Kraď jako umělec

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138173/big_krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4.2407
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative, 2011

Kniha Kraď jako umělec

nevermore3
17.11.2022

I když jsme všechna tady ta doporučení už 100x četli a slyšeli, v tomto grafickém hávu to působí "tak nějak jinak" a lépe.

Zorka
21.10.2022

Mně se kniha moc líbila a určitě se nechám inspirovat. Jsem nadšená z black poetry.

JenKateřina
11.09.2022

Geniální! Každý by ji měl v knihovně mít

Letitia
21.05.2022

Príjemné čítanie. Osviežujúce. Nakopávajúce. Slobodné. Veselé...
Pri tejto knižke som strávila niekoľko príjemných chvíľ. Oddych. A aj trochu inšpirácie. Netreba ju brat ako nejakú učebnicu, alebo alfu a omegu, riadiť sa radami od A do Z, alebo nasilu meniť svoje zvyky "lebo autor povedal". To si ani nenárokuje. Samotný autor pridáva upozornenie v závere knižky:

N. U. N. P. S.
(Není určeno jako náhrada pestré stravy)
- Rady můžou být i zrady
- Vezmy si jen to co se ti hodí, zbytek vyhoď
- Pravidla neexistují
...

Tá sloboda a osviežujúca energia sála aj z grafického spracovania.

lucin_a
13.03.2022

Velmi krátká, ale energicky nabitá kniha pro všechny, kteří hledají tvůrčí inspiraci.
Jednoduše motivující a udávající směr na cestu dál k inspiraci.

Davidin
10.02.2022

Další cihlička do knihovny... Ideální jako koncentrovaný zdroj informací k uvedenému tématu. Autor v knize předkládá nápady na možný posun kreativity (kohokoliv) obecně a jde přímo k věci, jednoduše, svižně, konkrétně (+ všechna další pozitivní přirovnání).

Mnoho z nás nalezne samo spoustu vlastních cest sebevyjádření, ale může být fajn mít po ruce tento souhrn, ať už jako inspiraci nebo připomínku. Rozšíření možností se vždy hodí, navíc jde o zajímavé podněty.

Citace:
Chceš manifest? Tady ho máš: Maluj takové obrazy, na jaké chceš koukat; rozjeď takové podnikání, jakému chceš šéfovat; hraj hudbu, co tě baví poslouchat; piš takové knihy, které si toužíš přečíst; tvoř ty věci, které chceš používat. Udělej přesně to, co by se podle tebe mělo udělat.

flyingandie
28.01.2022

Milé, stručné, k zamyšlení. Útlá knížečka prostě baví. Přitom stačí napsat pár nosných témat na lepíky, které seskupíte podle podobných témat a hle, knížka je na světě! Za mě geniální příklad toho, že kniha nemusí mít 400 stránek na to, aby předala myšlenku.

Kopta
24.01.2022

Samozřejmě v mnoha úhlech zajímavé a přínosné, jenže někdy dost zbytečné. Pokud sami nějak umělci jste, tak už víte jak fungovat po vlastní lince a mnoho věcí, které jsou v knize vám dojdou časem i bez ní. Ale bohužel ne zákonitě. Pár myšlenek dobrých, ale pár stojí za kritiku a možná by bylo následovat autora nebezpečné, protože si v něčem docela protiřečí. Do začátku asi dobré. Ale do toho kritického.