Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

To jsem takhle jednou narychlo sháněla knížku, abych se nenudila při čekání v kavárně a narazila jsem na Dědinu. Aniž bych znala autorku, nebo cokoliv věděla o knížce, zkusila jsem to. A musím říct, že je to hodně zajímavý čtení. Nečekejte žádné napětí ani brutální zvraty. Je to spíš takové odpočinkové čtení o životě na vesnici. Za to vlastně dávám jednu hvězdičku dolů. Nářečí z Vysočiny mě nijak nerušilo, ale vadilo mi, že byť se knížka odehrává v poměrně nedávné době, vykresluje vesnici jako totální vidlákov plný vyčuraných buranů. Jestli to tak na venkově pořád je, o tom silně pochybuju, ale v téhle knížce byste dali facku snad každému z hrdinů.

29.07.2023 4 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Žádný řev to nebyl, thrillerové mrazeníčko se nedostavilo a námět mě taky nevystřelil z kalhot, protože tohle už tady tak nějak bylo, a dokonce ne jednou. Ale dávám čtyři hvězdy, protože mě tohle čtení neurazilo, celkem bavilo a plynulo pěkně. Taková příjemná oddychovka na dlouhé letní dny.

22.07.2023 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Náhodně koupená. Nečekala jsem nic a dostala jsem všechno...příběh, emoce, poučení. Víc nemám co dodat.

09.07.2023 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příjemná knížka a ideální čtení na dlouhé večery nebo na dovolenou. Půjčila jsem si jí v knihovně jenom proto, že mě zaujala popiskem a vlastně jsem od ní neměla žádné očekávání. Když překousnete začátek, kde se vám představí dvě nesnesitelné ženské, které se neustále přetvařují na sociálních sítích a jedna neuvěřitelně vyplašená osoba, postupně se začtete do příběhu tří žen, z nichž každá má svůj vlastní životní osud, svoje starosti a trápení a postupně odhalujete že to, co se na sítích zdá růžové a dokonalé, tak vlastně ve skutečnosti není. Svým způsobem je kniha i poučná a po literární stránce se čte fakt dobře.

30.06.2023 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Mám vážně smíšený pocity. Četlo se to jedním dechem, tím spíš, že je to skutečný příběh. Na druhou stranu jsem při čtení úplně zuřila. Nejdřív jsem vyloženě nenašela Corinne za tu její šílenou tvrdohlavost a za to, jak je naivní. Nechápala jsem, že někdo takhle překope svůj hezký a pohodlný život kvůli nějakému domorodci a chce vyměnit nádherný Švýcarsko (!!!!) za život ve špinavý boudě v Africe. Kvůli jednomu chlapovi? Se kterým to navíc od začátku není ono, protože obrovské kulturní rozdíly? Jenom proto, že jí připadal krásnej? Když jsem pak viděla, jak v Africe pořád jen bojuje, je nemocná, musí se bránit manželovým náladám apod. říkala jsem si, že bych už dávno byla zpátky doma a na nějakýho černocha se vyprdla. Příběh je to ale perfektní!

25.06.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Oddechovka dobrá, ale rozhodně bych to nenazvala "thrillerem, který vám vezme poslední zbytky dechu". Napínavý to moc není, žádný zásadní zvrat taky nečekejte a na konci se v tom tradičním povídání ve stylu "vysvětlím ti, jak to bylo" možná i trochu ztratíte. B.A.Paris je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale tohle bylo trochu zklamání.

18.06.2023 3 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Tak tohle u mě vážně nefungovalo. Samozřejmě, od podobné Young Adult literatury člověk nemůže čekat zázraky, ale třeba takové Hunger Games jsou důkazem toho, že i YA se dá psát poutavě. Nebavilo mě to a knížku jsem dočetla jen proto, že bych si vyčítala nedočíst jednohubku na jedno dlouhé odpoledne. Hlavní hrdinka Tessa mi byla extrémně nesympatická a dvě hvězdy dávám snad jen za docela dojemný závěr a snadnou čtivost celé knihy. Autor se zbytečně nevykecává, ale zároveň mi to nedalo vůbec nic...šíleně velká láska dvou puberťáků, trochu duchařiny, večírek v americkém stylu...nic, co bych neznala z každé druhé komedie na Netflixu.

12.06.2023 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Dvojka šlape prvnímu dílu slušně na paty a rozhodně se nedá říct, že by šla kvalitou dolů. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat za to, že mi druhý díl přišel takový zbrklý. Rozvleklý začátek, plný Katnissina uvažování, jestli je její budoucností Peeta nebo Hurikán a potom jenom pár stránek příběhu z arény. I tak je to ale slušně čtivé.

12.06.2023 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kdysi dávno jsem si tuhle knížku někde půjčila, abych ji po pár stránkách odložila. Vůbec mě, na rozdíl od filmového zpracování, nebavila. Teď po letech jsem jí dala druhou šanci, abych s překvapením zjistila, že je vážně dobrá. Autorce se podařilo vymyslet námět, se kterým by se toho ještě dalo vymyslet mnohé. Na to, že kniha nese označení YOUNG ADULT to překvapivě vůbec není infantilní, ale má to švih, pořád se tam něco děje a film z knížky nic podstatného neubral.

12.06.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

A víte co? Mě to bavilo! Tu obrovskou nálož kritiky vůči knížce vážně nechápu. Jasně, Bábovky byly jenom jedny. Jasně, Foukneš do pěny se prostě nepovedlo. Jasně, tahle kniha byla vulgární až hanba. Ale upřímně...kdo z nás někdy není? Vykreslit některé charaktery postav asi jinak nešlo, a já s tím nemám nejmenší problém. Na stránkách knih mě prostě sprostá slova neuráží a odkládat kvůli nim knihu s odporem a nedočtenou? Ne, díky. Odporná kniha je taková, která je odporná a nechutná. A že takových je. Tahle byla parádní. Po dlouhé době jsem si přečetla něco, kde jsem některé z hlavních hrdinů opravdu upřímně nesnášela a do příběhu jsem se dokázala docela dobře vcítit. Bylo to vážně syrové, přesně jak autorka slibuje. Plus (a to říkám u hodnocení knih paní Třeštíkové stále) - její práce se slovy a slovními obraty je neuvěřitelná. To umí málokdo a já za to před ní smekám. Baví mě. Má fantazii, má dar, dokáže pohotovými obraty rozesmát i ve chvíli, kdy je vám z děje tak nějak psychicky nevolno. Skvělá práce!

02.06.2023 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

(SPOILER) Váhala jsem, jestli udělit čtyři nebo pět hvězd. Knížka se četla výborně, rychle a tak nějak se od ní nedalo odtrhnout, ale určitě jsem v podobné oblasti četla i lepší díla. Hlavní postavy jednotlivých povídek se vyjadřují až skoro neuvěřitelně a šroubovaně. Na druhou stranu, i když to ve vás při čtení vře, tak konce jsou vždy pozitivní. A určitě je to poučné čtení. Kéž by takhle fungovali a přemýšleli všichni.

29.05.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Nečetlo se to úplně lehce. Člověk až žasne nad tím, jak sobecky slepí dokážou být někteří naši nejbližší. ,,Pěkný příběh ze života. A tím myslím čtivě napsaný, zajímavý a poučný. Ale mrazí z toho dost

27.05.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Ať už bylo o sérii Stmívání řečeno cokoliv, po letech jsem se k ní musela vrátit a přečíst si ji, tentokrát očima dospělé ženy. A zase se mi líbila. První kniha není nijak brutálně napínavá, někdo by řekl i zdlouhavá, ALE... ten svět má zkrátka kouzlo. Lesy, déšť, upíři a vlkodlaci. Je to příjemná oddechovka a taky je to svět, do kterého se člověk rád schová. Mě to prostě baví bez ohledu na to, jestli je mi 15 nebo už 30.

12.05.2023 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Protože jsem si nejdřív od Fitzka dala Balíček, z Terapie jsem si až tak na zadek nesedla. Pravdou ale je, že autor umí, a pokud je tohle vaše první knížka od něj, tak je to ideální. Napětí až do poslední stránky.

27.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Během čtení mě napadalo tolik věcí, které jsem sem chtěla o knize napsat. Teď ale asi nenapíšu nic. Silné. Jako všechny ostatní příběhy od této autorky. Tohle se četlo velmi těžce, a asi to ještě dlouho nedostanu z hlavy.

23.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová má jednu kouzelnou vlastnost. Nedokáže napsat knížku, která by stála za méně než pět hvězdiček. Tohle je pátá kniha této autorky, která se mi dostala do ruky, a ani v tomto případě není o čem diskutovat. Byla jsem napjatá, a taky hodně dojatá. Nevím, jak se jí to daří, že píše tak poutavé příběhy. Nejsou to žádná šokující vyprávění, která by vám vyrazila dech, a přesto se nemůžete odtrhnout. Tuhle knížku musím zařadit na úplný vrchol autorčiny tvorby, hned vedle Tichých roků a Hotýlku. Nádherná sonda do tří krutých období, kterými jsme si v našich novodobých dějinách prošli, pohledem tří žen. Rozhodně doporučuji.

13.04.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Maraton Aleny Mornštajnové se zatím jeví jako moje nejlepší čtenářská volba za posledních pár let. Po skvělé Haně, bezkonkurenčně fenomenálních Tichých rocích a velice zajímavém Listopádu, přišla řada na Hotýlek. A upřímně nechápu, proč tahle knížka nemá takový ,,hajp jako Hana. Za mě byla VYNIKAJÍCÍ a rozhodně ji řadím na vrchol tvorby této autorky, pěkně po bok Tichých roků. Všechny přečtené knížky byly zatím na pět hvězdiček. Ano, autorka sice píše tak nějak pořád podobně, až stejně, a skoro by se dalo říct, že nemá čím překvapit. Ale vždycky překvapí. Dojme, vyrazí dech. S postavami v jejích knihách se ztotožníte, prožijete s nimi celý život a nakonec se vám je nechce opouštět i přes spoustu chyb, které udělaly. Hotýlek byl plný osudů, které teď musím nějak zpracovat. A pak se vrhnu na Slepou mapu, která už čeká na poličce :)

06.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Oproti Haně a Tichým rokům, které jsem si od paní Mornštajnové dala předtím, tohle bylo na 4,5 hvězdičky. Jenomže to tu dát nejde, čtyři jsou málo a tak dávám pět. Opět silný příběh, opět spisovatelská přehlídka emocí, nekonečné slovní zásoby a fantazie, která se tu ale až děsivě mísí s realitou, která u nás mohla být, kdyby Přiznám se, že tak dychtivě jako Tiché roky jsem to nečetla, ale bavilo mě to moc. Příjemný čtení, zajímavý námět.

29.03.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Všichni mi říkali, že Hana je bezkonkurenční. Byla skvělá, tak jsem si po jejím přečtení chtěla půjčit Listopád, ale nebyl k dispozici, tudíž se mi dostala do ruky tato kniha. Díky Bohu za to, dlouho jsem při dočítání knížky neměla slzy v očích. Silná, dojemná... Asi o tomu není potřeba víc dodávat. Za dva dny přečteno.

18.03.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemůžu říct, že by mi Hana přinesla do života nějaké nové poznatky a pocity z druhé světové války a všeho, co s ní souviselo. Ani to říct nechci a nepotřebuju. Tahle knížka je prostě silná sama o sobě. Možná u ní uroníte slzu, možná ne. Příběhů, týkajících se židovské otázky a koncentračních táborů jsou tisíce. Ale co na tom? Že je tenhle jeden z mnoha? Je, i není. Je výjimečný, zanechá ve vás hromadu pocitů a příjemnou tečkou na bolestivém příběhu je, že se čte tak jednoduše. Tedy z pohledu plynulosti děje a jazyka, jakým je kniha psaná. Obsahově dává zabrat, útočí na emoce i vzpomínky, které naše generace DÍKYBOHU nemá, ale jako by měla. Dojemné, neskutečné, čtivé, silné Uf. U autorky si dělám významnou čárku a jdu vyhledat další dílka.

14.03.2023 5 z 5