Chraň mě před zlými muži

Nikki Griffinová není typické soukromé očko. V kanceláři nad svým knihkupectvím, kde se opájí knihami i útěchou, již jí poskytují, se věnuje pátrání po jistých mužích. Po nebezpečných mužích. Po mužích, kteří ubližují ženám, které – jak se oni muži dušují – hluboce milují. Nikki jim s potěšením uštědřuje lekce, aby je také nechala pocítit násilí a bezmoc a aby se ujistila, že jejich oběti už před nimi navždy budou v bezpečí. Když Nikki začne sledovat Karen, zaměstnankyni velké technologické společnosti, která se údajně podílí na podnikové špionáži, situace se nečekaně vyhrotí a život její klientky je v ohrožení. Karen jí sdělí, že ji někdo pronásleduje. Nebezpeční muži. Slíbí, že Nikki prozradí, o co ve skutečnosti jde a co je v sázce. Ovšem pak se cosi zvrtne – a z ničeho nic Nikki už neřeší jen banální případ, ale snaží se zkrátka zůstat naživu. Chraň mě před zlými muži je prvním dílem nové napínavé série s hlavní hrdinkou, která je kýmsi mezi Lisbeth Salanderovou, Jackem Reacherem a Jessikou Jonesovou – akční bondovskou hrdinkou, kterou si čtenáři zamilují už proto, že usiluje o nápravu všudypřítomného zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424038/big_chran-me-pred-zlymi-muzi-wf1-424038.jpg 3.978

Nikki Griffinová 1.

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Save Me From Dangerous Men, 2019

Kniha Chraň mě před zlými muži

AlexandraBane
10.05.2021

Nebylo to úplně nejhorší. Nikki je správná sympaťačka i když má svoje mouchy (ale kdo je nemá?). Čtení mě bavilo. Hvězdičku jsem ubrala kvůli momentům, které byly dost přitažené za vlasy. Nechtěla bych být násilnickej chlap a připlést se jí do cesty. Občas si říkám, že bych takovou Nikki potřebovala, nejen na ty chlapi ale hlavně na pokec o knihách.

Doufám, že to nebylo poslední setkání.

Artep25
29.12.2020

No jo je to trochu Lisbeth a Bond :) Ale mně se hrdinka líbila a bavila mně . Kniha je čtivá a určitě si přečtu něco dalšího až vyjde .

katasokolov
27.09.2020

Takže, nebylo to zlé. Hlavní hrdinka, jak poukazují i anotace, je směsice Lisbeth Salander a Jacka Reachera. Lisbeth jsem si oblíbila moc a kniha Muži, kteří nenávidí ženy patří mezi špičku! Jacka Reachera jsem zatím viděla jen v podání Toma Cruise, ale ke knihám se časem taky probojuji. Knížka byla čtivá, samozřejmě měla lepší i horší pasáže .... hlavní hrdinka mě bavila (zejména se mi líbilo, že vlastní knihkupectví :) ), ale na můj vkus tam bylo až moc rvaček a různých potyček. Nicméně, pokud vyjde pokračování, přečtu si ho.

Lllvicek
18.09.2020

Musím říct, že to vychvalovaní moc nechápu ... Půl knihy jsem se do četby hodně nutila a druhá půle, byla sice lepší a plná zvratů, ale strašně předvídatelných. Moc mě to nenadchlo, ale dočetla jsem.

Nuttelka
29.08.2020

Tak tohle není úplně můj šálek kávy, i když jsem se na knihu moc těšila. Přišlo mi to až moc přehnané a přitažené za vlasy. Takový James Bond v sukni. Občas jsem se musela do čtení nutit, dokonce mi tu i chyběl soucit s hlavní postavou. Nejvíc se mi líbil Ethan a klobouk dolů, že nevzal nohy na ramena :-) Nevím no, takový průměr a docela mi to mrzí...

Dr_Quinnova
24.08.2020

Určitě je to první kniha tohoto žánru ("thriller pro ženy" :D) kterou jsem kdy četla. Přečteno bez očekávání, což je bezpochyby klíčem k o to větší radosti, když se kniha povede. Účel oddychovky rozhodně splnila. Ba co víc - a to je asi nejdůležitější aspekt knihy - hlavní hrdinka mi byla hned sympatická a v každým momentu jsem jí držela palce. Tak trochu Líza Simpsonová, která se umí prát, jezdí po nocích na motorce, má svůj obchod s knihama a pomáhá týraným ženám. Trochu žije ve společnosti a trochu mimo ni. Kniha byla i celkem napínavě napsaná, četla jsem jí i za chůze, což považuji za jistý ukazatel kvality.

Hella
16.08.2020

Tak tohle byla jízda! Sympatická Nikki mě vážně "dostala". Jasně, že je to z kategorie pohádek pro dospělé, ale i tak to byla moc prima počtení - svižné, odsýpající, gradující.

Lenka.Vílka
12.07.2020

"Somebody Help Me - Full Blow Rose"

Moc mě bavil úvod. A co Nikki dělá za práci. Někdo to dělat musí. Někdo musí chránit ženy před zlými muži. Jenže potom se to začalo dějově komplikovat a já četla něco trochu jiného, než jsem myslela, že budu v knize číst...

Šla jsem do knihy s očekáváním něčeho jiného. A potom mě vlastně to vyšetřování samotné bavilo 50/50. Ale bavilo mě dozvědět se něco o Nikki. Je to dobře napsaná postava. Navíc je sympaticky zdefomovaná svojí prací v knihkupectví (alespoň se u ní lépe vysvětlí autorova vlastní sečtělost, kterou vložil své postavě) a Nikki to ukazuje často (škoda že v reálu to v tomhle odvětví většinou tak nefunguje). A jsem moc ráda, že se sledování Karen trochu otočilo. (Přesto celá pointa za mě trochu překombinovaná.) Protože já myslela, že tuhle práci nebere. Že "není typické soukromé očko" z anotace a bere případy pouze určitého typu pro ženy, viz úvod, minulost a název knihy.

Nejsem si úplně jistá, zda mi vyhovovaly pasáže u cvokaře. Hlavně kvůli tomu přepadení. To má být nový standard? Někdo chce moje peníze, já mu je nedám a bráním se, tak mám psychickej problém? Já to vidím jako Nikki. Psychickej problém bych měla spíš post, kdybych mu ty peníze dala. Tak proč nevyužít toho, že vím, jak na to? Udělat to jen její Rómeo, tak to je úplně jiná situace.

Zaujala mě především tato pasáž ze strany 127:
"Nejsem sebedestruktivní. A nejsem psychopatka. Svět je plný lidí, kteří potřebují pomoc."
"A vy se tedy domníváte, že jim tu pomoc musíte poskytnout právě vy."
"Domnívám se, že někdo by jim pomoct měl."

Možná proto jsem na konci přidala ještě jednu hvězdu. Žijeme ve světě, kde má dost mužů problémy s ženami. A když jsou sebevědomé a samostatné, tak jsou vadné. Možná se jim to z dálky líbí, doma to ale nechtěj, tak to aby se postarali tedy oni...ne vždy se oni postarat umí.

Ale čtivý to bylo. Protože od druhé poloviny je to jedna velká řežba a to mě bavilo. Nebudu lhát, jsem na girl power a když se parchantum kouskají ošíšky, hned mi to zlepší den :)

PS: dejte mi druhý díl a možná dám pět hvězd. Teď ale zatim ne...