Quo vadis

kniha od:


Koupit

Historický román významného polského prozaika, v němž na pozadí Neronova a Petroniova Říma vylíčil podstatu moci, kterou člověku dává mravní čistota a láska. Bohatství a pompézní sofistikovanost Říma se postarala o věčnou slávu svých obětí. Nejen Petr i Pavel vykoupili Ježíšovo učení, i nekonečné zástupy umučených prvotních křesťanů se staly nesmazatelným poselstvím víry, že je to láska, která vítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57426/big_quo-vadis-Ggg-57426.jpg 4.62602
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Quo vadis: Powieść z czasów Nerona, 1896


více info...
Nahrávám...

Komentáře (330)

Kniha Quo vadis

Ozymandias
17. května

Ó Bože otců mých, můj Carrisime, můj Arbitre Elegantiarum, těť oslavuji a chválím, že jsi mne moudrostí a silou obdařil.

Jméno Páně budiž pochváleno a staniž se vůle Jeho!

Peractum Est.

Urbi et Orbi!

Sic te Diva potens Cypri,
sic fratres Helenae, Lucida sidera,
Ventorumque Regat Pater...

Přátelé, přiznejte, že s námi hyne...

eliska4802
29. dubna

Špičkový historický román - nejen dokonale zpracované reálie, ale hlavně krásný příběh plný emocí.


katerina3502
16. dubna

Skvělý historický román, krásně vykreslená doba starého Říma a jeho obyvatel.

capricorn__
11. dubna

Nádherný historický román. Moc se mi líbí preciznost, se kterou autor knihu napsal, zaujaly mě jeho popisy prostředí, doby, ale i myšlení hlavních postav; "Quo vadis" má v sobě charakteristickou poetičnost, která se čte velmi pěkně. Hlavní postavy a jejich osudy jsou také rozvrhnuty velmi dobře. Nepodařilo se mi najít žádné slabé místo.

mats379
04. dubna

Také dle mě jeden z nejkrásnějších historických románů...mám moc ráda tu pasáž, kde i svatý Petr začne pochybovat.

ikorka
25. března

Na tuto knihu musí člověk dozrát. Mnohokrát jsem po ní sáhla a mnohokrát jsem ji opět odložila s tím, že ještě není čas, ale ve skrytu duše jsem se mic těšila až si ji jednou celou přečtu. Číst totiž něco jako Quo Vadis mě naplňovalo pocitem dospělosti a vyzrálosti, protože takové hluboké knihy s takovým vznešeným jménem čtou přeci jen dospělí lidé. A já jsem teď dospělá. Dočetla jsem a jsem na sebe pyšná. Kniha byla velmi kontrastní, ale nezasáhla mě tak moc jako třeba Na západaní frontě klid. Kazdopádně je v TOP žebříčku určitě zaslouženě.

adam5955
20. března

Velke dilo, vyznamne. Nadmira krutosti v kontrastu s az absolutni zzenstilosti, to bohuzel k Rimu patrilo. Je potreba si ale uvedomit, ze vic nez cokoliv jineho, je to dilo nabozensky zalozene. Tohle a az nesmyslne prehnane reakce hlavnich predstavitelu, rozepisovany do nejmensich detailu me od cteni dal odrazovalo. Nakonec nelituji, nebot je to orpavdu silne dilo a pravem patri do povinne literatury. Ale mene datailu ve vypravach do nitra hlavnich hrdinu by v mych ocich knihu vyzdvihlo na uplny vrchol. Takhle se trapili predstavile i ja :-) vivat Ursus! vivat Petronius !

Elézka
11. března

Úchvatná kniha čtená jedním dechem. Vysvětluje těžké počátky křesťanství a jejich stíhání a kruté popravy páchané římským císařem Nerem.

1 ...