Sekta

Sofia Baumanová právě úspěšně absolvovala univerzitu a ukončila problematický vztah s přítelem. Z čiré zvědavosti se zúčastní přednášky o New Age hnutí s názvem ViaTerra. Jeho duchovní poselství ji zaujme, ještě víc ji však přitahuje vůdce hnutí Franz Oswald. Je mladý, hezký, kultivovaný a ve všech směrech fascinující. Podle jeho filozofie ničí lidstvo stres, jedy v jídle a celková nerovnováha. Hnutí sídlí na ostrově u švédského západního pobřeží. Sofia dostane při návštěvě rozlehlého panství nabídku, aby tu zůstala a pracovala. Když ale léto ustoupí husté mlze, která ostrov po většinu roku zahaluje, pobyt na romantickém venkovském stavení se změní v noční můru a Sofia začíná tušit, že se nechala vtáhnout do spárů sekty. Oswald vládne železnou pěstí, kolem panství nechal postavit elektrický plot a všude rozmístil kamery. Cesta zpět k normálnímu životu se pomalu stává nedostižnou fatou morgánou. Společenství ViaTerra totiž dosud nikdy nikdo neopustil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453452/sekta-AqC-453452.jpg 469

Sofia Bauman 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Sekten på Dimön, 2015

Kniha Sekta

TessaJean

Ze začátku mě děj vůbec nebavil a knihu jsem chtěla odložit. Něco mě ale nutilo číst dál a udělala jsem dobře. Zhruba od poloviny se to rozběhlo tak, že jsem naopak nemohla přestat číst. V knize je dokonale popsaná atmosféra, prostředí a spousta dalšího. Byly chvíle, kdy jsem si říkala, proč tam ty lidi sakra jsou?! Čtení ale místy není vůbec lehké, někdy mi to dokonce připomínalo koncentrák....

stajka

V knize je vidět, jak snadné je díky hezkým řečem dostat pod svou moc člověka s nějakými problémy. Skutečnost může být ale jiná, než počáteční dojem. Kniha je poutavá, ale místy zbytečně roztahaná.

Iki1

Na knize je znát, že autorka píše z vlastní zkušenosti. I když místy je děj hodně rozbředlý, zvláště popisy změn přírody v průběhu ročních období mi přišly nadbytečné, přece jen se čtenář dobere k rozuzlení. Vztahy v komunitě i nátlak na členy jsou hodně realistické. Užil jsem si a nemohl se mi nevybavit život u nás za socíku. I s těmi ostnatými dráty na hranicích.

ArwenAragorn

60%
Teze 1: Tvé vnitřní Já ví vše.

Nevím, proč jsem si knížku půjčovala, když čtení o sektách nemám ráda. A dobře mi tak! Otřesné, sugestivní čtení. Jestli si chcete přečíst napínavý příběh o manipulativní osobnosti, která vás vysaje až na dřeň, tak neváhejte. I když, po pravdě, něco se mi zdálo dost přehnané.
Musím zhodnotit i vydařenou obálku.

Leona333

Knihu jsem si přečetla díky doporučení. A proč ne? Vždy jsem si říkala, co lidi vede k tomu, aby se nacpali, přihlásili do takového společenství...? Nějaké trauma z dětství? Nebo nějaká vnitřní nespokojenost, související s jejich povahou? Momentální, emoční rozpoložení? Každopádně jsem z knihy áách neudělala. Od sekty, ať už je jakéhokoliv zaměření..., bych očekávala i jisté modlící, zbožné až nepřiměřené procedury... Tady to bylo spíše o jednom vychytralém ,,pasáčkovi" a jeho tupém, šikanovaném stádečku ovcí...

Ridley

Čekala jsem asi víc, zaujal mě titulek inspirováno skutečným příběhem, ale tohle na mě působí hodně nedotažené...asi málo detailů nebo spíš pocitů postav. Ale dobře se to četlo, nenudilo ani žádný zmatek v postavách či ději. Takže oddychovka dobrá.

petula22

Téma různých skupin, sekt a společenství mě vždy lákalo. Tato kniha skvěle popisuje úžasný vstup - začátek, průběh - způsob života v komunitě a i závěr - vystřízlivění. Za mě skvěle napsané, líbily se mi i vsuvky z minulosti.

Veju007

Sekta, místo i postavy jsou smyšlené, myšlenka za tím je více než reálná.
Autorka strávila 25 let ve scientologické (církvi) sektě a až po takové době se jí podařilo utéct, své vzpomínky a zážitky nyní promítla do této děsivé a znepokojující knihy.
Hlavní hrdince nebudete rozumět, i když je v knize jasně popsáno ono pomalé “vymývání mozků”, nebudete chápat, proč se prostě nesebere a nevypadne!
Protože tohle se prostě nedá pochopit, pokud se to neprožije.
Konec mi připadal až moc nereálný a přitažený za vlasy, ale na podstatě příběhu to vůbec nic nemění.