AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný příběh, sice smutný ale přesto nádherný. Kniha byla hodně čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout

14.11.2021 5 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

První půlka knihy super, druhá už byla nuda. Jako bych četla dvě různé knihy od různých autorů

29.10.2021 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Neviditelný život Addie LaRue mě chytil za srdce. Byl napsaný jednoduše a nenáročně. A určitě bude mít své nezapomenutelné kouzlo, tedy alespoň pro mě.

Zamilovala jsem si ho od první stránky. Příběh si plynul svým tempem. Těžko se mi s Addie loučilo, i když byla určena, aby se na ní zapomnělo, já na ní určitě dlouho nezapomenu.

19.10.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

To byla síla. Julie mi byla nesympatická od první stránky, takovému člověku bych nesvěřila dítě jakéhokoliv etnika. Byla zahleděná pouze do sebe a své představy o dokonalé holčičce, vůbec jí nezajímalo, jaké má Agnes problémy.

02.10.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bylo to vcelku čtivý. Trochu mi tam chyběl ten wow efekt při odhalení vraha. A vůbec mi ten konec celkově přišel takovej trochu odfláknutej. Šitej horkou jehlou, ale jinak to knize nijak neubírá.

27.09.2021 4 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

I když jsem knihu četla hned po Než vystydne káva, měla jsem s ní trochu problém a ve třetím příběhu jsem se v ději trochu zamotala. Přesto kniha neztrácí na kouzle prvního dílu. Takže pokud nechcete nic náročného ke čtení, směle do toho!

19.09.2021 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Moc milá knížka, úplně krásně se to četlo. Velice zajímavá myšlenka

17.09.2021 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Dočetla jsem se zapřením, protože knihy rozečtený nenechávám. Ale dalo mi to zabrat. Čekala jsem od toho trochu víc, nějakej vývoj postav. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat, kdo ke komu patří. A když už jsem se jakžtakž zorientovala přibyla další postava. Knihu ukládám zpátky do knihovny a vracet se k ní už nebudu.

06.09.2021 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Děj knihy svižně ubíhal, hrozně dobře se to četlo.

16.08.2021 4 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Nebylo to úplně špatný. Únos a osvobození zajatců bylo zajímavý. Stejně jako sledovat jak to funguje v médiích. Ale jako celek mě to příliš nezaujalo

10.08.2021 3 z 5

Sejdeme se na piazzetě Sejdeme se na piazzetě Frances Mayes

Až jim člověk to putování po Itálii záviděl. U jídel se sbíhali sliny, u památek člověk litoval, že tam není.

Tohle úplně hodnotit nejde. Bylo to kouzelný. Nádherně popsané. Byl to můj první cestopis, takže jsem úplně netušila do čeho jdu, ale vůbec nelituji. Chytlo mě to od prvních stránek. A já se mohla ponořit a bloudit uličkami Itálie a zasnít se.

20.07.2021 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Číst tuhle sérii před deseti lety asi bych hodnotila jinak. Z některých částí nejsem úplně nadšená a přišli mi zdlouhavý (možná že trocha zkrácení by tomu neuškodila), ale zdárně jsem dospěla ke konci. Konec se dal trochu čekat, ale přesto slzička ukápla, ale bylo jasný, že to nebude typický happy end.

Jako celek super. Nádherná propracovaná fantasy. Pokud mi to něco dalo, tak to, že opět ujíždím na dracích :D :D

04.07.2021 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Do tohohle dílu jsem se nějak nemohla začíst. Byl na mě zdlouhavý, některé pasáže však byly super a jistou informaci jsem už tušila o díl dřív. Konec už nás připravuje na závěrečné vyvrcholení.

26.06.2021 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Valná část knihy se točila kolem Eragonova výcviku, jako rozumím tomu ale přišlo mi to hrozně zdlouhavý. Závěr to trochu vylepšil a Eragonovo pouto s Murtaghem bylo překvapivé ale dávalo smysl. Přesto mi části s Roranem přišly lepší.

20.06.2021 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nebylo to úplně nejhorší. Když vezmu v úvahu, že autorovi bylo 15-16 let, když to psal, tak má můj obdiv. Jako fanoušek fantasy jsem si to užila, draci, trpaslíci, elfové...paráda. Napínavé, přesto oddechové čtení. Vrhám se na další díly!

13.06.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přemýšlím, jak se k tomu postavit. První polovina knihy se mi neuvěřitelně táhla a já měla pocit, že v tom podzemí zkejsnu navěky. Prasečí řiť mi ze začátku přišla úsměvná (asi tak dvě strany), pak mi začala vadit a pak jsem jí přestala vnímat.

Druhá půlka knihy byla naprosto jiný kafe. V některých momentech jsem musela knihu odložit a rozdýchávat to, co se tam dělo.

27.05.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc milá knížka, na konci slzička ukápla

24.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Wow. Tak tohle byla jízda! Už dlouho jsem z něčeho nebyla tak nadšená!!! Všechny ty zvraty a odhalená tajemství. Během čtení jsem prostřídala snad všechny možný emoce!!!

19.05.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Příběh Grahama a Quinn mi zlomil srdce. I přes nepřízeň osudu, se ti dva k sobě náramně hodili.

I když jsem sama bez partnera, bez dětí a děti ani mít nechci. Tak těchto dvou mi bylo vážně líto.

19.05.2021 5 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Nebylo to úplně nejhorší. Nikki je správná sympaťačka i když má svoje mouchy (ale kdo je nemá?). Čtení mě bavilo. Hvězdičku jsem ubrala kvůli momentům, které byly dost přitažené za vlasy. Nechtěla bych být násilnickej chlap a připlést se jí do cesty. Občas si říkám, že bych takovou Nikki potřebovala, nejen na ty chlapi ale hlavně na pokec o knihách.

Doufám, že to nebylo poslední setkání.

10.05.2021 4 z 5