Kraď jako umělec

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138173/big_krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4.2358
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative, 2011

Kniha Kraď jako umělec

helcavo
05. listopadu

Velice inspirativnní a provedení knihy mě moc bavilo

jaroiva

Krátká knížka, ale obsahuje pár zajímavých rad.
Každý den napsat stránku a za rok je z toho román.

pavel9410

Utlá knížečka, dá se přečíst během dopoledne. Bavil mne grafický styl (četl jsem v originále, ale počítám podle obalu, že se přenesl i do české verze).
Lehce provokativní, čte se dobře, i když jsou tam občas typické opakovačky, klasický nešvar těchto knížek.
Tři věci, které si z této knížky odnáším:
1. Nečekej a prostě tvoř. Zkoušej to. Tak se možná dozvíš víc o sobě, než kdybys o tom jenom dumal.
2 Piš o tom, co máš rád a co by sis sám rád přečetl.
3. Práci, kterou děláš, když prokrastinuješ, je nejspíš to, co bys měl dělat po zbytek života.

Monika_cz

Doporučuji všem, jak pro rozvoj v práci, v tvorbě, tak pro rozvoj člověka samotného.

berry1009

Další zajímavá položka z oddělení osobní rozvoj. Velmi krátká, avšak dobře uchopitelná a ilustrovaná kniha. Trochu mění náhled na kreativitu a copyright, za přečtení rozhodně stojí.

Jass

Další kniha, která mi nějakým nedopatřením unikla z přečtených. Už je to bohužel nějaká doba, tak nemám nějaké moc konkrétní postřehy. Publikace je to nicméně skvělá, nápomocná a psaná s vtipem. Často si na ni vzpomenu (obzvlášť u některých místních komentářů nadávajících na neoriginalitu), nicméně mi z ní příliš mnoho mouder v hlavě neuvízlo. Pravděpodobně do ní zase někdy nahlédnu.

BetyLaurincová
28.12.2020

Čtení na dvě hodinky, které určitě pomůže utřídit si myšlenky, priority, poklidit si v dílně, na pracovním stole nebo v počítači. Je velmi motivační, taková klasika, pokud chcete začít něco tvořit, malovat, psát knihu, atd.

jirijanovotny
10.12.2020

Přečíst tuto knihu zabere pár chvil. Je v ní nahusto nasázeno mnoho tipů a rad co a jak dělat. Kniha opakuje věci známé (nejspíše je autor někde ukradl, jak sám radí), ale často opomíjené.
Jestli si z této knihy odnesete alespoň jednu dobrou radu, tak to stálo za to.