Naivní detektivka z knihovny

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201195/naivni-detektivka-z-knihovny-NcM-201195.jpg 3.355
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Naivní detektivka z knihovny

Florindela
06.10.2019

Jednoduché, oddechovka ke kafi.

Peršanka
01.05.2019

Viděla bych to jako scénář k animáku. Studio kamarád... :)

jiri77
05.02.2019

Opravdu naivní detektivka. Nečetlo se to špatně ale styl jakým je příběh podaný,mi přišel chvílemi jak pro děti.

kyticka152
02.11.2018

Milé a nenáročné čtení. Kniha je sice příběhem detektivka, ale knihu jsem tak úplně nevnímala. Hlavně jsem se nasmála nad lehce bizarními situacemi a nápad spisovatelky se mi líbil. Pokud nehledáte žádnou "opravdovou" detektivku, tak Doporučuji k přečtení.

Elion
20.10.2018

Naivní detektivka... Nejsem si jistá jak moc naivní je. V dnešní době se totiž i tohle může stát. Nicméně i přesto je kniha velmi čtivá a i přesto, že je to detektivka, člověk v ní nezažívá takové množství strachu a i promlivy autorky jsou do textu skutečne dány na pravá místa.

lubospanda
15.10.2018

Kniha skutečně dělá čest svému názvu. Je velmi naivní. Banda důchodců vyšetřuje vraždu, která se jich vůbec netýká, a všechno odhalí vlastně náhodou. S knihovnou to nemá téměř nic společného, kvalitou to odpovídá detektivkám z časopisů pro děti. Hádám, že by se možná tohle mohlo líbit babičkám, ale spíš ani těm ne. Nechápu, že tohle někdo vydal.

emilitaagilita
30.07.2018

Bylo to vážně velmi naivní, jako kniha pro desetileté děti.

Telumee
13.06.2018

Kniha Naivní detektivka z knihovny mě nadchla. Hned v první kapitole mě překvapila pestrá, výrazově bohatá čeština a neobvyklý literární styl. Příběh jsem četla pomalu, abych si zajímavě napsaný text pořádně vychutnala.
Zaujalo mě, že autorka si nedala za cíl vyvolat v člověku jen napětí a chuť poznat jeho příčinu, ale zároveň nabídla čtenáři, aby se zúčastnil společného lidského sdílení a sounáležitosti.
Parta lidí převážně vyššího věku si všimla problému ve svém okolí a řeší ho. Nesedí u počítače a nekomunikují spolu přes mobil. Scházejí se a jejich různorodost vzbuzuje úsměv. Toho plně využívá autorka a vtipně i laskavě komentuje jednání i činy těchto postav.
Moc se mi líbilo, že se děj točí i kolem knihovny, která v příběhu působí tak, jak má knihovna působit. I zde jde o společensky vlídné a chápavé prostředí.
Bylo mi líto, že kniha končí a jen nerada jsem ji opouštěla. Zanechala ve mně, kromě příjemného čtení, i hezký pocit naděje, že lidé si k sobě vždycky najdou cestu, když půjde o něco důležitého.
Těším se na další knihu paní Jany Chroustové!

Dračí náhrdelník
Praha noir
Praha noir

knihovnice knihovny

Autor knihy

Kniha Naivní detektivka z knihovny je v