Koupit knihy

Henryk Sienkiewicz

Litwos . pseudonym

polská, 1846 - 1916


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 48 knih

Komentáře (9)

AnselmaAlois
10.05.2020

Po přečtení jeho knihy Pouští a pralesem jsem si ho ihned zařadila do seznamu nejoblíbenějších autorů.Píše čtivě,prostě a s křesťanským pohledem na svět.

Jaruš7
08.05.2019

Autor - čisté duše - "Krásné literatury", patřící k významným slovanským spisovatelům evropské historie, ušlechtilého jazyka a stylu.

Damato
07.11.2018

Sienkiewicz - patří k těm, jejichž knihy se čtou jedním dechem. V mládí jsem propadla knize Pouští a pralesem, jako dospělejší jsem byla naprosto unešená jeho popisem života a počátku křesťanství v Římě v knize Quo vadis. Jeho naprosto dokonalé popisy jak situací, tak okolí - přírody, popis emocí v tvářích popisovaných lidí - najednou jsem měla pocit, že tam s nimi žiji, že na ně koukám, že jsem součástí popisovaných událostí.

elizabeth_ba
05.04.2016

Četla jsem "pouze" Quo vadis, které stále (i po téměř 30 letech od prvního přečtení) považuji za jeden z nejlepších historických románů vůbec. Tak snad jednou přečtu i ty ostatní (zatím jsem pouze zhlédla dle nich natočené filmy), ačkoliv jsem skálopevně přesvědčená, že románu z doby Neronovy o statečném (a úžasném, můj komentář z věku 18 let) Markovi, krásné Polce (Ligii), silném Ursovi, moudrém Petroniovi (a zbožných křesťanech) se zcela jistě nic nevyrovná ( dokonce ani legendární filmové zpracování s přefešným Robertem Taylorem v roli Marca Vinitia).

Micheline
11.03.2016

Co v dětství a mládí objevíš, to v dospělosti jako když najdeš :o)) Sienkiewicz je toho důkazem.

TaLu
21.07.2015

Oblíbený autor mého dětství a mládí. Hlavně díky knize Pouští a pralesem a Quo vadis.
V současnosti, kdy v knihách na prvních stranách vybuchuje přemíra děje, se mohou jeho úvodní části číst trochu obtížněji. Ale kdo vydrží, pochopí, proč se stal držitelem Nobelovy ceny.

Naoki-Keiko
17.05.2015

Máte tam chybu, Sienkiewicz naopak pocházel ze zchudlého šlechtického stavu (zubożałej), opravte si to.

micinka111
27.10.2014

Přečetla jsem teprve Ohněm a mečem a nyní čtu Potopu. Ale hodlám předčíst všechno co mám od Sienkiewicze. Vyhovuje mi katolictví v jeho knihách. Pouští a pralesem nám maminka četla ale nedočetla.

1