Síla psa

Strhující, hluboké a dechberoucí psychodrama. Phil a George jsou bratři a zároveň obchodní partneři, jsou totiž spolumajitelé největšího ranče v montanském údolí. Phil je chytrý, George těžkopádný. Phil je vysoký, má ostře řezané rysy, George je podsaditý a zamlklý. Phil je vynikající šachista, vášnivý čtenář, výmluvný vypravěč; George se učí pomalu a věnuje se vedení ranče a obchodu. Od nejútlejšího dětství spí bratři ve stejném pokoji, a tak to trvá už téměř čtyřicet let. Když se George nečekaně ožení s mladou vdovou a přivede si ji na ranč, rozpoutá Phil nesmiřitelný boj, jen aby bratrovu novomanželku zničil. Nepočítá však s jejím nepravděpodobným ochráncem. Na motivy knihy se chystá celovečerní film, v němž zazáří hvězdy Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunstová a Paul Dano....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468560/big_sila-psa-Acm-468560.jpg 4.28
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Jota

The Power of the Dog, 1967

Kniha Síla psa

Ditules
předevčírem

Panečku, tak to byla po dlouhé době zase literární lahůdka. Na knihu jsem narazila při shlédnutí traileru filmu s Benedictem Cumberbatchem. Rozhodla jsem se ji přečíst ještě před filmem. Musíte číst opravdu pomalu a pořádně, protože spoustu je toho řečeno mezi řádky. Já se musela na konci i několikrát vracet, protože jsem si říkala, co že se to tam sakra stalo? Jak to? Každopádně ten závěr je neskutečný!

pajaroh
23. listopadu

Silný psychologický román (tvářící se zezačátku jako kovbojka) stavící na jemném nátlaku na soucit, empatii čtenáře. Zajímavě je zachycen vnitřní svět postav (hlavních i vedlejších), kdy jsou důležité myšlenky vsunuté mezi řádky, a přesto působí úderně. Příběh nutící k opakovanému zamyšlení, který nezapadne.

Astonius
07. listopadu

(+ SPOILER) Tohle byla kniha přesně podle mého gusta, i po dočtení člověku zůstane v hlavě a příběh si rozebírá stále dokola. Na děj lze pohlížet hned z několika stran, z pohledů zúčastněných osob, když čtenář je tím, kdo je všechny niterně zná a chápe je, ví o jejich motivech chování, jejich povaze a problémech, které každý z nich vnímá jinak. Tímhle způsobem je i kniha napsána - to vyprávění prostě plyne a chvíli na události hledíme z pozice Phila, jindy Petera či jeho matky a dalších, vypravěči se dokážou vystřídat i během jedné věty. Příběh má perfektně rozehrané charaktery osob a na tom stojí, jde o velice věrohodné situace, které člověk doslova hltá, aby se dozvěděl, co bude dál. Myslela jsem, že půjde o klišé dvou bratrů, z nichž jeden si přivede ženu a ten druhý se do ní následně také zamiluje, ale postupem čtení jsem pochopila, že tomu tak asi nebude. Tohle prozření člověku vysvitne až ke konci, úplně nenápadně, v důsledku souhrnu různých detailů a tím větší překvapení to pak je. No a způsob, kterým celý příběh končí, je naprostá bomba - po dočtení se to překvapivé vyústění musí vstřebat a usadit v hlavě. Neméně skvělý byl i doslov s rozebráním románu i života autora.