AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Čekala jsem teda něco úplně jiného. Ale k tomuhle jsem si prostě nedokázala utvořit vztah. Nedozvěděli jsme se nic, co by nás nutilo si postavy oblíbit nebo naopak nenávidět. Celý to bylo napsaný tak ploše.

25.04.2024 2 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Nebylo to nejhorší, zápletka byla skvělá. Ale chvílemi mě to nudilo a táhlo se to. RW&RB bylo lepší

18.04.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Ke knize jsem po velkém boomu kolem ní přistupovala s velkou opatrností. Zas takovej zázrak, jak to všichni líčili to teda nebyl. Čtivost se tomu ale upřít nedá, bylo to čtivý. A draci (na to se chytnu vždycky). Na tom konci mi teda spadla brada, ale že by to byl wau efekt a styl "to jsem teda nečekala", to říct nemůžu. Sečteno podtrženo průměrné fantasy Ale knížku si přečtěte a udělejte si vlastní názor.

11.04.2024 3 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Moc krásný a dojemný příběh. Hrdinové to rozhodně nemají lehké poznamenala je nemoc, válka a odloučení? Dokáží se najít?

02.04.2024 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Obdivuji hlavní hrdinku kolik toho musela v tak náročné době zvládnout

23.03.2024 5 z 5

Tohle bylo senzační, stránky mi pod rukama ubíhaly jedna radost. "Vylomeniny" Alana a jeho kumpánů byly boží!

22.03.2024 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Nenáročná jednohubka. Trošku mi to připomnělo Čtvrteční klub amatérských detektivů

16.03.2024 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Nebylo to špatný, ale úplně mě to nenadchlo

15.03.2024 3 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Když jsem viděla, jaká je to bichle zhrozila jsem se. Ale pak mi stránky utíkaly pod rukama. Pak jsem se sice trošku zasekla v jistém momentě, ale hned jsem se zase rozečetla a najednou koukám, že jsem na konci.

12.03.2024 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Co k tomu říct? Hodně silný, hluboký a smutný příběh.

04.03.2024 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Četlo se to dobře. Ale ta omáčka kolem mě místy až odrazovala.

01.03.2024 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha napsaná z dětského pohledu. Ten konec....Proboha ten KONEC!!! Myslím, že budu rozdýchávat dlouho

22.02.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Pěkný příběh k zamyšlení

19.02.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Velice příjemná oddechovka

09.02.2024 5 z 5

Zloděj hvězdného prachu Zloděj hvězdného prachu Chelsea Abdullah

Skvěle vykreslený svět orientálních příběhů. Jenže to je tak všechno. Nevím, jestli je to překladem nebo tím, že je to první díl trilogie. Víc jak polovina knihy byla neuvěřitelně ubíjející a táhla se. A když vás chytne až posledních deset kapitol, je to sakra málo. Čekala jsem od toho víc

07.02.2024 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Milé a nenáročné čtení

28.01.2024 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Nebylo to špatný, ale odvařená jsem z toho taky nebyla. Kiva a Jaren byli celou dobu na pěst. Kdyby to nezachraňovali Caldon a Cresta, tak nevím.

24.01.2024 4 z 5

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

Milá knížka s nenáročným příběhem. Začátek byl pomalejší, ale ten konec byl naprosto úžasný.

20.01.2024 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

To byla senzace. Po pomalejším začátku se to rozjelo a přicházela jedna pecka za druhou. Nemohla jsem přestat obracet stránky

15.01.2024 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka