Ajinka79 Ajinka79 komentáře u knih

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Styl psani mi vyloženě sednul. Žádné zbytečné omáčky, příběh plyne a vás to nutí číst dál.
Není to moc veselé čtení, ale příběh má silné sdělení, hlavně mladším generacím. Určitě doporučuji.

18.11.2020 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Teda tak to bylo něco! Zpočátku kniha působila jako naivní oddychovka, ale postupně nabrala směr a rychlost. Jsem nadšena, určitě si přečtu další knihy autorky.

02.12.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Mladý klučina si vyšel na vandr a jak to všechno dopadlo..
Jedna z knih, která vám dlouho zůstane v hlavě. A budu ji šířit dál, protože by se mělo vědět, jaké hrůzy se děly celkem nedávno. Neuvěřitelné, smutné, bolestivé to jen číst. Je až neskutečné, co člověk všechno může vydržet..

A Buh mlčí.. Otacim se také a kousu se do kostnate ruky..

19.07.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Téma zajimave, ale za mne celkem zklamání. Protože jsem popisovanou dobu sama zažila, přišlo my zbytečné popisovat stále dokola to samé. Do čtení jsem se chvílemi musela nutit.

08.11.2021 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Jak již bylo několikrát zmíněno - osobní linka hlavní hrdinky byla zbytečná a zkazila celkový dojem.

23.10.2022 3 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Tak a teď bych si ji nejraději přečetla znovu, aby mi správně doklaply veškeré vazby mezi příběhy.
Musím říct, že kniha pro mne byla příjemným překvapením. Chápu, že starší generace pravděpodobně sundá hvězdičku za styl vyprávění příběhu ze současnosti, ale pro mně to něco do sebe má.
"Renata na něj asi myslí, je to dobrá holka, někdy, občas, ale forever fakt ne :-)"

27.07.2020 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Příjemné překvapení v českých vodách.

13.11.2023 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Kde začít.. Kniha na mne zpočátku působila hrozně chaoticky a styl psaní mě odrazoval v další četbě. Ale asi v půlce jsem si zvykla a text začala doslova hltat. Ty slovní obraty, postranní uličky, které rádoby nikam nevedly, ale naopak se v nich ukryvalo vše důležité. Myslím, že je to velice podařené dílo, které ale nemusí každému sednout.

07.02.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

V záložce Chci si přečíst jsem ji měla už dlouho. Až výzva mne donutila ji konečně otevřít a a musim říct jen: nádhera!
Zarekla jsem se, že už knihy nebudu kupovat, ale tady udělám výjimku. Tuhle krásnou češtinu a příběh ze kterého nekape med, právě naopak ukazuje život se všemi radostmi, bolestmi, strachy a (ne) porozuměními , si chci určitě ještě někdy přečíst.

02.02.2022 5 z 5

Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Když můžeš, zůstaň. Když musíš, odjeď Helga Flatland

Během čtení mi docházelo, jak moc jsme odlišní. Jak stejné situace prožíváme každý úplně jinak. Každý se svými starostmi, obavami či kostlivci ve skříni.
Kniha, kterou mám chuť si přečíst znovu.

30.12.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Více takových knizek! Vřele doporučuji!

23.11.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Na rozdíl od jiných čtenářů mi nevadila absence květnatých popisů. Naopak mi tenhle styl velice vyhovoval. Výborná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.

29.01.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jestli je záměr autorky, abych byla po přečtení každé její knihy rozčilená, pak se jí to skvěle vede. Moje rozhořčení není z tématu - líbil se mi pohled z druhé strany a otevřelo mi oči, že takovy "dar" si člověk sám nevybira. Spíš mě pokaždé rozčiluji povahové rysy hlavnich postav. Po chirurgovi jsem dala zahradě ještě šanci, ale pouze jsem se utvrdila v tom, že další knihy už číst nebudu.

16.11.2023 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Jak již bylo zmíněno - je to poezie v próze. Krásná kniha, která nikam nespěchá, nádherný jazyk. Může se zdát rozvlacna, ale kdo vydrží, vyhraje;-)

14.07.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Za ten konec bych všude jinde hvězdu sundala, ale v tomhle případě nechávám plný počet. I když tam ke konci bylo pár nelogických a nepochopitelných situací, stejně jsem se neubránila slzám ( a to je v mém případě co říct!) a knihu budu doporučovat.

04.08.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Už je tomu mnoho let, kdy jsem knihu četla. Dodnes vzpomínám na tu atmosféru!
Je pravda, že z Kingovek jsem už vyrostla, ale komentáře typu - chtělo by to nové nápady, nebo to už není King jako dřív, mi přijdou dost liché. Ano, samozřejmě - mohou se nelíbit, ale proboha, vždyť ta kniha byla napsána v pravěku ;-)
Kingovky byly, jsou a budou nadčasové. Ať už se líbí, nebo ne.

29.07.2020 5 z 5

Myslím, že je to jedna z knih, které člověk nezapomene.

23.07.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Zajímavé téma, kniha byla napínavá a čtivá. Doporucuji

17.10.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

I přesto, že nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila. Shodou okolností je to asi čtvrtá kniha v pořadí s podobným tématem a musím říct, že tahle byla asi nejlépe zpracovaná. Doporučuji.

06.03.2020 5 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Jak již bylo uvedeno, není to klasické románové čtení, děj se odvíjí hodně pod povrchem. Asi se podívám i na film, zajímá mě, jak byl zpracován.

20.04.2022 4 z 5