Večerní zprávy

Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63528/big_vecerni-zpravy-5P1-63528.jpg 4.4381
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Premiéra Studio

The Evening News, 1990

Kniha Večerní zprávy

mgeisselreiter

Další autorův propracovaný pohled do zákulisí, tentokrát televize a televizního zpravodajství. Čtenář bude možná jako já překvapen, jak v době vzniku (dnes bych řekl, že už asi ne) byli moderátoři a další televizní pracovníci vysoce odměňováni a jaký luxusní život vedli, ovšem na úkor svého soukromého života a často s velkým rizikem.
Příběh má velmi jednoduchý děj, ovšem Hailey ho dokázal roztáhnout na více než 500 stran. V mnohém je to dobře, ale přece jenom tím děj hodně ztrácí na dynamice a napětí, i když o to asi primárně nešlo. Na rozdíl od „Letiště“ a „Kol“ však autor čtenáře tolik neobohacuje, prostě v předchozích knihách jsem se dozvěděl víc zajímavých informací a byl tím více obohacen.
Kniha vydaná krátce po sametové revoluci bohužel trpí množstvím chyb. Přes všechny výtky velmi dobré čtení, 75%, 29. 8. 2021.

rodak

Jako vždy od autora vyniklající kniha.Dávkuji si jednu jeho knihu ročně.Jednak je to pokaždé zážitek a chci aby mi dlouho vydržely.Tento román hodně zaváněl až thrillerem.Více psát nebudu prostě jedna z mých knih roku.

AlexandraBane

Nebylo to úplně špatný. Únos a osvobození zajatců bylo zajímavý. Stejně jako sledovat jak to funguje v médiích. Ale jako celek mě to příliš nezaujalo

soupik2012

Z této knihy si beru následující. V minulosti byl novinář či reportér člověk, který přinášel z těch nejzazších koutů světa pro lidi co nejčerstvější informace. K těm se dostával složitou cestou. Musel si vybudovat síť informátorů a musel se chovat tak, aby mu lidé věřili. Tedy novinář byl většinou slušný člověk. Dneska se jako bulvární plátek chová téměř každé zpravodajské médium. Čím víc krve a násilí, tím lépe. Je to dáno dobou. Internet nám hodně dal, ale také vzal. Co zůstalo stejné jak také napověděl tento příběh? Ti nahoře, jsou špatní téměř vždy a je zcela lhostejné kdo v jaké době žil, či dosud žije. Kdo se dere nahoru, musí mít ostré lokty a silný žaludek. Zajímalo by mne, kolik takový člověk má skutečných přátel. Mistr slova pan Arthur Hailey tento příběh vykreslil tak, že je zcela uvěřitelný a do posledních okamžiků, si nemůžeme být jisti, jak příběh nakonec dopadne. Audioknihu čte velmi dobře pan František Dočkal. Kniha byla natočena již v roce 2007 a tak by nebylo fér zdůrazňovat její drobné technické nedostatky.

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

AlenaF
30.11.2020

Další výborná kniha od Haileyho.

Avinea
17.10.2020

Z knihy jsem byla okouzlená a nadšená. Propracované postavy, uvěřitelný děj, hořkosladkost mediální sféry, obyčejní a přitom mimořádní lidé... Konec mě rozesmutnil, ale chápu že nějak podobně to skončit muselo, protože autor projektoval děj maximálně realisticky.

lucy.n
16.07.2020

Navracím-li se po letech k oblíbeným knihám z mládí, často žasnu nad svojí tehdejší naivitou. Tentokrát si však stojím za svým. I když už je popisované schéma kolosu televizního zpravodajství zastaralé, pořád stojí za to, nahlédnout pod jeho tehdejší pokličku, a zároveň prožít drama únosu a jeho rozuzlení. Za mě pořád dobrá kniha!