Quo vadis

kniha od:


Koupit

Historický román významného polského prozaika, v němž na pozadí Neronova a Petroniova Říma vylíčil podstatu moci, kterou člověku dává mravní čistota a láska. Bohatství a pompézní sofistikovanost Říma se postarala o věčnou slávu svých obětí. Nejen Petr i Pavel vykoupili Ježíšovo učení, i nekonečné zástupy umučených prvotních křesťanů se staly nesmazatelným poselstvím víry, že je to láska, která vítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57426/quo-vadis-Ggg-57426.jpg 4.62054
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Quo vadis. Powieść z czasów Nerona, 1896

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (234)

Kniha Quo vadis

Přidat komentář
befel
09. prosince

Četla jsem dááávno .. v slzách.. a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Kuža007
07. prosince

Krásný historický román. Jedna věta mluví za vše: "Kam kráčíš Ježíši?"

alice9642
22. listopadu

Kniha je zbytečně zdlouhavá. Siekiewicz si velice rád různě přetváří historické události tak, aby mu to sedělo do příběhu, takže si potom neznalý čtenář může tuto poupravenou verzi vložit do hlavy jako pravdivou. Kniha se čte celkem dobře, ale už jsem četla i lepší. No musím říct, že naproti jeho ostatním knihám je tahle značně průměrná a můj subjektivní názor je, že nechápu, jak mohla vyhrát nobelovu cenu zrovna tato kniha, ale jsem si jistá, že srdce některých čtenářů je schopna si získat.

Archie
25. října

Nadherny, veliky pribeh, v tom skutecnem slova smyslu. Sienkiewiczův jazyk je genialni a vtahujici. Stranky primo vyzaruji auru zlomu dejin. Atmosferou pak kniha primo sala. Temer biblicky pusobici pozar Rima, zhovadila dekadence cisare Nera, vzestup krestanstvi hlasany po nocnich hrbitovech, dojemny pribeh lasky Vinicia a Lygie, dechberouci, zazracne pusobici zaver v cirku, arbitr elegance, milovnik krasy a mistr ostrovtipu Petronius a jeho brilantni dopis Rudobradému. Quo vadis, Domine?

Ilofka
01. října

První kniha v životě, co mě rozbrečela. Četla jsem ji sice už na střední, ale dodnes si ten pocit z ní pamatuju. Skvělé klasické dílo!

MOu598
16. září

Život básníka, filosofa Petronia a lidí okolo něj za vlády Nera.
Pěkné, čtivé, krásné.

Ferry9
16. června

Nádherná kniha. Dost mě zaujala, jednu dobu jsem měl potřebu o ní neustále mluvit.

intelektuálka
17. května

Návrat ke starému Římu - perla mé knihovny - téměř 600 stran, u nichž mi jediná nepřipadala zbytečná ...

Postava Petronia - arbitra elegance, linie čistého milostného vztahu mezi Viniciem a Lygií, počátky křesťanství, úpadek starého Říma a postava Nera - opitého mocí, velikášstvím a tichým šílenstvím ...

Myšlenky, vyslovené kdysi dávno nesou poselství do dnešní doby - a současně i kus historie...

Tady bych napsala aspoň za 10 hvězdiček - to je dílo, které mne vždy osloví něčím přínosným... doporučím !

1 ...