Poutníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americká spisovatelka Kathleen Winsorová ve svém slavném románu Poutníci postavila proti sobě dva světy: svět finančníků a spekulantů v New Yorku na východě, a svět lidí v drsné přírodě Skalistých hor v Montaně na západě. Na západě se odehrávají příběhy nezcivilizovaných lidí, kteří bydlí v chudých chatrčích. Muži zpravidla pracují jako zlatokopové na záborech (= označená část nalezišť) a ženy se starají o domácnost a děti. Zatímco na východě jsou muži bohatí, vydělávají miliony dolarů, jejich ženy už se nestarají o domácnost, ale chodí do divadla, kupují si nové šaty atd. O domácnost se jim starají služky a o jejich děti chůvy. Jsou to dva úplně jiné světy, avšak životy v nich se sobě podobají. Zažívají lásku, zklamání, nevěru, přátelství, ztráty... Jako v každém z románů této spisovatelky má i tento zajímavý a napínavý obsah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54947/big_poutnici-ob8-54947.jpg 3.9107
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Melantrich
Originální název:

Wanderers eastward, wanderers west, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Poutníci

zandu
22. října

Toto je jedna z mých oblíbených knih.

AlexandraBane
06. září

Dočetla jsem se zapřením, protože knihy rozečtený nenechávám. Ale dalo mi to zabrat. Čekala jsem od toho trochu víc, nějakej vývoj postav. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat, kdo ke komu patří. A když už jsem se jakžtakž zorientovala přibyla další postava. Knihu ukládám zpátky do knihovny a vracet se k ní už nebudu.


TaJeMa
12. července

Tak jsem vydržela do strany 268, dál jsem to nedala. Stále jsem si říkala, že teď už známe všechny postavy a začne to do sebe zapadat. Nic, zase jen další kus jedné linie, kde se dalo přečíst jen, kdo si koho vezme, kdo se má jak chovat, kdo je do koho zamilovaný, ale ani to ne. Žádná postava nebyla vykreslena tak, že jsem se těšila, co s ní bude dál, emoce na nule. Pak druhá linie a opět nuda.
Ani se sebezapřením jsem to nezvládla dočíst.

JajaD13
08. dubna

Opět Kathleen Winsor a opět stejný problém jako u Věčné Ambry - strašně mě štvali jednotliví hrdinové. Knihu jsem kvůli znechucení jejich charakterem přečetla až napodruhé. Co člověk, to s prominutím hajzl.
Opět, stejně jako Ambra, psáno poutavě a plasticky, ale proč tam proboha nemohl být aspoň jeden sympatický tvor?!

archivářka115
27. března

Knihu jsem četla hrozně dávno. Pouze si pamatuju, že jsem se musela velmi snažit, abych jí přečetla. Možná, že bych si jí měla přečíst znovu. Třeba bych změnila názor.

Kniha2006
03.07.2020

Kniha se četla docela špatně, ale nebylo to nejhorší. Cca za polovinou knížky jsem si myslela, že všechny pro děj důležité postavy zemřou. Což mě hrozně štvalo, protože na té knize snad není nic pozitivního a tak to zůstalo až do konce. Než autorka seznámila čtenáře se všemi postavalmi bylo to dost chaotické. Nelíbila se mi ani jedna postava. Morgan byl děvkař což by nevadilo kdyby se potom neoženil a nespal z dvěma dalšíma( Alegra, Suky) a postava Suky se mi nelíbila, Josua vše získával na úkor druhých a nečestně a ostatní postavy byly buď ne moc důležité nebo zemřeli. A ještě poslední chybička: skoro všechny důležité věci byly zmíněny " jen tak mimochodem" . Jinak kniha není špatně napsaná, ale děj není zajmavý a přestat číst u prostřed věty a už se ke knize nevrátit by bylo snadné.

m_martina
17.06.2020

Kniha se mi nelíbila. Dočetla jsem ji jen se sebezapřením a vracet se k ní už určitě nebudu.

Han-nah
14.06.2020

Děj knihy ukazuje na hodně postavách rozvoj Ameriky, život několika rodinných klanů, život zbohatlíků, ale i těch chudobných. Popisuje pořád ještě hledání zlata, ale i rozvoj dobytkářství, průmyslu, bankovnictví, začíná se stavět železnice, těžit přírodní materiál. Toto jsem si spíše při čtení představila, než lásky, vztahy, zrady, kdo a kde.....

1