nejlepším slova smyslu. Naskočila mi vzpomínka na film, ale naštěstí jen zčásti (=výhoda opotřebované hlavy :-)) - takže jsem si to užila dvojnásob: sledovala jsem chování toho, koho jsem si jako vraha pamatovala (a pamatovala jsem si ho správně - a bavilo mě sledovat, jak A. napovídá, ale za chvíli vás zase odvede pryč - tohle umí bezvadně!), ale zároveň se pro mě chystalo překvapení v podobě ... Přečtěte si, doporučuji.

Aymira
12.11.2017

Velmi zdařilý případ! Od jiných se trochu odlišuje tím, že trvá snad celou čtvrtinu knihy, než dojde k vraždě. Do té doby je čtenář seznamován s pěknou řádkou postav a vlastně není ani zcela patrné, která z nich bude nakonec obětí. Poirot se na scéně objevuje také poměrně pozdě a tentokrát vše zvládá sám, bez Hastingse. Kniha se moc dobře čte - trošku jsem sama se sebou polemizovala nad tím, je-li to prostředím, v kterém se převážně odehrává. Přece jen francouzská Riviéra zalitá sluncem čtenáři přímo vdechuje pozitivní náladu. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že knihu budu hodnotit plným počtem hvězdiček, ale díky poněkud suchému a ne tak důmyslnému závěru jsem hodnocení nakonec snížila.

omgjako
25.08.2017

Není to top, ale je to dobré :)

SaraL
23.08.2017

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

Shui-Xian
11.06.2017

Záhada modrého vlaku se mi četla poněkud obtížněji než jiné knihy z Poirotovy linie. Nevím přitom, co bych jí mohla vytknout... V té změti cestovního chaosu a davu nesympatických podezřelých je radost uvažovat nad rozuzlením. O atmosféru se postará modrý vlak a kapku tajemna vnese do příběhu i předehra se získáním rubínů... Možná toho na mě osobně bylo až moc: v tom dusném, falešném prostředí mě bavilo víc odpočívat u příběhu příjemné a solidní Katherine, než rozplétat jednotlivé nitky případu. Za to patří ovšem Agathě další bod - její detektivka napíná i občerstvuje. Navzdory tehdejšímu autorčině rozpoložení a pochybám se jí knihu podařilo sepsat výborně.

qydko
23.03.2017

Agatha nemůže zklamat. Do Poirota jsem už léta platonicky zamilovaná a případy ve vlacích přímo zbožňuju.

zahadum
30.12.2016

Už zase sa vo vlaku stane vražda a už zase je " náhodou " blízko samotný "dar z nebesies " a pre zločincov " prekliatie z pekla "áno áno...reč je o pánovi menom Hercule Poirot. Aj teraz bravúrne a na poslednú strán..ehm chvíľu odhalí dômyselne skrytého vraha a odhalí ho pred celým svetom...teda pred nami. Rutina.

Allebith
09.10.2016

Kniha je to (ostatně jako jiné od Agaty) pěkná, Hercule je jaký má být, ale i přesto si tenhle žánr nenašel u mě teplé místečko a trvalo mi šíleně dlouho se dostat ke konci (mezitím jsem přečetla asi 5 jiných knih :D ). Přiznávám ale, že je to mnou, ne knihou.

Ivan F
07.07.2016

Určite lepšie než Veľká štvorka, ale nič moc. Ako čítanie pred spaním však svojou jednoduchosťou a čitateľnosťou ideál.

me.odstiny.knih
14.03.2016

Agatha snad nikdy nezklame. A Poirotovi šedé buňky mozkové také ne.

tess.for
28.01.2016

Doporučuji těm, kteří si chtějí přečíst klasickou detektivku s Herculem Poirotem.

Evda
23.01.2016

Knihu jsem vypůjčila v knihovně původně pro mamku, ta si ji ale nepřečetla a mně bylo líto ji vrátit, aniž by si ji někdo přečetl, tak jsem se jí ujala já. :o)
Má první detektivka s Herculem Poirotem. Kniha je hodně čtivá i celkem napínavá, má krátké kapitolky, ideální na večer. Neurazí, ale také se s ní nesžijete. Přišla jsem si spíše jako divák. Nakonec, proč ne.
Občas jsem se ale nepochopila, kdo co mluví. Některé úryvky mi přišly trošku matoucí... A nakonec, Hercule Poirot mě občas až štval svou povýšeností (? zda to nazývám správně) haha..mohl by být zkrátka víc skromnější.
Knihu doporučuji a určitě si od Agathy ještě nějakou detektivku přečtu.

Sebasti
20.10.2015

Skvěle, Agatho! Skvěle. Po knížce jsem sáhl jako po "nejhorší detektivce od Královny zločinu", jak o ní autorka sama prohlásila. To ale opravdu nevím, jestli jsem četl tu samou zamotanou detektivku. Než jsem knihu přečetl, podíval jsem se, kdo je vrahem, a řeknu vám, víc překvapen jsem byl snad už jen u knihy Deset malých černoušků. Vyzradil jsem si rozuzlení, protože jsem si byl téměř naprosto jist, kdo je vrahem. Zápletka s rubínem je geniální, stejně jako všechny postavy. Kniha má asi vše, co má detektivka mít. Docela nepříjemnou oběť, podezřelé, potenciálního vraha, dost slušný motiv a ďábelského zabijáka.

pavla9879
16.10.2015

Slabší příběh, ne moc napínavá a propracovaná zápletka. Jsou mnohem lepší, čtivější a napínavější knihy od Christie.

alef
20.04.2015

Detektivky většinou nečtu, jen paní Christie je pro mě čestnou výjimkou a tak si přeci jen čas od času nějakou přečtu, a mimochodem pan Poirot mě prostě nemůže nikdy zklamat :-).

Když jsem tedy knihu otevřela a zjistila, že slavným luxusním vlakem cestuje (jak už to tak u pana Poirota bývá) sestava určitých "výjimečných" osobností,věděla jsem, že to bude opět bezva čtení :-).

A na závěr přidávám ještě jednu zajímavost:
"Knihu Záhada Modrého vlaku považovala Agatha Christie za nejhorší detektivku, jakou kdy napsala. Do psaní vůbec neměla chuť, ale potřebovala peníze. Tehdy se z ní, podle jejích vlastních slov, stal opravdový profesionál, neboť pracovala, i když se jí nechtělo. Recenze ani čtenáři autorčin názor na její dílo nesdíleli ..." ... a mně nezbývá než se přidat ... jako vždy skvělé :-).

Alienn
25.07.2014

Jsou i lepší detektivky s Herculem Poirotem, ale i tato se mi líbila, četla se dobře, taková příjemná jednohubka. Tato autorka mě prostě nikdy neomrzí.

Modrina
19.05.2014

Není to špatné, čte se to dobře, ale přecejen je spousta ostatních autorčiných knih lepších. :)

vpadysak
02.04.2014

Nie som veľký milovník detektívok, ale túto klasiku som sa podujal prečítať.
Fajn dej fajn zápletka a úžasný detektív :-)
Mne sa páčilo prostredie uhladených vlasov a vyberaných spôsobov, kde aj zločinci sú veľkí gavalieri :-)

pavucik
02.01.2014

Dobra klasicka detektivka s Herculom Poirotom. Nebola najlepsia, ale ani najhorsia. Take oddychove citanie. Dala by som skor 3 a 1/2 hviezdicky ak by sa dalo dat. Rozhodne sa mi pacila viac ako Nastrahy zubarskeho kresla. Neviem cim to je, ale to vlakove prostredie sa mi zapacilo, hlavne po tom ako som citala Vrazda v Orient exprese, ta bola najlepsia. Skor sa mi paci ta stiesnena atmosfera, ako tomu bolo napr. Smrt na Nile, Smrt v oblakoch, A neostal ani jeden - skupinka ludi v urcitom uzavretom resp. izolovanom priestore a jeden z nich je vrah :).

Dumicek
17.05.2013

Klasický příběh s Poirotem, ale stále dobře čtivý..Agatha mě nikdy neomrzí. Vždy se v každé knize najde něco, co vás zaujme :)