Naivní detektivka z knihovny

Naivní detektivka z knihovny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201195/bmid_naivni-detektivka-z-knihovny-NcM-201195.jpg 3 122 45

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka.... celý text

mirek7450
mirek7450
včera 4 z 5

Jo, je to sranda o nás důchodcích. Dobrá oddychovka i s chycením vraha.

AlexandraBane
AlexandraBane
16.03.2024 4 z 5

Nenáročná jednohubka. Trošku mi to připomnělo Čtvrteční klub amatérských detektivů

katka.oo
katka.oo
09.03.2024 4 z 5

Oddechová, tak trochu bláznivá večerní jednohubka, nebylo to špatné, celkem dobré nenáročné čtení a splněn bod do knižní výzvy - postava pracující v knihovně.

EliskaD
EliskaD
04.03.2024 4 z 5

Četla jsem do čtenářské výzvy a příliš mnoho nečekala. O to více mě kniha velmi příjemně překvapila. Moc hezky se to četlo, jako bych při čtení slyšela samotnou autorku, jak příběh vypráví. Líbily se mi i zakomponované vysvětlující vsuvky autorky. Do pěti hvězdiček příběhu chyběl nějaký překvapivý zvrat v závěru, avšak i tak hodnotím příběh velice kladně. Na poslední straně je i informace, že příběh byl zpracován i jako rozhlasová hra (s uvedením odkazu pro poslech). Určitě si hru pustím ještě jednou do ucha.

babystar
babystar
02.03.2024 3 z 5

Opravdu naivní detektivka o tom, jak skupina čtenářů knihovny zjistí, co se vlastně stalo u staré vily. Poslechla jsem si i rozhlasovou hru. Ta byla samozřejmě zkrácená a trochu pozměněná.

janina66
janina66
31.01.2024 4 z 5

Milá jednoduchá detektivka, která mě moc bavila. Sice krátká jednohubka, ale s napětím, bez zbytečné omáčky. Skvělá parta "pátračů".

katka134
katka134
20.01.2024 4 z 5

Pátrání skupiny amatérských detektivů bylo místy napínavé, ale častěji úsměvné.
Kniha se hodí do ČV 2024

kolacky
kolacky
16.01.2024 4 z 5

Jo, líbilo! Skoro jako od Fan Vavřincové. Nenáročné, ale pobavilo. Klub důchodců na stopě... a vyřešili celý případ.

Renike
Renike
06.01.2024 5 z 5

Mně se to líbilo, kniha byla vtipná. Hodně jsem se nasmála. Přečteno za jeden den a sedí mi do letošní čtenárské výzvy - knihovnice.

babicka_amalka
babicka_amalka
05.01.2024 3 z 5

takové "čtení do tramvaje" - neurazí, ale za týden už člověk neví, o co šlo, žádný velký dojem nezanechá;

marekB78
marekB78
04.01.2024 4 z 5

Jak tu už bylo psáno... Taková pohodová a oddechová detektivka. I já jsem se usmíval u čtení o partičce amatérských detektivů z knihovny. Hezky napsané a přečteno za den.

Domanovak
Domanovak
14.02.2023 4 z 5

Žádný zázrak, ale klidné pohodové čtení, které nakonec má hlavu i patu.

faba
faba
10.02.2023 3 z 5

Úsměvný (ano, při čtení jsem se usmíval - myslím to jako plus) příběh o několika detektivech, kteří řeší zločin. Pěkně vystavěný příběh obyčejných lidiček, kteří se znají z knihovny a řeší vraždu, i když nemají mrtvolu a nic moc nevědí...
Po všech těch knihách za poslední rok (jsou tam výjimky) jsem upadl do klidu, a jako bych se vrátil do doby, kdy jsem četl pohádky.

akinomV
akinomV
01.10.2022 3 z 5

Splnila očekávání, milá až "naivní" detektivka z prostředí knihovny a jejích návštěvníků, která mě bavila. Taková příjemná oddechovka.

AlixPrincess
AlixPrincess
24.05.2022 4 z 5

Kniha splnila moje očekávání. Naivní, ale milá, vtipná a napínavá.

Pebra
Pebra
16.02.2022 3 z 5

Fakt bizár. Usmívám se. Při čtení jsem nechtěla věřit, že by tenhle infantilní způsob vyprávění směřoval ke skutečné vraždě. Každopádně mě čtení téhle eknihy zabavilo cestou vlakem z Prahy do Českého Těšína :). A sázím vše na to, že autorkou je skutečná knihovnice.

Ana72154
Ana72154
30.12.2021 4 z 5

Skvělá oddechovka. Jenom jako detektivka nic moc.

JancaMia
JancaMia
08.08.2021 3 z 5

Autorka musí určitě pracovat jako knihovnice v dětském oddělení v knihovně, nedovedu si jinak tento úsměvný počin vysvětlit. Třeba i já budu jednou Sherlock Holmes v sukních 8) (to berte prosím jako nadsázku) !!

happy-smile
happy-smile
14.06.2021 4 z 5

Tato kniha je přesně to, co o sobě sama hlásá, naivní detektivka z knihovny. A pokud k tomu budete tak také přistupovat, tak rozhodně zklamaní nebudete. Je to milé a úsměvné, prostě taková oddychovka. Pokud by tato spisovatelka ještě něco vydala, tak si to moc ráda přečtu.

IHT
IHT
11.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Bylo to mile. Rekl bych detska literatura pro dospele. Rad si i v pokrocilem veku (obcas) prectu neco od Ericha Kästnera, Astrid Lindgrenove ci Arthura Ransomeho. Jejich hrdinove maji podobny pristup - radu kamaradu, kteri jim pomahaji resit zahady ci zlociny. V teto knize to je skupina senioru, ktera s detskou horlivosti resi svepomoci podezreni na vrazdu. Deti to nedoceni, dospelym to bude pripadat dost detske. Ale ja se do cilove skupiny urcite pocitam :)

knihovny knihovníci, knihovnice české krimi české detektivky pátrající amatér

Autorovy knížky

2014  67%Naivní detektivka z knihovny

Kniha Naivní detektivka z knihovny je v