AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak pohádka nám skončila, tímhle dílem začíná drama.

01.05.2022 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Tuhle knihu nejde hodnotit, jako celek. Protože některé povídky, se mi líbily víc a některé míň. Přesto to bylo krásné počtení a jsem ráda, že taková kniha S takovými tématy tady vyšla.

Zkusím to trošku shrnout alespoň počtem hvězdiček
Rodinné setkání- Theo Addair 4 hvězdičky
Žába - Alžběta Bílková 4 a půl hvězdičky
Bez šance - Sam Xabyssus - 1 hvězdička
Pecka jak z broskve - Sára Vůchová 2 a půl hvězdičky
Nacpěte jí do škatulky - Lucie Zelinková - 3 hvězdičky
Jak jsem šla na záchod - Martina D. Antonín - 5 hvězdiček
Vezmi si mě, když to dokážeš - Hugo Hartman - 3 hvězdičky
Čokoláda na dně kornoutku - Karolína Skácelová 2 a půl hvězdičky
Tajemství umírají osamělá - Michael Walter - tahle mě rozhodila stejně jako Jak jsem šla na záchod, takže 5 hvězdiček
Šťastně nezamilovanej- Radek Blažek - Nejsem si jistá, jestli bych měla vůbec hodnotit, aby mě někdo neobvinil ,že vlastním nadržuju :D :D :D. Ale 5 hvězdiček
Pozdní léto, sobota odpoledne - Eva a Klára Pospíšilovy - 5 hvězdiček

22.04.2022

Asi můj nejoblíbenější díl.

22.04.2022 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Výborně se to četlo, krátké kapitoly. Skákání v čase mi ani nevadilo, mělo to fakt spád a příběh si udržoval napětí. Sice mi chvílemi vadilo, že se příběh víc věnuje Miren než pátrání po Kieře. Konec mi přišel uspěchaný, ale ani mi to moc nevadilo. Co bylo dál si můžeme domýšlet, i když to bylo naznačeno. Nebudu nic prozrazovat.

12.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jak mě okomentovaly moje kamarádky, nezávisle na sobě, když zjistily, že čtu (opět) Harryho. "Ty jsi beznadějný závislák."

Copak za to můžu? Když ten svět je tak kouzelný, že vás vtáhne a nechce pustit?

11.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po letech se vracím do Bradavic. Už se těším až si to znovu užiju. Harry je klasika, která neomrzí!!!

05.04.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Bylo to čtivý, ale to je asi tak všechno. Z knihy jsem docela zmatená a koukám, že nejsem jediná. Neustálé skákání v čase mě mátlo a ztrácela jsem se v tom a přestávala jsem se orientovat v postavách.

01.04.2022 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tolik emocí na tak málo stranách. Smutné a depresivní čtení. Které ale můžu jenom doporučit

30.03.2022 5 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Tak tohle mě bavilo víc jak první díl.

29.03.2022 5 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Madynku jsem milovala už jako dítě (taky ta knížka chudák podle toho vypadá), četla jsem jí pořád dokola. Tak jsem si řekla, že si jí po těch letech zopakuju a miluji jí pořád stejně i po těch letech. Takže jí stoprucentně můžu doporučit všem maminkám a jejich dětem.

26.03.2022 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Mám ráda sci-fi, tohle bylo trochu jak na houpačce.. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, pak jsem se začetla a pak zase přišel moment, kdy mě to příliš nebavilo. Ale konec jsem si užila.

22.03.2022 3 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Nebylo to špatný. Ale předchozí díly byly lepší. Už to nebylo ono, kouzlo jakoby vyprchalo. Pokud vyjde něco dalšího už to číst nebudu

16.03.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Příjemná oddechovka

06.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Podobně jako první díl, ani druhý díl mi příliš k srdci nepřirostl. Sice jsem ho přečetla jako nic a v některých momentech trnula společně s postavami. Asi jediné co ocením jsou historické reálie o naší zemi a náhled do toho, jako to vypadalo v hornických rodinách.

04.03.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Byl to zajímavý příběh, jen mi k srdci nepřirostl. Ač měl sympatické postavy, některé více a některé méně

01.03.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to byla jedna velká nádhera

25.02.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bylo to čtivé, ale podobně jako u Mlhy nad Shadow Sands (čtu trochu na přeskáčku) se žádné překvápko nekonalo.

19.02.2022 4 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Zatímco originál jsem hltala, překlad mi nějak nesedl. A to se mi u Příběhu magie nestalo. Držím teď v rukách překlad i originál a trochu mi přijde, jako by toho v překladu půlka chyběla (co se počtu stránek týká). Jsem z toho trošku rozladěná. Ale to není chyba ani tak autora jako spíš překladatelů.

18.02.2022 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Nádherný příběh, ale dojem kazila první polovina knihy, připomínající průvodce Paříží

15.02.2022 2 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Nebylo to špatný, ale ani z toho nejsem odvařená

11.02.2022 3 z 5