Nultá hodina

Gull’s Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea. Zdánlivě nesouvisející události, které spájí právě jen místo, kde se odehrály, totiž okolí Saltcreeku, se začnou proplétat a napětí v Gull’s Point vyvrcholí v „nulté hodině“ – vraždou lady Tressilianové. Inspektora Battlea čeká těžký případ, protože se zdá, že k tomuto činu neměl nikdo motiv…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25280/nulta-hodina-Ag6-25280.jpg 4.5383

Policista Battle 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Towards Zero, 1944

Kniha Nultá hodina

vodovodnice

Detektivka A.CH. je pro mne hodně netypická. Protože se do děje dostáváte pozvolna a až teprve v půli knížky to najednou vezme grády a začne napětí naplno.
První půlka knížky se tváří jako povídka o výletu pár lidí na venkov ke staré paní, člověk si v hlavě vytváří kdo bude asi odkráglovanej :-) , no nečekala jsem to.
Stejně jako jsem pak hltala jako zběsilá zbytek knížky, jestli jsem vraha tipovala správně, samozřejmě, že jsem se nechala nachytat. A už vůbec jsem neodhadla proč nebo jak.
Moc jsem si tuto detektivku užila.

ladyxx

Na samém počátku jedna postava komentuje detektivky, že "všechny začínají v nepravou chvíli. Začínají vraždou. Vražda je ale konec. Příběh začíná dlouho předtím - někdy dokonce o celá léta dřív - všemi těmi příčinami a událostmi, které svedou jisté lidi na jisté místo v jistou hodinu jistého dne". Tím se autorka důsledně řídí, a ukazuje události, které se staly v měsících předcházejících vraždě. Události vyvrcholí v září v panském domě u moře, kam se sjede vybraná společnost skrývající svoji vzájemnou nelibost za úsměvy a zdvořilé jednání. Identita pachatele mě překvapila, a velmi mě potěšila zmínka o Herculu Poirotovi. Podle mě kniha patří mezi nejlepší autorčina díla.

Znovu zdařilá detektivka od Agáty, ani tady můj tip na vraha nevyšel:-)).

ThinThar

Hodně dobrý kousek od první dámy detektivky. V tomto díle víc než kde jinde autorka pracuje s psychologií.Znalci vědí a ostatním mohu než vřele doporučit.

Alma-Nacida

Myslím, že kategorie "klasika" by se měla rozšířit i o klasiku detektivní, hororovou, krimi, atd. :) Agatha je zkrátka dobrá, mám ráda atmosféru jejích knih a myslím, že u ní jsem nikdy neměla ten pocit, že by se jí něco nepovedlo. I když jistě jsou i u ní nějaké perly a pak standardní kousky, tak ten průměr je pořád vysoce nadprůměrný. ;-)

tibby

Moje druhá Agatha Christie - už naprosto chápu lidi, kteří jí tak hltají. Hrozně mě baví, že člověk opravdu téměř do poslední stránky neví, kdo je vrah. Někdo níž píše, že mu to přišlo jako staromódní divadelní hra - a to mě taky, ale možná to je to, co mě na tom tak baví. Celkově mě baví tahle doba, poměry ve vyšších vrstvách, je to zároveň taková komedie :)

adelkas

Agatha mně zase překvapila, zase je vrahem ten koho jsem vyloučila.

soukroma

Stále moje nejoblíbenější "Christieovka" (poslední komentář jsem zde našla z roku 2014, takže je čas jej "revitalizovat"). Je zajímavé, že v rodině máme z plejády Agathiných detektivních románů nejoblíbenější dvě, druhou je Zkouška neviny, přitom v nich nevystupuje ani pan Poirot ani slečna Marplová (což dle mého nešťastně nebylo dodrženo ve filmové podobě).