Kraď jako umělec

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138173/krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4.2238

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative (2011)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

AKul
03. prosince

Popravdě nechápu ta pozitivní hodnocení, kniha je o ničem. Nebo možná chápu... Dnes vlastně frčí povrchnost a obecné řeči. :-)

Angelo

Inspirativní čtení, doporučuji!

Brambu

Rozhodně to bylo zajímavé čtení na naučnou literaturu a moc mě bavila i forma, kterou nám autor v této knížečce předkládá. Člověka to zaujme a rozhodně se u toho nenudí. I pár rad a tipů jsem si z knihy vypsala a i nadále se nechám autorem inspirovat.

AlčaH

Útlá knížka plná inspirace, která mi pomohla si uspořádat myšlenky. Kdybych si ji přečetla na začátku svého tvůrčího života, ušetřila bych si spoustu problémů. :) Načerpala jsem z ní některé zajímavé poznatky a věřím, že když někdy v budoucnu budu potřebovat nakopnout, tak se k ní zase vrátím a jen tak si ji prolistuju.

sgjoli

Na motivační knihy moc nejsem, ale tohle mne bavilo. Krátké, stručné, ne příliš ukecané – jde to přímo k jádru toho, co chtěl autor říct. A jen nezbytné komentáře okolo, co vysvětlují autorovy myšlenky. Ale nic zbytečného navíc.

bar.kolarova

Ani graficky ani obsahove ani nijak jinak mě kniha neoslovila. Namotivovala mě maximálně tak k tomu, ze jsem ji pokaždé po tom, co jsem ji vzala do ruky, potřebovala omyt...

antonin0999

Ačkoliv jsem ke knize (nejen vzhledem k jejímu provedení) přistupoval poměrně skepticky, při čtení se tento pocit spíše obrátil a chvílemi jsem byl autorovými (čti ukradenými) poznatky nadšen. Zda a nakolik se pro mě stanou prospěšnými ukáže až čas.

IvaBenNy

Nemůžu přímo říct, že by knížka byla dobrá nebo špatná. Myslím si, že zrovna tohle je ten druh literatury, která se nedá moc srovnávat. Někdo je zkušenější a uvedené tipy už zná nebo je naopak četl poprvé. Knížka ale dostála svému názvu, hodně věcí z ní bylo převzato (ukradeno) od jiných autorů :). Každopádně na zamyšlení nad vaší prací je vhodná pokud zrovna tápete, kde vzít inspiraci k tvorbě.

roso.mak

Přečetla jsem asi za 3/4 hodiny. A bylo to čtení poctivé. Knížečka je to čistě motivační (a dobře motivační), ale mnoho textu v ní není.

Monačte

Navštivte jeden až dva motivační semináře a tuhle knihu nepotřebujete. Leda byste jí chtěli spíš proto, že je hezká, než kvůli obsahu. Což chápu. A proto ji mám...

tatan
31.12.2017

Trefné a sympatické, hezké grafické zpracování

PavlínaAlžběta
14.12.2017

Knihu jsem okusila k nabití kreativity, která mě začala opouštět, hlavně v psaní. Knížtička drobného formátu, co se týče designu skvěle zpracovaná a opravdu inspirativně napsaná mě udělala obrovskou radost. Nic podobného jsem nikdy před tím nečetla a z počátku jsem čekala úplnou blbost typu mnoha a mnoha knih, snažící se lidi nakopnout, inspirovat apod. Milé překvapení o úplně jiném pojetí kreativity v 10 tématech. Doporučuji a pouštím se do Ukaž co děláš!

Denuš
19.11.2017

Pro mne naprosto inspirativní a motivací nabitá kniha zbavená blábolů, která mě donutila k činům. Rozhodně tohle dílo doporučuji a já se už chystám ke koupi další knihy od stejného autora.

estwen
26.10.2017

Krásná, pozitivní motivačka na jedno odpoledne, která je výborně graficky zpracovaná a napsaná jednoduchým jazykem, čímž vybočuje z řady a baví :)

amaenium
23.10.2017

Tato kniha mi v lecčem poradila víc, než mi dokázali říci moji učitelé grafiky. Dokázala mě inspirovat a nekopnout a i když bych ji vzala do ruky znova, vždy ve mě vyvolá chuť pustit se do práce!

Márinka
20.07.2017

Základem dobré paměti je schopnost asociace a vizualizace. A k tomu, abychom mohli vytvářet ve své mysli obrazy, musíme být kreativní, i kdybychom měli krást.
Pokud si přečtete tuto knihu, budete vědět, jak na to. Myslím jak na onu kreativitu :)
Str. 27
Školy jsou jedna věc. Vzdělání druhá. Ne vždy je tam průnik. Ať už jsi na škole, nebo ne, vždycky je tvým úkolem obstarat si vzdělání. Musíš hořet zvědavostí. Musíš vyzvídat, pídit se za každým odkazem, musíš se ponořit hlouběji, než kdokoli jiný - jen tak se posuneš vpřed.

ardeas
10.05.2017

K tejto knihe som sa dostala, keď som mala obrovskú krízu a nebola ďaleko od vyhorenia. Sama neznášam tieto motivačné knihy, je mi to proti srsti čítať omáčky o polievkách pre dušu, ale táto! je podaná štýlom, akým by mali byť písané, takže mi to veľmi pomohlo. Odporúčam!!!

Mercatino
09.04.2017

Je to jedna z mála knih s tak vysokým hodnocením, která je v podstatě o ničem. Autor obstřeluje různá témata spoustou cizích myšlenek a citátů. Na mě to působilo tak nějak jako rychle prosmažený fastfood. Mínusem u této knihy je, že to nemá start ani cíl, dokonce ani nějakou tažnou myšlenku, která by se táhla knihou. Je to také tím, že kniha si protiřečí a nemá jasně dané priority co vlastně je pravdou. Kniha si určitě stojí sama za svým názvem a to doslova.

azeret
12.02.2017

vtipná, příjemná a hlavně optimistická knížečka (já většinou mívám u podobných motivačních knih problém, že si připadám jako největší looser a to mě vážně nemotivuje) :-)

ZuzikNike
01.02.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbí design a formát. Obsah je velice motivující a inspirativní. Doporučuji.

robertpoch

Konečně to někdo pěkně napsal. Hi, hi, hi :D

DnyNK
01.02.2017

Kleon vie o čom hovorí, vie si to predať a ja mu to proste žeriem! :) Inšpiratívne!

JajaCZ
21.01.2017

Určite pomože začiatočníkom odraziť sa z dna / pohnúť z miesta

Kaaramelka
26.12.2016

Vtipná, pravdivá, radící a příjemně působící. Kniha se mi četla sama, líbí se mi proložena citáty a obrázky, je to takové osobnější. Měla jsem dojem, že autor nám, čtenářům jeho knihy, chce opravdu pomoci a odhalil nám svá tajemství.

KayvonPrg
20.12.2016

Inspirativní, kreativní, motivující, prostě úžasná. Rozhodně by neměla chybět ve vaší knihovně :)

marta0912
28.09.2016

Hezké a prosté.

michalmatousek
27.08.2016

Inspirativní. Kreativní. Zábavné.

Schullerka
06.07.2016

Inspirující a často vtipná knižní jednohubka. Text, který přinutí se zamyslet a uvědomit si, jak to vlastně ve skutečnosti chodí. Každý krade střípky nápadů ostatních, i když si to třeba nechce připustit. :D Knížku si určitě někdy přečtu znova, přece jen to byla hodinová záležitost, a myšlenka je lepší, jak některé jiné 'chytré' knihy, které se vlečou po stovkách stránek. Navíc byla kniha doplněna o citáty a ilustrace, což knihu dělalo ještě atraktivnější. :)

''The more you read, the more you can choose to be influenced by.''

Dryáda
06.05.2016

Úžasná kniha nabitá radami, inspirujícími tipy a plná citátů. Nabízí myšlenky, nad kterými lze podumat. A dá se přečíst za 2 hodiny (možná i méně u rychlejších čtenářů :) ).

lesumir
01.05.2016

Joo, dobrá knížka. Zpracování, styl, vtip.

tvořivost, kreativita

Austin Kleon