Otisk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Temný futuristický příběh z pera autorky bestselleru Poslední. Neexistoval jediný dobrý důvod pro to, aby se Linda Russellová narodila. Dvanáct let strávila odříznutá od okolního světa na odlehlé farmě jen se svou matkou a sestrou-dvojčetem. Pak Linda jednoho dne přelezla zeď a začala hledat pravdu. Čím víc odpovědí však objevuje, tím víc si přeje, aby všem kromě ní zůstaly skryty. Ve světě, který ovládají sociální média a moderní technologie, je však nemožné ukrýt cokoli. Svou minulost, svou identitu ani svou snahu nalézt v něm místo. Zvlášť když někdo, komu by na Lindě mělo záležet nejvíc, by nejvíc ze všeho uvítal její smrt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469401/big_otisk-gTb-469401.jpg 3.316
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Forget me not, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Otisk

Aiden888
16. března

Knížka mě fakt moc bavila. Je zajímavá a téma je rozhodně originální. Nenudí, nadchne a do poslední stránky čekáte, co se z toho vyvine. Jednu hvězdičku jsem ale musela ubrat - v anotaci knihy je uvedeno, jak Linda Russellová žila odříznutá od okolního světa, do kterého jednoho dne pronikne. Čekala jsem víc popisu a vysvětlení, co se v domě, kde byla zavřená, dělo. Proč se to dělo, jak tam žila, co všechno ji potkalo. Na můj vkus těch retrospektivních scén bylo žalostně málo. A onen moderní svět, do kterého se dostala, byl až moc moderní. Celé to bylo protknuté jakousi blízkou budoucností, která mi vůbec nesedla a opět tu chybělo víc popisu boje Lindy s moderním světem. Bylo to celé takové nedotažené. Škoda.

Kenan
13. února

Taková jiná kniha, s originálním námětem. Linda do svých 12ti let žije se svou matkou odříznuta od zbytku světa. Nezná vůbec nic, nikdy neviděla ani muže, útěchu ji dává jen zahrada a její dvojče. Jednoho dne přeleze plot a začne zjišťovat pravdu. Vlastně se ani víc říct nedá, abych nespoilerovala. Je fakt, že od začátku vpadneme do děje, nic není vysvětleno ani představeno, ale celou dobu se něco děje a vše postupně zjišťujeme. I tak jsem byla ale někdy dost zmatená. Nevěděla jsem ani v jaké době se nacházíme a až z používání vyspělejších technologických pomůcek, jsem vydedukovala, že se jedná asi o blízkou budoucnost. Špatné to ale nebylo.


Belanna
30. ledna

Stejně jako první kniha i tato má zajímavý a neotřelý námět a zápletku. Příběh se plynule odvíjí, charaktery postav jsou dobře vykreslené. Navíc se i výrazně odráží to, že autorčin jazyk od poslední knížky více vyzrál. Celkově jsem spokojená.

Ticiana
29. ledna

Kniha mi prisla hodně matoucí. Ze začátku jsem vubec noc nechapala, dokonce ani nevěděla v jakem světě se to vlastně odehrává. První tretina knihy pro mne fakt zvláštní, než jsem trochu začala chápat souvislosti. Za mne první dílo autorky mnohem lepsi.