Kraď jako umělec

Kraď jako umělec

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138173/krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4.3175

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative (2011)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Márinka

Základem dobré paměti je schopnost asociace a vizualizace. A k tomu, abychom mohli vytvářet ve své mysli obrazy, musíme být kreativní, i kdybychom měli krást.
Pokud si přečtete tuto knihu, budete vědět, jak na to. Myslím jak na onu kreativitu :)
Str. 27
Školy jsou jedna věc. Vzdělání druhá. Ne vždy je tam průnik. Ať už jsi na škole, nebo ne, vždycky je tvým úkolem obstarat si vzdělání. Musíš hořet zvědavostí. Musíš vyzvídat, pídit se za každým odkazem, musíš se ponořit hlouběji, než kdokoli jiný - jen tak se posuneš vpřed.

ardeas

K tejto knihe som sa dostala, keď som mala obrovskú krízu a nebola ďaleko od vyhorenia. Sama neznášam tieto motivačné knihy, je mi to proti srsti čítať omáčky o polievkách pre dušu, ale táto! je podaná štýlom, akým by mali byť písané, takže mi to veľmi pomohlo. Odporúčam!!!

Mercatino

Je to jedna z mála knih s tak vysokým hodnocením, která je v podstatě o ničem. Autor obstřeluje různá témata spoustou cizích myšlenek a citátů. Na mě to působilo tak nějak jako rychle prosmažený fastfood. Mínusem u této knihy je, že to nemá start ani cíl, dokonce ani nějakou tažnou myšlenku, která by se táhla knihou. Je to také tím, že kniha si protiřečí a nemá jasně dané priority co vlastně je pravdou. Kniha si určitě stojí sama za svým názvem a to doslova.

azeret

vtipná, příjemná a hlavně optimistická knížečka (já většinou mívám u podobných motivačních knih problém, že si připadám jako největší looser a to mě vážně nemotivuje) :-)

ZuzikNike

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbí design a formát. Obsah je velice motivující a inspirativní. Doporučuji.

robertpoch

Konečně to někdo pěkně napsal. Hi, hi, hi :D

DnyNK

Kleon vie o čom hovorí, vie si to predať a ja mu to proste žeriem! :) Inšpiratívne!

JajaCZ

Určite pomože začiatočníkom odraziť sa z dna / pohnúť z miesta

Kaaramelka
26.12.2016

Vtipná, pravdivá, radící a příjemně působící. Kniha se mi četla sama, líbí se mi proložena citáty a obrázky, je to takové osobnější. Měla jsem dojem, že autor nám, čtenářům jeho knihy, chce opravdu pomoci a odhalil nám svá tajemství.

KayvonPrg
20.12.2016

Inspirativní, kreativní, motivující, prostě úžasná. Rozhodně by neměla chybět ve vaší knihovně :)

marta0912
28.09.2016

Hezké a prosté.

michalmatousek
27.08.2016

Inspirativní. Kreativní. Zábavné.

Schullerka
06.07.2016

Inspirující a často vtipná knižní jednohubka. Text, který přinutí se zamyslet a uvědomit si, jak to vlastně ve skutečnosti chodí. Každý krade střípky nápadů ostatních, i když si to třeba nechce připustit. :D Knížku si určitě někdy přečtu znova, přece jen to byla hodinová záležitost, a myšlenka je lepší, jak některé jiné 'chytré' knihy, které se vlečou po stovkách stránek. Navíc byla kniha doplněna o citáty a ilustrace, což knihu dělalo ještě atraktivnější. :)

''The more you read, the more you can choose to be influenced by.''

Dryáda
06.05.2016

Úžasná kniha nabitá radami, inspirujícími tipy a plná citátů. Nabízí myšlenky, nad kterými lze podumat. A dá se přečíst za 2 hodiny (možná i méně u rychlejších čtenářů :) ).

lesumir
01.05.2016

Joo, dobrá knížka. Zpracování, styl, vtip.

blankaa89
06.02.2016

Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně, jelikož jsem četla samé pochvalné recenze a divila jsem se, když se má očekávání splnila. Což u velmi dobře hodnocených knih nebývá až tak časté. Opravdu inspirativní dílo a rozhodně jsem jej nečetla naposledy. Včerejší večer patříl "Kraď jako umělec", ten dnešní věnuji "Ukaž, co děláš" :)

nokid
12.10.2015

Dost dobrý.

jaaquarius
22.04.2015

Na mě knížka působila jako balzám, jako útěcha, jako podpora v nejistotě, jako inspirace pro ŽIVOT.

codeas
29.01.2015

Krátka, jednoduchá a chytrá knížka. Nezmění vám to život, ale pomůže vám to s dalším pohledem na kreativitu. Doporučuji pro lidi co disponují s minimem času

KnihomolkaM
02.01.2015

Skvělá kniha plná inspirace! :)

Eskandriel
25.11.2014

Výborná kniha, když se zaseknete na jednom místě a nevíte kam dál. Je tenoučká, takže tak na jedno odpoledne :)

LordSnape
19.11.2014

Velmi isnspirující příručka, která potvrzuje moji domněnku, že vše už bylo vymyšleno a nám, pozdějším generacím, nezbývá než smysluplně kopírovat a přetvářet již užité postupy a komplex jiných uměleckých děl. :-)

ona_vi
13.10.2014

Lehké počtení o tom, jak jde život :-)

St. Jimmy
05.06.2014

Skvělá a veselá kniha, která stagnujícího umělce navede zpátky na cestu.

Standa Šebek
08.01.2014

Naprosto skvělá knížečka plná prostých, trefných a upřímných rad od sympatického člověka. V tvůrčí krizi dokonale povzbudí.

inkara
08.01.2014

Skvělá kniha pro kohokoli s tvůrčí snahou. Inspirativní a vtipné.

petaSk
03.01.2014

Autor čtivě popsal zkušenosti, kterým věří, že na něj fungují. Možná fungují, možná ne a možná pomůžou i spoustě jiných lidí a dodají jim sílu, i kdyby se mýlili. Tato knížka je takový malý přítel, který dodá inspiraci ve chvílích, kdy tápete, vaše kreativita je na minimu nebo o sobě pochybujete.

Daffodila
23.11.2013

Tak tuhle knížku vážně žeru! Plná inspirace, nápadů a vtipu. S radostí se k ní vracím.

Kisinka
15.09.2013

Skvělá kniha plná inspirace a kreativních nápadů. Doporučuji každému, kdo se nějakým způsobem zajímá o tvůrčí věci

orson
16.02.2013

Moc pěkná knížka, která odhalí odkud se pořád berou nové kreativní nápady (ne, opravdu v prachsprostém copy and paste to není), pomůže vám povzbudit vaši kreativitu a ještě se u toho dobře pobavíte.

tvořivost

Austin Kleon