adelkas adelkas komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Co by se stalo, kdybych to udělala jinak? Jaký by byl můj život? Je mi líto někoho nebo už ne? Jakým směrem se vydat? Kniha je o zamyšlení nad životem jaký je a jaký by mohl být. Hlavně zůstat sam sebou a nenechat se ovlivnit někým nebo něčím.

26.08.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Je to Česká klasika, našla sem ji u tchýni mezi dětskými knížky od manžela, pak moje kamarádka dala k Vánocům dceři úplně novou. Občas před spaním ji čteme a super, že dceru po tlapkove patrole a jednorožcich baví i tato klasicka kniha.

03.06.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasická literatura učí nas poslat někoho do p...le a to slušně, bez urážky. Většina postav si zaslouží facku, ale naše vzdělaná Liza dokazala vse kulturně obkecat, hezky omluvit se a ještě dobre se provdat. Dobre ji tak.

28.12.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Naprosto skvělá kniha. Dlouho jsem u knihy tak neplakala. Příběh opravdového kamarádství.

09.03.2021 5 z 5

Knihu jsem vzala z dětského oddělení v knihovně a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla. Teď se budu dívat na film úplně jinak.

01.03.2024 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Autor je jeden z mých oblíbených klasiků. Detektivka na svou dobu je super. Super čteni v říjnu na navozeni atmosféry.

13.10.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím pochválit autorku za její fantazií. Přiznám se, že se bojím číst příběhy z koncentráku tak proto sem koupila tuto knihu s nádechem romantiky. A řeknu, že 300 stránek života v koncentraku plus babi jar (zrovna když ho Rusové zasáhli při invazi v tomto roce) mi naprosto stačili.
Postavy se mi líbily. Chtela sem obejmout Minku, litovat Sage, dat facku Josefovi. Rozuzlení zapletky na konci je typická pro tuto spisovatelku. Davam plne hodnocení.

06.03.2022 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Jsem dojata, tohle jsem nečekala. Krásný konec rodinné trilogie plus s krásnou minulostí ze středověku. Časy se opravdu mění na sídle Dranitz a život jde dal.

03.10.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Vadílo mi přešlapování z minulosti do současnosti a tak jsem se ztracela v čtení. Kniha se těžko čte a dáváte si hodně otázek. Darují ledvinu nebo radši ať zemře a netrápí se? Je to lidské? Co je lidské nechat trpět člověka nebo nechat v klidu zemřít?
Během čteni rozumíte všem a všemu, takový je život.
Dětí přemýšlí jako dětí, za chvíli by mohli obvinit sestru, že má rakovinu a tak nemají tolik času od rodičů jako jich sestra.
Matka se pere s nemocí a jde přes všechno, dokonce porodi dítě "na součástky ", bylo mi ji líto ale taky jsem ji nesnášela.
Tatínek byl celkem fajn. Na jedné straně snažíte se postarat o dítě s rakovinou a na druhé život dalších dětí vám uniká.
Konec moc smutný , ale on by byl v obou případech smutný.

03.10.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tato kniha je první od této autorky, kterou jsem četla. Čte se hezky a plynulé. Podezírat dvě osoby, jedna z nich bude vrah, ale není to tak jak to vypadá. Nejvíce překvapí poslední stránka.

24.05.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Málo kdy dávám 5 hvězdiček, ale tato kniha si to zaslouží.

01.04.2022 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha je smutná, příběh depresivní. Často nerozumím postavám, činům. Proč všechny tak rychle umiraly? Proč Katka za 16 let nepoznala nikoho a jen se zamiluje do bratrancu? Byla to jiná doba a kdo sem já, abych pomlouvala klasiků?

24.02.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kontroverzní téma, krásný styl psaní. Litovala sem obě strany. Turka sem litovala, protože byl "slepý " a neměl to v mládí lehké, a tihle lidé, furt půjdou špatným směrem. Ruth sem litovala, ale přišla mi dost paličata. Končí krásným happy endem, ten se mi docela líbil. Až na poslední stranku, protože je to malo věrohodné. Je vidět jak bida může člověka změnit.
Byla to moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední.

03.11.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Skvělá kniha, detektivka spíše pro ženy. Poznala jsem autorku kvůli roční výzvě, rozhodně budu vyhledávat další její knihy.

15.03.2024 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

U některých kapitol jsem se zasmála. Lidi jsou vždy lidí, nic se nemění. Zlost, žarlivotst, láska, smrt, nenávist nikdy neodejdou z lidstva.

25.07.2023 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Louise Clarkova a její rodina tak zachvátily mé srdce, že je těžko se s nimi rozloučit.

06.07.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dost nepříjemná a podivná rodinka. Bylo mi jedno kdo je vrah, nefandila jsem nikomu. Autorka popsala postavy tak, že nikoho nemáte rádi a taky podezření pada na každého.
Na autogramiadě vysvětlila svůj typ psaní, a tak mi její styl psaní je bližší.

18.06.2022 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knihu sem četla, když mi bylo 17 a i po 15 letech si ji pamatuju. Krásné čteni, zajímavá historie a ponaučení.

12.10.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Příběh mně přinutil nikomu nevěřit. Vraha sem odhadla a četla s napětím do konce pro získání pravdy. Škoda jen toho krátkého konce, čekala jsem větší rozuzlení příběhů.

13.06.2021 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krasný odpočinkový román, který Vas vtáhne do děje během Druhe světové Valky. Na jedné straně osud židovky na druhé mladé Kateřiny, která patra po minulosti svých předku. Některé příběhy byli naprosto zbytečné a měla jsem nutkaní přeskočit par stránek a dostat se k důležitějšímu dějí.

27.04.2020 4 z 5