Vítr to ví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anne Galagherová vyrůstala v okouzlení z dědečkových příběhů. Nyní se vrací se zlomeným srdcem do rodného Irska, aby rozprášila dědečkův popel. Jenže najednou je všechno jinak a ona se probouzí… na stejném místě, ale JINDY. Irsko v roce 1921 je nebezpečné místo. V dozvucích války se rodí poslední bitva za nezávislost a lidské životy jsou zase jednou v ohrožení. Najde Anne cestu zpět? A hlavně: Jak se vyrovná se skutečností, že konečně nalezla lásku, v kterou už ani nedoufala?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462170/big_vitr-to-vi-54V-462170.jpg 4.168
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

What the Wind Knows, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Vítr to ví

Pavlaj
02. listopadu

Irské reálie byly zajímavé, ale po Z písku a popela jsem čekala o malinko víc. Asi mi vadilo, že celá zápletka Anne, jejího dědečka a cestování časem byla prozrazená brzy po začátku, takže pak už bylo jasné, jak to celé skončí.

Pavčule
02. listopadu

Cizinku jsem nečetla ,v téhle knize jsem ze začátku nevěděla kdo je kdo . Asi opravdu jen pro milovníky Irska nebo jsem to správně nepochopila . Není to úplně můj šálek kávy a nedočetla jsem .


Barbara182
18. října

Řekla bych, že trochu hodnotnější čtení než Cizinka, rozhodně niternější, poetičtější a méně akční (i když o dějové zvraty tu taky není nouze) a taky tklivější. Zpočátku mě děj úplně nepohltil, jako se mi to stalo u autorčiny předešlé knihy Meč a ptáček, ale příběh si mě získával postupně. Za mě rozhodně zajímavé historické události na pozadí příběhu (irský boj o nezávislost a útlaky ze strany Británie) a doktor byl jednoduše skvělý a neuvěřitelně hodný chlap :-) Kniha ve mně doznívá ještě i teď, týden po přečtení, a rozhodně se k ní někdy vrátím znovu a jsem zvědavá, jestli pak budu některé události vnímat jinak :-)

mil
15. října

Cestování časem jsem si oblíbila u Erskine. I tento příběh se mi líbil, často mi ukápla slza. Neholduji poezii, ale verše v této knize mne oslovily.

Pitbullka
02. října

Romantické, místy velice poetický jazyk. Ale chvilkami tam na mě té podobnosti s Cizinkou bylo už moc a čekala jsem něco více originálního.

intelektuálka
28. září

Pěkný příběh z kouzelného prostředí Irska .... s historickým podkladem ....

O prolínání života, o hledání vlastních kořenů - o lásce, která odolává ve všech životních
situacích ....

Proloženo velmi pěknými verši jezerního básníka W. B. Yeatse ....

" Vítr, který slyšíš, je ten samý, který fouká odjakživa. Prší stále stejný déšť.
Vítr a vlny jsou tu odpočátku věků. Kameny a hvězdy také.
Jenže kameny nemluví a hvězdy jsou příliš daleko ...."

Vítr i vlny na severu Irska určitě viděly mnoho ....

spencer
20. září

Vždy jsem měla ráda příběhy, které se z větší části odehrávají v Irsku či Skotsku, takže není divu, že jsem si i tento oblíbila. Vítr to ví je titul plný emocí, který vás svou poetikou skutečně vtáhne. Není překvapením, že se mu přezdívá irská Cizinka, jelikož se v určitých aspektech Cizince opravdu podobá. Cestování časem je mým oblíbeným tématem a autorka si s ním dobře poradila. Nebýt samotného zakončení, které mě trochu zklamalo svou překombinovaností a uspěchaností, hodnotila bych 5*

Andrea864
16. září

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila. Cestování v čase je vděčné téma. Příběh poutavý, čtivý, trochu připomíná seriál Cizinka. Možná bych uvítala víc detailů ze všedního života, ale i tak tu bylo dost zajímavostí např. v odívání, kosmetice. Návrat Thomase v závěru knihy mě přišel už moc překombinovaný.

1