Ajuszka Ajuszka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherný příběh, který mě chytil za srdce. Nevím, co bych k tomu napsala. Došly mi slova.. Došly mi slova nad tou hrůzou koncentračních táborů..
Já tyhle knížky osobně nevyhledávám, celé tohle téma mi nedělá dobře na duši, ale tenhle příběh byl opravdu moc krásně napsaný a já se po menší pauze určitě vrhnu na nějakou další od téhle autorky.

26.01.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

No já nemám slov, jednoznačně nejlepší díl. Knihu, která by měla tolik zvratů a překvapení, jsem už dlouho nečetla. Samotné vyšetřování bylo zajímavé a napínavé, ale spíš mě tentokrát dostaly ty věci okolo soukromého života Sayer. A ten konec? Drahá Ellison, chci další díl, teď hned! :D

23.05.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nevím,jestli pro toto téma hodí napsat,že kniha byla vážně skvělá..

Tak jinak.. Byla vážně skvěle napsaná,Alena Mornštajnová zkrátka umí napsat příběh,který Vás chytí za srdce.
Měla jsem zatím tu čest jen s knihou Hana,tohle je mé druhé setkání s autorkou.

Když jsem pořizovala tuto fotku,mylně jsem se domnívala,že budou bubáci v lese..
Bylo pro mě těžké číst příběh o malé holčičce,která to jednak doma neměla vůbec jednoduché,nedostávalo se jí lásky,porozumění ani pocitu,že o ní někdo stojí..
Co se v domě u lesa děje,mi došlo poměrně brzy. Nebudu spoilerovat,ale bolí mě u srdce,když si pomyslim,že takové osudy děti opravdu potkávají.

Příběh je vyprávěn už dospělou hlavní hrdinkou,která nakonec osud vzala do svých rukou a dala všem,co si zasloužili. Ikdyž zastávám názor,že aspoň ten konec mohl být trošku veselejší.

Knihu hodnotím velice kladně, zanechá ve mě podobně jako Hana spoustu pocitů..

11.05.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Za mě nejlepší a nejvíc emocemi nabitý díl

Jak může nesprávné fungování systému a touha po odplatě zrodit vraha..
Ava s Lucem se opět potýkají se sériovým vrahem,nicméně v tomto díle mi to přijde opravdu dobře propracované a o to víc vás to chytne za srdce i v bohužel tom smutném slova smyslu.
Až moc významných úmrtí na jednu knihu.. Na konci jsem málem plakala.. nejdříve štěstím a pak nad tímhle otevřeným koncem.. Pevně doufám,že si autorka opravdu rozmyslí,jestli mě chce naštvat a nebude happy start další knihy :D

04.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika se vrací v plné parádě!
Při procházce v blízkosti svého nového domu Erika slyší křik a je tak téměř ihned na místě činu.
Rozjíždí se pátrání přičemž se samozřejmě otevírají různé možnosti. Sama jsem vraha netipovala a krásně se opět prolnuly dva případy.
A jsem ráda za novou romantickou linku Eriky.

29.01.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Za mě nejlepší kniha od Helen Fields. Samotný případ byl samozřejmě jako vždy napínavý a vraha jsem netipovala, ale musím se přiznat, že si knížky od Helen kupuji především pro to všechno mezi Avou a Lucem.. Ti dva jsou zkrátka boží a doufám, že už se v příštím díle dočkáme té lásky, pořád je to na můj vkus moc natažené :D

12.05.2021 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Další skvělý příběh. Myslím, že Tim Weaver mě nikdy nemůže zklamat. Jeho knihy jsou sázka na jistotu. Kniha mě od začátku bavila, zajímalo mě, jak to celé bylo, jak může devět lidi zmizet jako mávnutím kouzelného proutku. Nakonec se dostanete do hodně propleteného příběhu. Určitě doporučuji.

08.06.2020 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pokud patříte mezi fanoušky Roberta Bryndzy,tak ani nemusím říkat,že to opět stálo za to!

Já osobně mám tedy radši sérii s Erikou,ale musím se přiznat,že po téhle knize už mě začíná bavit i Kate

Zmizelé děti,to je v knihách kapitola sama o sobě a když je to opravdu dobře zpracovaný příběh,což v tomhle případě je,čte se kniha tzv sama.

Uplynulo 11 let kdy se ztratil tříletý Charlie. Náhoda svede jeho babičku a Kate dohromady a tak před Kate a Tristanem stojí nová výzva. Všichni jsou smíření s tím,že Charlieho nenajdou avšak Robert Bryndza zase ukázal svůj talent a ceka na vás zajímavý příběh s hezkým koncem

12.07.2023

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

V pořadí již 6tý případ s Josie Quinnovou.
Nevím, jak to autorka dělá, ale mám pocit, že každá kniha je lepší a lepší.

V téhle jde o únos sedmileté Lucy z parku plného lidí.
Josie rozjíždí pátrání při kterém zjistí, že se historie opakuje a každý má své kostlivce ve skříni.
A to, že jejich vztah s Noahem je zase tam kde má být, je jen třešnička na dortu.
Opravdu skvěle napsáno, knihu jsem si užila a už teď se těším na další díl.

30.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kdo zná knihy Shari Lapeny, pro toho nebude vůbec žádným překvapením, že se opět jednalo o naprostou pecku!
Jedná se o příběh bohaté rodiny Mertonových, přičemž kniha začíná vraždou Freda a Sheily.
Autorka tady s námi rozjíždí pěknou hru, během celého příběhu podezříváte snad úplně každého.
Příběh je bravurně zakončený a já smekám před autorkou že dokáže napsat takový příběh.

30.06.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

V pořadí již třináctá kniha s Kim Stoneovou. Třináctá úžasná kniha.
Nechápu, kde to autorka pořád bere, ale co kniha, to luxusní čtení.

V této knize Kim řeší případ, do kterého je zapletena sekta. Opět nechybí pořádná dávka napětí i jejich pověstného sarkastického humoru.
Mimo jiné zde řeší Bryant případ z jeho kariérní minulosti,který mu nedá spát.

Pokud je zde ještě někdo, kdo nečetl ani jednu knihu této autorky!! doporučuji okamžitou nápravu :))

21.06.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

V knize První krev se dostáváme úplně na začátek, kdy se Kim poprvé setkává se svým týmem. Mé srdce zaplesalo nad tím, že se zde můžeme těšit z přítomnosti Keva ️:)
Případ byl jako vždy skvělý, dobře propracovaný. Myslím, že knihám Angely Marsons nelze nikdy nic vytknout, snad jen to, že jsou příliš krátké :))

24.01.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Paradoxně tohle byla má první kniha od Chrise Cartera. Né, že bych o něm nevěděla, jen se mi zatím jeho knihy nějak nedostaly do ruky. Nicméně tuhle mi donesl Ježíšek a musím říct, že se trefil. Takže možná, jestli někdy bude čas, začnu od prvního dílu.

Co se týče příběhu, asi nemám co vytknout. Moc mě to bavilo. Dvojice Hunter a Garcia jsou sympaťáci a tenhle případ byl opravdu zajímavý..

16.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Uf, silný díl. Někdo Kim nenávidí tak moc, že kopíruje traumatické zážitky z jejího života. Myslím, že nikdo z vás, kdo Kim Stoneovou milujete stejně jako já, nepřekvapí, že kniha opět neměla chybu. Malinkou chvíli jsem se ztrácela ve jménech, ale ani na jediné stránce jsem se nenudila a opět jsem se i zasmála. Tohle je zkrátka super parta a já se těším na červen a na další jejich případ!

23.12.2020 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tak tohle bylo něco! Stejně jako v první knize se zde setkáváme s agentkou FBI Sayer. Řekla bych, že tentokrát řeší mnohem zajímavější případ a rozhodně nebudete chtít přestat číst. Určitě doporučuji. A pokud jste nečetli první díl z této série V kleci, vrhněte se i na něj

21.09.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Musím říct, že Helen Fields se řadí mezi mé hodně oblíbené autory. Takhle knižní série je prostě skvělá, v žádné knize nechybí pořádný příběh , humor a hlavně to Mega napětí mezi Lucem a Avou. S tímhle koncem už jsem byla drobátko spokojená, ale jestli to takhle bude natahovat ještě přes další díly, tak ji to asi dopíšu sama :D

30.06.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kdyby se mě někdo zeptal, jaká je má nejoblíbenější knižní krimi série, s odpovědí bych neváhala ani vteřinu. Knihy Angely Marsons jsou od začátku do konce perfektně propracované. Kim a její tým jsou úžasní, vtipní a sehraní.
U Skrytých karet tomu nebylo jinak. Díky krátkým kapitolám se kniha čte ještě lépe, děj ubíhá a mi je vždycky líto, že mám knihu přečtenou tak rychle, ale nejde se od ní odtrhnout.
V Kartách se dostáváme do prostředí univerzity pro bohaté děti, kde vládnou, jak jinak, různé tajné spolky. Opravdu vás ta atmosféra pohltí. Ale poprvé jsem si u konce pobrečela a upřímně mě tahle ztráta hodně mrzí.

10.12.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Wow.. Po prvních 50ti stránkách jsem nevěděla jak se jmenuju a po zbytek knihy mi téměř každá strana vyrážela dech. Tim Weaver to opět vygradoval na maximum a kniha je prostě top. Tady není co řešit. Teď si zase počkám na další připravovanou knihu a už se trochu bojím, kam až se to vytáhne tentokrát.

24.10.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tohle bylo dost dobré čtení!Bavilo mě to od začátku,ikdyž musím říct,že ,,deník" mě bavil víc. Nakonec to do sebe pěkně všechno zapadlo a je z toho opravdu dobrý příběh. Doporučuji přečíst a těším se na Pátou oběť,která vyjde už za necelý měsíc

16.03.2019 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle byl nářez!
Jakože,panebože a cože? :D
Dlouho jsem nečetla takovou pecku.
Podle anotace si myslíte,že hospodyně bude pěkná mrcha. Vše je úplně jinak a já opravdu hltala každou stránku a někdy mi už z vypjatosti některých situacích bylo až úzko.

Skvělá kniha, další od autorky už vyšla a já rozhodně nebudu váhat s její koupi.

01.03.2024 5 z 5