Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Napsat biografii fiktivní hollywoodské legendy? Geniální nápad, opravdu geniální. U téhle knížky si přijdou na své milovníci životopisů, starého dobrého (ale i pěkně prohnilého) Hollywoodu a taky komplikovaných románových příběhů. Už názvem mě kniha naladila k přečtení, anotace utvrdila v rozhodnutí si ji koupit a čtení samotné mě jenom přesvědčilo, že nedávné prohlášení, kterak se jedná ,,o jednu z nejlepších knih současnosti” není vůbec přehnané. Ano, místy jsem narazila na hluchá, zdlouhavá místa, ale celkovému dojmu ze čtení to neublížilo. Pořád jsem chtěla vědět, jak dopadne Evelynino další a další manželství, co to bude za muže a jak jejich vztah skončí. Konec nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Z tohohle příběhu by jednou mohl být krásný film, o němž sice chytrolíni na ČSFD budou psát, jak nepřišel s ničím novým, ale kouzlo prostě a jednoduše MÁ.

23.02.2023 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak tohle…byla jízda. Bez přehánění můžu říct, že to byl jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Mrazení a napětí od první stránky. Ani náznakem jsem nepoznala, kde je pravda a jestli je hlavní hrdinka blázen, nebo ne. Autor dokázal všechny situace popsat tak přesvědčivě a živě, že jsem nedokázala knihu odložit a četla jsem dál a dál, dokud jsem nebyla na konci. Rozhodně se tím u mě Sebastian Fitzek dostává na první příčky thrillerových autorů a po téhle první zkušenosti si jdu okamžitě pořídit jeho další knihy.

18.02.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Velice dobrá knížka. Po přečtení anotace a první kapitoly se otevře půda pro skvělý thriller. Postupně, jak se do příběhu začítáte víc a víc, zjišťujete, že to vlastně ani klasický thriller není. Spíš jenom takové příjemné čtení o dvou sestrách, z nichž jedna je tak trochu autistka s temnou jizvou z dětství, a druhá je její hodná sestra, toužící po dítěti. Jenže postupem času zjišťujete, že nic není černobílé. Až na konci knihy se opět vrací nádech thrilleru, ale žádnou brutální zápletku nečekejte. Pár kapitol před koncem už tušíte, o co tady jde a konec nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí. Příjemné počtení, které nebudete opouštět naštvaní :).

14.02.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Vlastně to bylo celé takové čtivé, do postav se dalo pěkně vžít. Větší napětí jsem pociťovala zhruba až od poloviny knihy, a taky jsem se po dlouhé době spletla v tom, kdo je záporák. Dobré čtivo.

05.02.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Příjemná knížka, snadno se čte a za den máte hotovo. Jen ten konec... Když už jste spokojeni s tím, jak to dopadlo, tak je všechno najednou úplně jinak...

29.01.2023 4 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Asi jsem už na thrillery poměrně náročná. Jelikož je to můj nejoblíbenější a nejčtenější žánr, jen tak mě něco nenadchne a jakmile kniha začíná tím, že ,,někdo umřel a detektiv s tajemnou minulostí se pouští do pátrání" automaticky mě to přestává bavit. Proto vždycky sáhnu po knize, která má v anotaci něco WOW, něco, co jsem ještě nečetla a neviděla, něco nového, originálního... Když jsem byla naposledy v knihovně, měla jsem asi pět minut času, proto jsem sáhla po téhle knížce, která mě zaujala názvem. Z popisu příběhu na obálce mi bylo jasné, že tohle jsem tedy ještě fakt v ruce neměla. Co uděláte, když po letech potkáte kamarádku a její děti, které ale nezestárly ani o den? Bombastické vykopnutí příběhu, kdy pořád tak nějak nevíte a po nocích vymýšlíte důvody, proč asi hlavní hrdinka viděla to, co viděla. A když už nějaký důvod vymyslíte, stejně vás hned napadne 5 důvodů, proč to tak určitě být nemůže. A tak tápete, lámete si hlavu a nemůžete se odtrhnout, protože čekáte, jak to celé dopadne. Perfektní knížka, opravdu.

25.01.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Autorka má jednu velkou výhodu. Píše velice čtivě a přímočaře, žádné zbytečné omáčky kolem. Nicméně tahle kniha byla podle mě celá taková jedna velká omáčka. Nevýhoda byla asi hlavně v tom, že jsem od začátku tušila, kdo v tom má prsty. A nespletla jsem se. Ničím objevný thriller, nic nového, nic extra zajímavého ani napínavého. Prostě jen takové lehké čteníčko, ze kterého vás ale rozhodně mrazit nebude, spíš je to celé úsměvné. Minimum postav, naprosto jednoduchý děj...Zkrátka takových knih jsou stovky.

22.01.2023 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Jednou ráno mě napadlo, že vůbec nevím o čem jsou Stepfordské paničky, přitom je to takový hit. Tak jsem si to přečetla na Wikipedii a rovnou jsem se mrkla i na děj Rosemary má děťátko. Proto když jsem si tuhle knížku pořizovala, věděla jsem, co se v ní stane, i jak dopadne. Paradoxně i přesto se mi četla výborně, asi jsem se nejvíc těšila na to, jak autor takhle super téma zpracoval. Z takového příjemného, odpoledního čtení se čtenář postupně dostává do napětí. Asi (nebo určitě) ví, kde je problém, ale pořád doufá v nějaké pozitivnější rozuzlení. Z posledních stránek mě už silně mrazilo, autor si neskutečně umí hrát se slovy i s napětím, takže máte před sebou román - thriller - horor. Všechno v jednom a vůbec to není blbý. Po přečtení zdejších diskuzí si možná nebudu kazit chuť dvojkou. Ale uvidíme...

17.01.2023 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Dost dobrá knížka, i když bude patřit k těm, které za pár týdnů zapomenu. Povedený thriller, u kterého jen hádáte, až ke konci začínáte tušit, zároveň ale ničím výjimečný. Charaktery většiny postav mi přišly svým chováním dost předvídatelné, takže jsem tak nějak vždycky pár stránek dopředu tušila, co se přibližně stane. Úplně jsem se nedokázala ztotožnit s ani jednou z hlavních hrdinek, takže ve mně konec nic moc nezanechal, to ale neznamená, že bych se nudila. Pro milovníky thrillerů to určitě zklamání nebude.

25.12.2022 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Výborný thriller, který má od začátku do konce všechno, co správná kniha tohohle žánru mít má. Napětí, tajemno, záhadné mezilidské vztahy. Tak nějak pořád tápete, hádáte, přemýšlíte, co se stane dál, snažíte se přijít na to, kde je pravda. Výborný počin a jsem fakt ráda, že jsem si knihu pořídila v rámci nějaké slevové akce. Byla to dobrá volba.

17.12.2022 5 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Zajímavá kniha, i když mi ze začátku dala docela zabrat. Bylo to takové rozvleklé a trošku jsem se v tom ztrácela. Hlavní hrdinka si sama naběhla na vidle a měla jsem s ní celkem problém. Nakonec mě to ale dost bavilo.

09.12.2022 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Dokonalá knížka a zdejší nízká hodnocení opravdu moc nechápu, ale asi jak se říká - sto lidí, sto chutí. Liane Moriarty je výjimečná autorka. Nikdy jsem ji neuváděla v žebříčku svých TOP autorů, ale až teď poznávám, jak je ve své práci skvělá. Její knížky jsou prostě zajímavé. Často mají chvíli nádech thrilleru a tajemna, pak je v nich dostatek romantiky (ale ne klišovitě) a zároveň jsou propracované do posledního detailu. Poslední výročí mi dalo na prvních stránkách trochu zabrat. Důvodem bylo hlavně velké množství postav, ale jakmile jsem se oprostila od snahy si všechny hrdiny okamžitě zapamatovat, četlo se to skvěle a nemohla jsem přestat. Hlavní hrdinka Sofie byla neuvěřitelně sympatická a vlastně i ostatní postavy se četly výborně. Třeba Grace. Pořád jsem čekala, jak to s nimi se všemi dopadne, kdo a jak odhalí to velké rodinné tajemství. Poté, co jsem přečetla perfektní knížku Úplně cizí lidé a dost dobrou knihu Tři přání, dost mě zklamala kniha Na co Alice zapomněla, takže jsem podle anotace měla strach i z této, aby to zase nebyl zdlouhavý blábol o ,,rádoby zajímavém, neexistujícím ostrově, pohádkovém dědictví a setkání s princem na bílém koni". Nebyl. Je to vážně dobré a doporučuji.

29.11.2022 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Takhle...pět hvězdiček dávám, protože je to za mě skvělý čtivo, TOPka v tomhle druhu knížek, který teda běžně nečtu a nevyhledávám, ale tentokrát jsem udělala výjimku, protože jsem čuchala velkou legraci. A ona to fakt legrace byla. Když si odmyslím, že některé fórky a hlavně příběhy v knize autorka asi vykradla (protože už jsem je NEJEDNOU někde slyšela/četla) a některé si nejspíš vymyslela (protože zní naprosto nereálně a hlavně si myslím, že tolik schůzek nemohla za svůj mladý život stihnout) tak je to jedna z hoooodně mála knih, u nichž jsem se opravdu několikrát zasmála. Nahlas a od srdce. Cením autorčinu slovní zásobu, umění přirovnávat a pointovat. Prostě umí.

16.11.2022 5 z 5

Výměna Výměna Robyn Harding

Tohle bylo skvělý. Upřímně nechápu negativní komentáře vůči hlavním postavám. Jo…byly to krávy a člověk by jim s chutí dal pár facek. Neseděla mi ani jedna a měla jsem k nim šílenou averzi. Ale o to lepší čtení to bylo. Závistivá a žárlivá teenagerka, sobecká, chladná a prolhaná kráska a jedna relativně normální ženská, toužící po dítěti. Trojice hlavních postav, u které jste od začátku nevěděly, která je vlastně dobrá a která špatná. Tohle není takový ten typický thriller, u kterého napětím ani nedýcháte. Tohle je thriller, postavený na toxických charakterech a jejich ještě toxičtějších vztazích. Určitě stojí za přečtení.

13.11.2022 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Trochu jsem měla strach, jestli to nebude taková ta ,,týnejdžrovsky” psaná kniha, kde bude každá místnost do detailu popsaná jako návod k počítačové hře (kde stojí socha, co je potřeba zmáčknout, kde jsou tajné dveře apod.) a celé to bude o partě fajn lidí a jednom úchylovi, který je v Únikové hře (proná)sleduje. Ono je to ale mnohem komplexnější, složitější a zajímavější. Děj je zajímavě promyšlený a domyšlený, chvílemi jsem cítila opravdu nepříjemné napětí. Není to thriller, ze kterého by mě vyloženě mrazilo a nemohla jsem týden spát, šlo by to určitě lépe a konec je takový zamotaný, hlavně díky velkému množství jmen a faktu, že se někdo vydává za někoho jiného a někdo další vlastně taky a tak dále a tak dále. Trochu cítím otevřená vrátka ke druhému dílu, tak uvidíme. Ale špatné to určitě není, vlastně to bylo milé a jednoduché čtení.

08.11.2022 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Skvělý thriller, vyplatí se překonat pár prvních stránek a počkat si na to nejlepší. Příběh mě udržoval celou dobu v napětí a nemohla jsem se dočkat vysvětlení, co se vlastně v té lesní chatě stalo. Za mě pecka.

13.10.2022 5 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Většinou nemám s hodnocením knížek žádný problém, tady jsem ale byla hodně na vážkách. Hodnotit podle toho, jak je kniha napsaná z hlediska literární kvality, nebo hodnotit podle vlastního dojmu ze čtení? A tak jsem zvolila tři hvězdičky, protože literárně je to pecka. Autor má evidentně velkou fantazii a umí skvěle popisovat prostředí, ve kterém se knížka odehrává. Jenže…mě to bohužel vůbec nebavilo. Zhruba před polovinou jsem začala stránky jen tak v rychlosti pročítat, aby mi nic neuniklo, ale zároveň abych se dostala co nejdřív na konec, protože mě vážně zajímalo, jak to dopadne. Celé se to točí okolo popisu sjíždění řeky, kempování v divočině…autor ho zřejmě miluje a dobře ho zná, takže kdejaký dobrodruh si určitě rád počte a zavzpomíná. Pro běžného čtenáře je to ale nuda. Thrillerem bych to taky nenazývala, protože jsem v napětí nebyla vůbec a možná by mě to bavilo víc jako nějaký kratší film. Knížka je sice krátká, ale zároveň příšerně rozvleklá, nic vás v ní nepřekvapí, minimum děje a nakonec to dopadne tak, jak budete téměř od začátku tušit. Velké plus za nádherný popis přátelství mezi muži, ale to je asi tak všechno. Znova bych to určitě nečetla a knížku pošlu dál :).

06.10.2022 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Trošku jsem s hodnocením váhala. Kdybych měla knihu hodnotit jako thriller, z hlediska zpracování, slovních obratů, napětí a celkové kvality, je to jasných pět hvězdiček. Děj neměl chybu, ale měla jsem chuť jednu hvězdičku ubrat za to, jak strašně mě vytočil konec. Přitom to celé dává smysl, ne všechno má růžový happyend a tohle se prostě povedlo. Skvělé čtení.

02.10.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Asi úplně nemůžu souhlasit s hodnocením, které tu vidím. Za mě je to perfektní knížka. Jasně, pokud do toho jdete s očekáváním klasického thrilleru, kde jste neustále v napětí a hádáte, kdo je vrah, pak asi budete zklamaní. Tady totiž od začátku víte, že vrahem je hlavní hrdinka a udělala pár věcí, které nejsou správné. Ta thrillerová, napínavá stránka je v něčem jiném - dozvídáte se, proč to všechno udělala, co bylo jejím záměrem a čekáte, co jí kvůli tomu potká. Jestli jí to projde, nebo ne. Zároveň nic ale není úplně jednoznačné, takže nevíte, jestli hrdinku mít rád, nebo ne. Celá kniha je protknutá psychologickými rozbory osobnosti, což by taky mohlo spoustu čtenářů odradit. Mě to neodradilo, právě naopak. Bylo to zajímavé a v jiném thrilleru jsem se s tím zatím do takové míry nesetkala. Jakmile se začtete, knížka je moc fajn.

13.09.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Velice povedená knížka, konečně se mi podařilo přečíst si dobrý thriller z českého prostředí a s českými hrdiny. Nicméně musím přiznat, že konec mě hodně zklamal a byla jsem z něj fakt smutná. Zaprvé byl maličko drsně překombinovaný, zadruhé jsem fakt nechtěla, aby to dopadlo zrovna takhle. I když to teď zní jako fňukání čtenářky, která se nedočkala vysněného konce, ale prostě to tak cítím. Napsáno ale čtivě, na jedno odpoledne super záležitost.

10.09.2022 4 z 5