AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ze začátku se mi to táhlo, ale rozumím tomu, že nás autorka nejdřív chtěla seznámit se světem, který vypracovala. Pak mě kniha pohltila a já se od ní nemohla odtrhnout. Zotročené obyvatelstvo, velmi nápadité a originální prostředí.

17.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná, citlivá a velmi čtivá kniha. Která ukazuje, že i Smrt, která byla v knize vypravěčkou může mít city.

Kniha ukazuje jaký byl život obyčejných Němců za doby kdy Hitler přišel k moci. Že to nebylo jenom utrpení v koncentračních táborech a ve válce, ale že trpěli a strádali i obyčejní Němci.

10.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Byla to moje první kniha od autora, doufám, že ne poslední

Skvěle se to četlo, bylo to naprosto úžasně napsaný. Ač jsem měla v některých částech knihy se začíst. Hlavně v půlce knihy, jsem trochu drhla. Začátek byl naprosto parádní a ten konec byl vážně psycho.

Doufám, že se někdy v budoucnu ke Carterovi vrátím

01.01.2021 5 z 5

Tracyho tiger Tracyho tiger William Saroyan

Dočetla jsem ale neoslovila mě.

21.12.2020 2 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Má temná Vanessa se mi četla skoro sama. I když to nebylo lehký čtení.

Kde je hranice mezi láskou a manipulací? Hlavní hrdinka jí nedokázala rozlišit a jednání svého učitele neustále omlouvala, i když někde hluboko tušila, že to co on dělá není správné.

Člověka to nutí přemýšlet o jednání a chování postav.

14.12.2020 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Úžasná knížka. Ty dva prostě miluju, ač jsem místy brečela. Nádherné zakončení příběhu Lary Jean a Petera

08.12.2020 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Opět super knížka, stejně jako předchozí díl. Skvěle jsem si u ní odpočinula. Akorát ten konec mě rozsekal

02.12.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ač jsou jsem dávno mimo kategorii, pro kterou je kniha určená. Tak jsem si nemohla pomoct a musela jsem si knížku přečíst. A výběru nelituju, byl to parádní oddech. Miluju Laru Jean a Petera

29.11.2020 5 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Umělá inteligence, cestování v čase, alternativní reality. Všechno co sci-fi fanda může chtít. Tedy skoro. Téměř půlku knihy zabírá omáčka kolem. A tak to jde střídavě. Střídavě paráda, do které se čtenář začte. Střídavě nuda.

Bonusové body za obálku, protože ta je pecková!

24.11.2020 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh plný krásných popisů přírody. Pocit osamění hlavní hrdinky, její snaha přežít na úkor toho, že jí všichni opustili. A nedůvěra v lidi. V pozadí vyšetřování kriminálního činu, tomu dodává na napětí. Soudní proces a ten konec...prostě Wau!!!

17.11.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na styl, jakým je to napsané. Později už se to četlo samo. Jenom přemýšlím, co pro mě bylo horší, jestli číst o Zuzaniným utrpení v koncentračních táborech nebo její návrat domů a život s násilnickým mužem. Člověk si pak pokládá otázky, po tom co prožila, proč s ním zůstávala? Proč od něho neodešla? Stejně jako nedořešená záležitost s Janem. Ten konec, nějaké to ukončení celého jejich příběhu tam prostě chybí.

30.10.2020 4 z 5