Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Výborná knížka, fakt výborná! Nemůžu jinak, než přihodit pět hvězdiček. Tenhle thriller měl všechno, co by thriller mít měl. Napětí, nejistotu od začátku do konce. Nejdřív nenávidíte tu, pak onu, každou chvíli si myslíte, že jste něčemu na stopě, abyste o pět stránek dál zjistili, že to tak rozhodně není. Precizní až do konce a konec se mi líbil úplně neskutečně. Určitě si ji dám někdy znovu, což s thrillery většinou nedělám.

04.09.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tahle autorka mě prostě neskutečně baví. A tato kniha obzvlášť. Konečně thriller, který není přitažený za vlasy, ve kterém se na konci neodehraje nějaký stupidní, nesmyslný zvrat. Prostě to celé dává smysl, je to hořké, napínavé, čtenáře dusí pocit, že hlavní hrdinku někdo asi skutečně sleduje. Do půlky knihy jsem s hlavní postavou měla docela problém, protože mi připadala jako hysterická, prolhaná fňukna, která neustále dělá z komára velblouda a jednou pravdivou větou by mohla vyřešit polovinu problémů. Nicméně na konci se ukázalo, že měla důvod. Super záležitost.

24.08.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Příjemné čtení, pěkně to odsýpá, ale ten konec je fakt přitažený za vlasy. Divím se, že nikomu z hlavních hrdinů nedošlo, co se děje. Trochu nevyužitý potenciál skvělé myšlenky.

20.08.2022 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

To poměrně nízké hodnocení upřímně nechápu, protože tohle je za mě perfektní ukázka toho, jak se píše dobrá kniha. Nebo dobrý thriller. V knize se prolíná několik linek - tajemství vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem, ctižádostivost a toxické prostředí mezi matkami a dětmi ve škole, nejasné vzpomínky na ošklivý zážitek z minulosti a ještě navrch napínavý příběh soudního líčení mezi dalšími postavami děje. Čtyři dějové linky a každá stejně napínavá i zajímavá. Ani jedna z nich mě neobtěžovala, vlastně jsem se těšila na pokračování všech. Je to vážně super knížka.

16.08.2022 5 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Dobrá knížka. Opravdu mě bavila a přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Děj se mi vážně líbil, bylo to napínavé, zajímavé, okořeněné něčím, s čím jsem se zatím v knížkách nesetkala a konec nebyl vůbec přitažený za vlasy, ani přeplácaný. Ano, hlavní hrdinka byla trochu naivní, ale zase ne natolik, aby mi to zkazilo požitek z knihy.

13.08.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hodně, hodně, hodně skvělá kniha! Přečetla jsem ji za necelý den, a to se mi už dlouho nestalo. Perfektní thriller, skvělý námět, napínavé od první do poslední stránky. Po dočtení jsem úplně cítila, jak mě mrazí a ani konec mě nijak nezklamal. Prostě výborná záležitost.

07.08.2022 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Málokdy se mi stává, abych dočetla knihu se slzami v očích. Tuhle jsem si nevyhlédla, ani na mě nevyskočila na internetu, prostě jsem ji popadla v knihkupectví, aniž bych znala autorku nebo věděla, o čem bude dej. A díkybohu za to! Rozhodně se zařadí na seznam nejkrásnějších knih, které jsem četla. Sice jsem spíš fanoušek thrillerů a příběhy o lásce nevyhledávám, ale tenhle byl výjimečný. Láska, skutečné historické události a osobnosti, cesty v čase, které nebyly přitažené za vlasy... Dost mi to připomíná knihu Dcery jezera, která je moje NEJ a všem, kterým se líbilo Vítr to ví určitě doporučuji i Dcery jezera, ty Jsou totiž ještě o level výš. Parádní, dojemné, kouzelné, dočetla jsem jedním dechem. A teď si jdu zjistit něco o irské historii :)

03.08.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha vůbec není špatné a věřím, že spoustu čtenářů tohoto žánru bude bavit. Téma je skvělé, nikdy neomrzí, nicméně celé zpracování mě trochu zklamalo. Ze začátku vás autor navnadí, všechno v ději klape skvěle a vy napjatě čekáte, co se pokazí. Pak to přijde, chvíli je to napínavé, až z toho nakonec není...nic. Rychlý konec, který byl ještě k tomu takový podivný, jednoduchý... No, autor má na kontě rozhodně lepší dílka :)

28.07.2022 3 z 5

Přežila jsem čínský gulag Přežila jsem čínský gulag Gülbahar Haitiwaji

Bolestivé čtení, nemohla jsem se odtrhnout a pořád jsem čekala, co se ještě stane. Vůči autorce se osud nezachoval vůbec fér a já si říkám, jak je možné, že se toto v dnešní době ještě někde děje? Odporné...

A odkud bych asi tak byl? A odkud bych asi tak byl? Miroslav Karas

Podobně jako u knihy Novinářem v Číně jsem se i u této bavila a byla v neustálém šoku, jak některé země i v 21. století můžou fungovat. Rozhodně stojí za přečtení.

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Až poté, co jsem zde ohodnotila druhý díl jsem si uvědomila, že jsem zapomněla na hodnocení prvního. Tuším, že druhému dílu jsem nějakou tu hvězdičku ubrala za upadající napětí, kdy už čtenář ví, s čím vlastně hlavní hrdinové bojují a už to celé dostává takovou reálnější podobu, což už není úplně eňo ňuňo. Ale jednička neměla chybu! Tahle kniha je od začátku tichá, napínavá, pořád čekáte na výbuch, na to, co na vás vyskočí. Autorka si ponechala nádech děsivého NĚČEHO jako u Kořisti a to mě hrozně bavilo.

Není jako ty Není jako ty Ellery Lloyd

Tahle kniha nebyla vůbec špatná. Tedy přiznám se, že po prvním rozečtení jsem ji odložila a pár měsíců mi trvalo se k ní vrátit. Problém byl v tom, že mě prostě nebavilo číst Emmyina rozsáhlá zamýšlení nad sociálními sítěmi - jak fungují, co influencer může, musí a nesmí dělat. Bylo to rozvleklé, nezajímavé a hlavně mi to přišlo dost přehnané, jako by to celé byl jeden prolhaný byznys. Což možná někdy je, ale zas tak dramaticky bych to neviděla. Na druhé rozečtení mě ale chytla a nemohla jsem se dočkat, jak to celé dopadne. Problém byl hlavně v tom, že hlavní hrdinka Emmy byla podle mě neskutečná kráva. Ten její sociální, přikrášlený svět se mi příčil a lidí kolem ní mi bylo akorát tak líto. Chvílemi jsem měla chuť proskočit stránkami příběhu, vyrazit jí telefon z ruky a vrazit jí pár facek, aby se vzpamatovala a uvědomila si, o čem je skutečný život. Není to thriller, ze kterého vás bude od začátku do konce mrazit v zádech, ale za přečtení rozhodně stojí.

18.07.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Knihu jsem rozečetla dvakrát, protože poprvé jsem se do ní nějak nedokázala donutit. Od autorky jsem jako první četla Kořist, která mě naprosto uchvátila a sfoukla jsem ji za jeden den. Napětí, neviditelný děs a hrůza, přesně to, co mám na hororech ráda. První díl z téhle série se držel na podobné vlně - Hlasy v bouři začaly velice nadějně. Něco neviditelného, děsivého, zima, ticho, prostě naprostá paráda. Na konci už bylo jasné, co je TO něco děsivého, takže to pro mě trochu ztratilo kouzlo, ale na druhý díl jsem se těšila. Výkřiky v temnotě mě ale napoprvé neoslovily. Nechtěla jsem číst, jak dva hlavní hrdinové chodí po baráku a bojují s příšerami, protože scény, popisující boj, sekání hlav, výstřiky krve apod. mě prostě nebaví a spíš znechucují. Nicméně při druhém rozečtení už mě knížka pohltila a těšila jsem se, jak to celé dopadne. Nedopadlo, protože autorka si nechala otevřená vrátka pro další díl. Což je možná fajn, rozhodně si ho taky pořídím, ale doufám, že nebude zbytečně tlustý a plný třískání a rvaček. To za mě není horor, jaký bych si představovala :) . Chci se třást, napětím ani nedýchat a bát se, co na mě z dalších stránek vyskočí, což se obávám, že se u třetího dílu asi úplně nestane, když už víme, kdo je původcem všeho děsivého a už budeme jenom čekat na konec, který buď zničí TO něco nebo naše hlavní hrdiny. Ale třeba mě autorka příjemně překvapí.

09.07.2022 4 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Někdo tady níže píše - nezajímavá obálka, zajímavý obsah. Za mě přesně naopak. Zajímavá obálka, ale bohužel nezajímavý obsah. Čekala jsem příběh, ve kterém se autorka bude zpovidat ze všeho těžkého, co prožila. Jenže ono je to celé takové jakože motivační, popis pocitů, bez příběhu. Tyto typy knih mě prostě nebaví, nedočetla jsem.

17.06.2022

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Tak tohle bylo hodně dobrý! Autora jsem si pořídila poprvé, většinou mě až tak nezajímá KDO knihu píše, jako spíš jestli je lákavá anotace. A tahle teda byla lákavá pořádně. První třetina knihy mě celkem překvapila, protože jsem čekala, že to bude trošku o něčem jiném. Nicméně bomba. Doslova. Autor prostě umí, ví a dokáže to čtenářům předat. Napínavé až do posledních řádků. Super, super.

01.05.2022 5 z 5

Miluji knížky, které mi něco dávají. Knížky, které nejsou plytkým vyprávěním o lásce a dokonalosti. Knížky, připomínající události, na které se skoro zapomnělo nebo je zastínily jiné, podobné. Karin Lednická předvedla precizní práci jak spisovatelskou, tak badatelskou a za to jí patří obrovská poklona. Kniha je plná historických faktů, zasazených do příjemně (z hlediska češtinářského) čtivého příběhu. Do této chvíle jsem o životické tragédii neměla nejmenší ponětí a jsem strašně ráda, že jsem si knížku pořídila. Jsem z toho hrozně smutná, mrazí mě z pomyšlení, že ta doba musela být ještě horší, než si člověk dokáže představit. Rozhodně stojí za přečtení i zamyšlení. Mimochodem - vazba knihy je dokonalá, už jenom díky tomu mi musí zdobit knihovnu.

16.04.2022 5 z 5

Vznášedlo Vznášedlo Irena Obermannová

Úplně nerozumím tomu nízkému hodnocení. Ano, není to typická oddechovka, kterou přečtete na dece na koupališti a zanechá ve vás jasný dojem - on miluje ji, ona miluje jeho, všechno spolu překonali a nakonec se vzali. Je to kniha plná velice zvláštních povídek, které jsou nicméně napsané naprosto dokonale. Autorka si umí hrát se slovy a nad koncem každé povídky se prostě jen musíte víc zamyslet, abyste pochopili, co se vlastně stalo a co tím bylo myšleno. Ale mě to baví, občas člověk ten svůj mozek zapojit musí. Všemi vychvalovaná povídka z Paříže mě bavila paradoxně úplně nejméně. Ostatní byly skvělé.

09.04.2022 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

No, tohle mě opravdu dost zklamalo. Ta knížka na mě pořád někde vyskakovala, až jsem získala dojem, že to bude hrozně boží. Plné akce nebo aspoň pořádně děsivé, když se všude psalo, že jde o horor. Jenže ono to bylo žalostně málo. Příběh prakticky žádný, šíleně rozvleklé, děsivé asi tak že vůbec, prostě bída a určitě si to nikdy znovu nepřečtu. Všechny ty pasáže popisující těch pár soubojů s nakaženými byly o ničem a celkový dojem z knihy ve mně vlastně vůbec nezůstal. Škoda.

26.03.2022 1 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Autorka Alexandra Oliva má potenciál. Její knížky jsou zvláštní, originální a baví. Tahle mě taky zaujala a dočetla jsem ji jedním dechem. Trochu jsem měla problém s hlavní hrdinkou, která mi byla těžce nesympatická, přitom nic tak strašného neprovedla, ale její charakter mi vůbec neseděl a nejradši bych jí chvílemi dala pěstí. Námět byl fajn, umím si to představit ve filmové podobě.

19.03.2022 4 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Knížka mě fakt moc bavila. Je zajímavá a téma je rozhodně originální. Nenudí, nadchne a do poslední stránky čekáte, co se z toho vyvine. Jednu hvězdičku jsem ale musela ubrat - v anotaci knihy je uvedeno, jak Linda Russellová žila odříznutá od okolního světa, do kterého jednoho dne pronikne. Čekala jsem víc popisu a vysvětlení, co se v domě, kde byla zavřená, dělo. Proč se to dělo, jak tam žila, co všechno ji potkalo. Na můj vkus těch retrospektivních scén bylo žalostně málo. A onen moderní svět, do kterého se dostala, byl až moc moderní. Celé to bylo protknuté jakousi blízkou budoucností, která mi vůbec nesedla a opět tu chybělo víc popisu boje Lindy s moderním světem. Bylo to celé takové nedotažené. Škoda.

16.03.2022 4 z 5