Nultá hodina

Gull’s Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea. Zdánlivě nesouvisející události, které spájí právě jen místo, kde se odehrály, totiž okolí Saltcreeku, se začnou proplétat a napětí v Gull’s Point vyvrcholí v „nulté hodině“ – vraždou lady Tressilianové. Inspektora Battlea čeká těžký případ, protože se zdá, že k tomuto činu neměl nikdo motiv…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25280/big_nulta-hodina-Ag6-25280.jpg 4.5418

Policista Battle 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Towards Zero, 1944

Kniha Nultá hodina

milary

Nultou hodinu jsem nikdy nečetla. A takovou Christie jsem doposud neznala.

Perfektně vymyšlený děj je odkrýván pozvolna a obsahuje víc časových rovin. Charaktery vystupují z vrstev konvencí, náznaků minulých i aktuálních okolností, spleti dohadů, vyhrocených emocí a zavádějících odboček. Vyšetřování balancuje na vší té suti a klouže po nestabilním povrchu skrytého, zamlčovaného, podsouvaného. Jakoby bez konce se situace proměňuje, “důkazy” ztrácejí na hodnotě, nahodilosti získávají na ceně...

Protápala jsem do samého konce. Tentokrát byla úžasná nejen atmosféra, prostředí a vůbec to, co u A. Ch. dobře znám a miluju, ale právě ta absence známého. Jiný detektiv, jiná kvalita napětí, trochu jiný způsob psaní.

Poslouchala jsem rovněž mně doposud neznámého interpreta. Zdeněk Kupka byl vynikající.

Nuttelka

Tuto knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy, abych si zase dala něco od skvělé Agathy Christie :-) Znám všechny filmové - seriálové zpracování, tak jsem byla zvědavá, jak moc se to opět liší od knihy. Jsem spokojená, mě Agatha prostě baví :-)
Interpretace Zdeňka Kupky taky skvělá, doporučuji.
(Audiokniha)

Littleben
03.11.2021

Na to, že zde nevystupuje stará Marplová, ani můj nejmilejší Poirot, se knížka kvalitativně dosti vydařila a můžu i říct, že ji řadím mezi ty nejlepší a nejsilnější kousky Agátiny.

Martin2009
01.10.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek Agathy Christie. Filmové zpracování s Geraldinou Ewanovou je také velmi povedené.

Feliska764
22.08.2021

Rozjezd pomalejší, ale ja mam rada ty popisy zivota tehdejsi smetanky, leto na Riviere, dovolena u pratel v Anglii, takze mi to ani nevadilo. Motiv zajímavý, rozuzlení nečekané

emve
18.08.2021

Vraha jsem neodhalila. :) Nakonec zajímavější příběh, než se zpočátku zdálo. Mám ráda starší knihy, jelikož s takovými slovní obraty a výrazy už se teď nesetkáte. Je to pak takový milý zážitek ze čtení.

Gabriela_K
27.07.2021

Rozjezd byl pomalejší, ale v půlce knihy se stalo to nejzásadnější. A v té chvíli jsem se do knihy opravdu ponořila. Konec byl za mě překvapením a vraha jsem neodhalila. A motiv byl pro mě též šokující.

vodovodnice
12.06.2021

Detektivka A.CH. je pro mne hodně netypická. Protože se do děje dostáváte pozvolna a až teprve v půli knížky to najednou vezme grády a začne napětí naplno.
První půlka knížky se tváří jako povídka o výletu pár lidí na venkov ke staré paní, člověk si v hlavě vytváří kdo bude asi odkráglovanej :-) , no nečekala jsem to.
Stejně jako jsem pak hltala jako zběsilá zbytek knížky, jestli jsem vraha tipovala správně, samozřejmě, že jsem se nechala nachytat. A už vůbec jsem neodhadla proč nebo jak.
Moc jsem si tuto detektivku užila.