AlexandraBane Online AlexandraBane komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasné čtení, ze kterého mi bylo chvílemi opravdu úzko.

29.01.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala obálka a název. Děj už mě moc nenadchnul

24.01.2022 2 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Bavilo mě to víc jak první díl

23.01.2022 3 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Ze začátku jsem pociťovala nadšení, protože Acimanův styl psaní je skvělý. První půlka knihy skvělá, druhá už drhla. Paolovo plácání ve vztazích a chování některých postav překvapovalo, takhle to vypadá, že podvádění je v pořádku.

Nebylo to úplně nejhorší, ale po předchozích knihách Dej mi své jméno a Najdi mě!, které jsem četla se mi tohle asi líbilo nejmíň.

20.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Z knihy mě upřímně mrazilo, bylo šílený čím si lidé museli procházet. Na konci mi vhrkly slzy do očí. Jsem ráda, že v tom nemusíme žít a jsem vděčná, že žijeme v době v jaké žijeme ( i když to v téhle době není růžový a nadáváme na to. Covid je proti tomu nic!!!!).

Tahle kniha rozhodně dává hodně témat k zamyšlení. A myslím, že 5 hvězdiček je hrozně málo.

15.01.2022 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Útlá knížečka s radami, které se dají praktikovat pomalu na všechno. A protože moje múza si asi dává zimního šlofíka, tak doufám, že mě tohle trochu nakopne :D :D

13.01.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nádherný příběh o lidské vytrvalosti.

09.01.2022 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná knížka z nádherného prostředí. Přestože je smutná má svoje nezapomenutelné kouzlo.

09.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tajemství, drby, pomluvy a vražda chvílemi mě při čtení i mrazilo, ale od knížky se nedalo odejít. Byla to moje prvotina od autorky a moc hezky se to četlo. Můžu jenom doporučit.

05.01.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Příběh Štěpána mi zlomil srdce. Ten kluk dostával kopance od života ze všech stran, přesto zůstával silný.

31.12.2021 5 z 5

Stín Stín James Swallow

Nebylo to špatný ale do čtení jsem se musela nutit. Hlavně mi trvalo dlouho, než jsme se knihou prokousala. Vůbec mě to nenutilo dočítat dál. Asi by se nic nestalo, kdybych nedočetla

21.12.2021 3 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Tak tenhle díl mě vůbec nebavil

07.12.2021 2 z 5

Exil Exil James Swallow

Bylo to lepší jak Nomád, rozhodně to nenudilo a děj svižně utíkal.

03.12.2021 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Na Já, Poutník to nemá, ale špatný to taky nebylo

27.11.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Kde už jsem tohle jenom viděla?.....Aha u sebe!!! Naprosto boží knížka! Párkrát jsem se i zasmála a úplně jsem se v ní viděla

24.11.2021 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Zaujalo mě vyprávění, jak se žilo v Afghánistánu před a po vpádu Talibánců. Ale jinak mě kniha příliš nezaujala. Několikrát jsem zvažovala odložení, dočítala jsem jen silou vůle.

23.11.2021 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Nebylo to špatný. Zajímavý nápad i námět, ale nějak jsem si k tomu nenašla cestu. Postavy mi k srdci nepřirostly a já se při čtení i přistihla, že mě vlastně ani nezajímá, kdo tím vrahem je.

19.11.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný příběh, sice smutný ale přesto nádherný. Kniha byla hodně čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout

14.11.2021 5 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

První půlka knihy super, druhá už byla nuda. Jako bych četla dvě různé knihy od různých autorů

29.10.2021 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Neviditelný život Addie LaRue mě chytil za srdce. Byl napsaný jednoduše a nenáročně. A určitě bude mít své nezapomenutelné kouzlo, tedy alespoň pro mě.

Zamilovala jsem si ho od první stránky. Příběh si plynul svým tempem. Těžko se mi s Addie loučilo, i když byla určena, aby se na ní zapomnělo, já na ní určitě dlouho nezapomenu.

19.10.2021 5 z 5