Všechny barvy duhy přehled

Všechny barvy duhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479789/bmid_vsechny-barvy-duhy-JYu-479789.jpg 4 280 280

Jedenáct českých autorů, jedenáct young adult povídek o odvaze, přátelství, prvních láskách i síle a odhodlání být skutečně sám sebou. Vedle známých YA autorů, jakými jsou Theo Addair nebo Alžběta Bílková, představí kniha i řadu debutantů. Jejich hrdinové hledají vlastní identitu, navazují komplikované a jedinečné vztahy a snaží se najít své místo ve společnosti, která je v určitých ohledech přijímá, a v jiných naopak diskriminuje. Povídky autorů (Lucie Zelinková, Sam Xabyssus, Sára Vůchová, Alžběta Bílková, Eva a Klára Pospíšilová, Theo Addair, Radek Blažek, Martina D. Antonín, Karolína Skácelová, Michael Walter) se věnují tématům homosexuality, bisexuality a coming outu, stejně jako nebinarity, transgender, asexuality a dalším.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechny barvy duhy. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (83)

sidonka
06.09.2024 4 z 5

Zajímavá povídková kniha s LGBT tématikou, všechny povídky fajn, některé víc, některé míň, různé pohledy, různé vztahy, stejné hledání sebe sama

hey123
27.08.2024 5 z 5

musím říct, že nebyla jediná povídka, která by mě nebavila.
Bavila mě pestrost témat, vyprávění, postavy.
Některé povídky bych chtěla delší, abych věděla, jak to dál pokračovalo.
Určitě doporučuji

ArkAngel
06.08.2024 3 z 5

Jsem rád, že u nás vyšel podobný sborník podporující lidi různých sexuálních orientací. Mladí (i starší) čtenáři se v tom mohou snadno v hodně lidských příbězích najít a případně i objevit svou vlastní cestu. Jak je ale u povídkových antologií zvykem, kvalita je celkem různorodá. Nejvíc mě bavila asi povídka první, která vám nejprve dá myšlenku, zda slečna náhodou nemá daddy issues a nepřitahují ji starší muži... ale následně se celá situace obrátí.

Všechny barvy duhy (LGBTQ+ tematika)

05.11.2021

Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021

Kniha Všechny barvy duhy v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech12x