Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Vynikající thriller! Málokterá kniha vám nabídne tak uspokojujici kombinaci - severský chlad, italskou horkokrevnost, pokřivené prostředí modelingu, mateřskou lásku, nepřekombinovaný, přitom ale zároveň nabitý příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout. Smekám. Tohle mě bavilo MOC!

21.04.2024 5 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Já prostě miluju neobvyklá témata. Když mě knížka zaujme už jenom anotací, většinou ji neodkládám zklamaná. A ani tentokrát to nebylo jiné. Fantastická knížka. Měla jsem občas při čtení dojem, že se tam až moc “filozofuje", ale na druhou stranu musím ocenit, že autorka do puntíku vystihla, co dokáže společnost. Jak se umíme rozdělovat na ty “dobré" a “špatné", a co všechno se v našich životech může dít, když přijde nějaká podobná neobvyklá situace. Neskutečně dobře zpracované detaily i náhled do psychologie lidí. A na konci jsem byla dojatá, takže za mě perfektní.

14.04.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Musím uznat, že tady autorka odvedla mistrovskou práci a už se těším, jak se vrhnu na dvojku, než vyjde třetí díl. Výborně vykreslené postavy a doba, ve které žily. Občas mi některé pasáže přišly zdlouhavé, ale nemůžu říct, že by to knize jakkoliv ubralo na atraktivitě.

10.04.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Po hollywoodské legendě Evelyn Hugo nám autorka naservírovala další neexistující osobnost a její životní příběh, tenistku Carrie Soto. Tak dlouho jsem se knížky bála, až jsem podlehla a přečetla si ji. A díkybohu za to! Tohle byla neskutečná jízda. Má to všechno - biografické prvky, při kterých si říkáte, že Carrie Soto snad musí být skutečná. Má to lásku, má to napětí, má to emoce, prostě na sto procent dotažená práce. Přiznám se, že jsem měla strach ze čtení o prostředí tenisu. Přeci jen se na něj prakticky nedívám a znám z něj jenom základy. Ano, tenisové terminologie je v knize dost, ale to vám celkový dojem rozhodně nepokazí. Já se upřímně bavila. A i když mi Carrie dlouho připadala neskutečně nesnesitelná, nakonec i její charakter měl samozřejmě zásadní vývoj.

05.04.2024 5 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Musím fakt pochválit námět. Jasně, už tu něco podobného bylo ve formě Stepfordských paniček a Don't Worry, Darling. Akorát že v tomhle případě na konci knihy zjistíte, že to celé má ke skutečnosti blíž než výše zmíněné tituly. Takže super, takových knih zas tolik není a neobvyklá témata mám moc ráda. Život ve městě, které na první pohled nemá chybu. K tomu hlavní hrdinka, která se do města dostává ne úplně čistým způsobem (ale uvěřitelným, což je taky příjemné, že to autorka nepřitáhla za vlasy). Jo a taky se mi vlastně líbí i rozsah knihy, na cesty ideální a čte se sama. Akorát ten konec byl takový zbrklejší, než bych čekala a i když jsem si ho přečetla dvakrát, stejně jsem ho moc nepochopila, tak třeba mi ho někdo ještě vysvětlí (?).

26.03.2024 4 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Bohužel dost podprůměrná kniha, která si své průměrné hodnocení zasloužila hlavně tím, že se čte dobře a rychle. Jinak je ale velmi předvídatelná, nenapínavá a s koncem, který tušíte snad už od začátku. Nebudu ani zmiňovat to, že se tam prakticky celou dobu nic neděje, jenom čtete o nikdy nekončící péči Cary o sestru Annu a pomalu se dozvídáte, co se stalo kdysi před lety po Cořině maturitním plese. Ve výsledku ale i tenhle flashbackový příběh je jako vytržený z průměrné americké hořké komedie pro puberťáky, nebo z Kriminálky Miami :) Na závěr bych ještě doplnila, že mi obě hrdinky byly těžce nesympatické, protože takové x let trvající haló z jedné nešťastné lásky ze střední školy, to se fakt nedá...

20.03.2024 3 z 5

Sedm schodů k moci Sedm schodů k moci Josef Klíma

Nižší než pětihvězdičkové ohodnocení nemůžu dát, a jestliže ho někdo dal, pak to opravdu nechápu. Tohle bylo fantastický čtení a absolutně nic mu nechybělo. Nahlédnutí do politické "žumpy" je věc jedna, ale nemusíte se bát, že byste knize nerozuměli, pokud vám politika nic neříká. Mně totiž taky moc ne, ale i tak jsem si čtení maximálně užila. Je tam příběh, láska, erotika, zrady, nenávist, intriky a sledovat proměnu naivní Aničky v pořádnou sv*ni bylo prostě neskutečně zajímavý a napínavý. Až na konci čtení jsem se dozvěděla, že je příběh inspirovaný Nečasem a Nagyovou, což je o to lepší. Dlouho jsem v knize neobjevila tak zajímavou postavu, která by ve mně vyvolala tolik protichůdných emocí, jako byla právě Anička.

12.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Asi jsem čekala malinko víc, dost mě navnadila anotace a taky začátek knihy. Každopádně 4 hvězdy tomu dám, protože námět je super a knížka se čte fakt výborně. Nicméně taky musím říct, že to není úplně dechberoucí thriller a od zápletky jsem očekávala trošku dramatičtější zážitek, bohužel ale byla dost slabá, nicneříkající a neoriginální. Chvíli jsem měla pocit, že čtu novou Zmizelou, pak mi to zase přišlo jako knižní Válka Roseových, akorát bez všech těch naschválů, spíš jsem cítila takovou podivnou chemii mezi manželi, která mi vůbec nebyla příjemná. Ale jo, na čtení doporučuju :)

06.03.2024 4 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Krásná knížka, dojemná a čte se skoro sama.

24.02.2024 5 z 5

Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Martin Ježek

Je mi jasné, že o osmdesátkách se nedá psát tak barvitě a záživně jako o divokých devadesátkách nebo přelomovém miléniu. Knihy o následujících dvou obdobích jsou prostě jízda plná vzpomínek, fotek, zábavy a nostalgie. Osmdesátky se jim prostě nemůžou rovnat, což přičítám nejen tomu, že popisují období ještě stále trvajícího socialismu, ale taky za nimi stojí jiný autor, jehož tíhnutí k určitým směrům (ať už v hudbě, filmu apod.) je v knize hrozně znát a na mnoha stránkách narazíte na nezáživný výčet děl, což jsem prostě jen tak zběžně přelétla očima a šla od toho. A taky mi trochu vadily časté chyby a překlepy. Ale jako připomínka doby to vůbec není špatné.

22.02.2024 3 z 5

Zločiny beze cti Zločiny beze cti Lene Wold

Skvělá knížka. Poučná, zároveň ale protkaná zajímavým a čtivým příběhem. Je až neuvěřitelné, že ve 21. století ještě existují země, které jsou tak jiné a v mnoha ohledech pozadu.

19.02.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Freida McFadden je zkrátka talent. Byla jsem o tom přesvědčena už po přečtení Pomocnice, ale kniha Za zamčenými dveřmi jenom posílila její pozici fenomenální autorky thrillerů. Už teď se těším na další dílo. Příběhy o poněkud zvláštních ženách s pohnutými osudy, které nejsou ani takové, ani makové, prostě umí psát skvěle. Za dva dny přečteno. Parádní, napínavé, čtivé.

18.02.2024 5 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

Přiznám se, že to vůbec nebylo špatný čtení. Dozvíte se tady spoustu zajímavostí z branže, o které většina lidí nijak do hloubky nepřemýšlí a prostě jen přijímají to, co jim nabízí internet. Navíc to celé bylo doplněno o příběh ženy, která si tímhle oborem prošla. Co mi ale čtení dost kazilo byla povaha hlavní hrdinky. Na jednu stranu vidíte poměrně silnou ženu, která si šla tvrdě za svým a zároveň si uchovala svoje pevně dané hranice a jakousi sebeúctu. To ale neplatí o jejím osobním životě, kde zase na druhou stranu předváděla neuvěřitelnou psychickou závislost na chlapovi, se kterým by normální žena nezůstala ani týden. Plus její žárlení a neustále odcházení a vracení se. No někdy se mi svírala pěst v kapse, nebudu lhát. Ale jo, pro ženy, kterým nestačí plytké románky, je tohle ideální čtivo.

16.02.2024 4 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Přiznám se, že jsem trochu rozpolcená. Na jednu stranu je to fantastický námět, mám moc ráda takové to syrové čtení o kruté realitě života v různých zemích nebo i společenstvích a sektách. Na druhou stranu se mi to ale nečetlo moc dobře. Hlavní hrdinka mi na svůj věk (jestli si dobře vzpomínám okolo čtyřicítky?) přišla absolutně nesamostatná, nevyspělá, nesympatická a nezdravě fixovaná na zesnulou matku. Možná i z toho důvodu se většina stránek točila okolo jejích vzpomínek na život s mámou, a já se tak těšila, že se o životě ve Venezuele dozvím víc než jenom jaký je tu nedostatek zboží a jak se zabíjí v ulicích. A taky to na můj vkus bylo celé takové až "filozofické" a špatně se to četlo. O kostrbatých, těžkopádných a neuvěřitelných dialozích ani nemluvě, ty byly jak z první třídy. Ke konci už jsem spoustu stránek přeskočila, jen abych zjistila, jak to s hlavní hrdinkou vůbec dopadlo.

14.02.2024 3 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Ačkoliv jsou to moc krásné povídky, u kterých si většina čtenářů odpočine a nic je nepřekvapí, mě to trochu nudilo. Asi jsem čekala více děje, víc akce, nějaké to napětí. Celé to bylo takové (rozto)milé, neškodné čtení plné happyendů, kde už po druhé povídce víte, jak zhruba dopadnou všechny zbývající.

11.02.2024 3 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Tohle vůbec nebylo špatné čtení. Jasně, z dnešního pohledu, kdy je Facebook už trošku za zenitem, to může působit lehce úsměvně, ale příběh rozhodně nestojí za starou belu. Thriller století to asi nebude a rozhodně v něm nenajdete to, co byste v knize podobného žánru ještě nečetli, ale stejně jako nepřekvapí, tak ani neurazí. Čte se příjemně a rychle.

08.02.2024 4 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Očekávání byla vysoká a naprosto naplněná, dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Sekta a její praktiky, ze kterých se vám dělá špatně, naivita členů sekty, možná během čtení pocítíte i časté nutkání obrátit oči v sloup (a možná i začít nesnášet) hlavní postavu. Závěr parádní, napětí tady bylo víc než dost. Fantazie.

29.01.2024 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy Simony Monyové očekávala. Muže, z jehož charakteru se mi otevírala kudla v kapse a ženu, z jejíž naivity jsem měla chuť výt na Měsíc. Krátká knížka, rychle přečtená a určitě i k zamyšlení.

20.01.2024 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Nemám téhle knížce co vytknout. Citlivé vyprávění o propletených osudech několika lidí před válkou, během ní i po válce. Úžasně zpracované, čtivé. Čtenář tak dostane dávku poctivého vztahového příběhu a emocí na pozadí skutečných, krutých událostí (válka, Nicholas Winton, Norimberské procesy, nástup komunismu). To všechno zaobalené v dojemném vyprávění, které citlivější povahy neodradí mnohdy až nechutnými detaily. Skvělé, vážně skvělé. Pět hvězdiček.

19.01.2024 5 z 5

Ona Ona Adrian Bednarek

Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, protože to asi nebude kniha, kterou dlouho nedostanu z hlavy a budu ji všem zuřivě doporučovat. Ale nakonec dávám pět, protože mě to prostě bavilo a měla jsem přečteno za dva dny. Takhle příšernou a zvrhlou hlavní postavu jsem dlouho v žádným příběhu neobjevila. Není to sice thriller, ze kterého vám běhá mráz po zádech, ale do poslední chvíle nebudete vědět, jak to celý skončí a kdo je vlastně ten záporák. Je v tom hodně erotiky, na to se připravte :)

13.01.2024 5 z 5