adelkas adelkas komentáře u knih

Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti kolektiv autorů

Krásná kniha pohádek.

22.04.2024 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Biografie spojena s dopisy od samotné J.A. Dopisy byly dost vtipné, takové "drby" 19 století.

04.04.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Skvělá kniha, detektivka spíše pro ženy. Poznala jsem autorku kvůli roční výzvě, rozhodně budu vyhledávat další její knihy.

15.03.2024 5 z 5

Knihu jsem vzala z dětského oddělení v knihovně a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla. Teď se budu dívat na film úplně jinak.

01.03.2024 5 z 5

Zrození motýla Zrození motýla Chiara Piroddi

Super, poučné leporela pro menší a nejen...

09.02.2024 5 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Dětem se líbí.

09.02.2024 3 z 5

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Divný příběh.

09.02.2024 2 z 5

Můj tvořivý deník Můj tvořivý deník Silke Schmidt

Skvělý nápad pro kamarádky. Připomíná mi to retro deničky.

09.02.2024 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dej je zdlouhavý, jména se pletou. Doporučuji vydržet prvnich 200 stránek.

22.01.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha se hezky a příjemně čte. Za to dám 4 hvězdy. Na 5 to fakt není.

13.01.2024 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasická literatura učí nas poslat někoho do p...le a to slušně, bez urážky. Většina postav si zaslouží facku, ale naše vzdělaná Liza dokazala vse kulturně obkecat, hezky omluvit se a ještě dobre se provdat. Dobre ji tak.

28.12.2023 5 z 5

První pomoc I - pro studenty zdravotnických oborů První pomoc I - pro studenty zdravotnických oborů Jarmila Kelnarová

Opakování pro studenty zdravotních oborů.

02.12.2023 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Kniha se mi líbila, sice jsem si spletla jména začínající na "N", ale nakonec jsem si zvykla. Cestování bylo moc dlouhé, zajímavější byly posledních 100 stránek.

29.11.2023 4 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Skvělé veselé čteni.

06.11.2023 5 z 5

Od pohádky k pohádce 2 - Peppa Pig Od pohádky k pohádce 2 - Peppa Pig kolektiv autorů

Kniha pro nadšence Prasátka Peppy.

05.11.2023 3 z 5

Pokladnice překrásných pohádek Pokladnice překrásných pohádek kolektiv autorů

Roztomilá kniha pro holčičky. Před spaním akorát. Nepouči spíš uklidní.

05.11.2023 3 z 5

Vesmírníček Vesmírníček Petr Brož

Kniha je doporučená pro děti od 8 let, ale nezdá se mi to. Hodně těžký text. Některé věci složité pro malé dítě, není divu, že u toho rychlé usinala. Jako rodič jsem získala nové znalosti.

05.11.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Autor je jeden z mých oblíbených klasiků. Detektivka na svou dobu je super. Super čteni v říjnu na navozeni atmosféry.

13.10.2023 5 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Kniha je roztomilá. Malo textu a hodně obrázků. Něco si musíte sami domyslet.

05.10.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Vadílo mi přešlapování z minulosti do současnosti a tak jsem se ztracela v čtení. Kniha se těžko čte a dáváte si hodně otázek. Darují ledvinu nebo radši ať zemře a netrápí se? Je to lidské? Co je lidské nechat trpět člověka nebo nechat v klidu zemřít?
Během čteni rozumíte všem a všemu, takový je život.
Dětí přemýšlí jako dětí, za chvíli by mohli obvinit sestru, že má rakovinu a tak nemají tolik času od rodičů jako jich sestra.
Matka se pere s nemocí a jde přes všechno, dokonce porodi dítě "na součástky ", bylo mi ji líto ale taky jsem ji nesnášela.
Tatínek byl celkem fajn. Na jedné straně snažíte se postarat o dítě s rakovinou a na druhé život dalších dětí vám uniká.
Konec moc smutný , ale on by byl v obou případech smutný.

03.10.2023 5 z 5