Všechny barvy duhy přehled

Všechny barvy duhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479789/bmid_vsechny-barvy-duhy-JYu-479789.jpg 4 272 272

Jedenáct českých autorů, jedenáct young adult povídek o odvaze, přátelství, prvních láskách i síle a odhodlání být skutečně sám sebou. Vedle známých YA autorů, jakými jsou Theo Addair nebo Alžběta Bílková, představí kniha i řadu debutantů. Jejich hrdinové hledají vlastní identitu, navazují komplikované a jedinečné vztahy a snaží se najít své místo ve společnosti, která je v určitých ohledech přijímá, a v jiných naopak diskriminuje. Povídky autorů (Lucie Zelinková, Sam Xabyssus, Sára Vůchová, Alžběta Bílková, Eva a Klára Pospíšilová, Theo Addair, Radek Blažek, Martina D. Antonín, Karolína Skácelová, Michael Walter) se věnují tématům homosexuality, bisexuality a coming outu, stejně jako nebinarity, transgender, asexuality a dalším.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechny barvy duhy. Přihlašte se a napište ho.

Akléda_
09.07.2024 4 z 5

Moje druhá povídková sbírka, kterou jsem od Yoli četla a opět jsem nadšená. Za mě zatím asi o kousíček vede sbírka Za pět minut zvoní, ale jen kvůli tomu, že mi tam prostě sedlo více povídek a žádná mi nepřišla vyloženě špatná, nehodnotila jsem méně jak 3*. Tady jedna taková byla, pak tu byly právě tři 3* a zbylých sedm povídek jsem hodnotila 4-5* což je za mě super skóre. Nebudu vypichovat za mě nejlepší povídky, hodnocení jsem psala ke každé z nich, ale myslím si, že se to zase moc povedlo a každý si tu najde to svoje. Navíc jsem zase objevila nějaké nové autory, což mě na těch sbírkách prostě baví. Celé je to krásně zpracované, že je radost se na to dívat. Do letního zkouškového tohle byla ideální volba. Na každý den pár stránek, pár minut čtení zaručeno a vydrží vám to na nějakou dobu. Můžu opět doporučit, i když ne všechny povídky jsou top top, ale to je pochopitelné a normální.

Adele02
30.03.2024 4 z 5

Předně musím říct, že jsem si ani u jedné povídky nemyslela, ať už konečně skončí, že to chci mít za sebou - vlastně tady žádnou nehodnotím hůř než třemi hvězdičkami, což je naprosto skvělý, a jsou tu tři, které jsem si užívala od začátku do konce (a dvě, u kterých ta pětice hvězd dlouho hrozila taky), což je víc než naprosto skvělý. Všechny barvy duhy v sobě mají různorodé příběhy o různorodých lidech, tak, jak to prostě je. A díky za takovou knihu.

Jaehyun
21.03.2024 1 z 5

Vzhledově i nápadově je knížka moc hezká, ale obsahem se mi moc nelíbila. I na wattpadu jsem četla lepší povídky.
Nicméně docela by mě zajímala kniha od Kláry a Evy Pospíšilových.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Všechny barvy duhy (LGBTQ+ tematika)

05.11.2021

Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Všechny barvy duhy v seznamech

ve Čtenářské výzvě26x