adelkas adelkas komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Co by se stalo, kdybych to udělala jinak? Jaký by byl můj život? Je mi líto někoho nebo už ne? Jakým směrem se vydat? Kniha je o zamyšlení nad životem jaký je a jaký by mohl být. Hlavně zůstat sam sebou a nenechat se ovlivnit někým nebo něčím.

26.08.2023 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Božena Němcová

Krásná klasická sbírka pohadek i když některá slova se nepoužívají, tak jsem četla po svým, aby dcera rozuměla.

29.07.2023 5 z 5

A-Ž půjdeš do školy: Pro holky, co se neztratí A-Ž půjdeš do školy: Pro holky, co se neztratí Michaela Fišarová

Skvělá kniha pro budoucí školačky.

29.07.2023 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

U některých kapitol jsem se zasmála. Lidi jsou vždy lidí, nic se nemění. Zlost, žarlivotst, láska, smrt, nenávist nikdy neodejdou z lidstva.

25.07.2023 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Skvělá detektivka.

03.07.2023 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Autorka se snaží popsat Afriku a osudy lidí ale něco tomu chybí. Nemá to tu pravou "šťávu", když se začtěte a nemůžete to odložit. U téhle knihy ten pocit není.

17.05.2023 4 z 5

My Little Pony: Jak se stát princeznou My Little Pony: Jak se stát princeznou neznámý - neuveden

Příběh o kamaradkach. První čteni o oblíbených postavách.

13.05.2023 4 z 5

Létající poník Létající poník Katja Frixe

Dobrá kniha pro malé slečny .

06.04.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Slabší kniha od Jojo.

24.03.2023 3 z 5

My Little Pony - Nejkrásnější kolekce My Little Pony - Nejkrásnější kolekce Linda Perina

Krásné příběhy o ponicich z Ponyville. Jen obsah nesouvisí s stránkami.

27.02.2023 5 z 5

Svět malých: Prohlédněte si zblízka nejpodivuhodnější tvory našeho světa! Svět malých: Prohlédněte si zblízka nejpodivuhodnější tvory našeho světa! kolektiv autorů

Dobrá kniha pro malé objevitele.

25.01.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Typická kniha od této autorky. Neurazi ani nenadchne.

23.01.2023 3 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Stará dobrá klasika. Najdu tady vše z letošní výzvy. Muz ns útěku, nešťastná láska, autor, který zažil obě dvě Světové války. Parádní čteni.

19.12.2022 5 z 5

Ledové království Pohádky z Arendelle od Anny a Elsy Ledové království Pohádky z Arendelle od Anny a Elsy Calliope Glass

Kniha je skvělá, ilustrace parádní. Mala nemohla usnout u ní, přečetla jsme celou knihu za jeden večer. Příběhy moc zajímavé , které nejsou ve filmů.

16.11.2022 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Je to pohádka pro dospělé. Je tady dost všeho. Zlo, nenávist, znásilnění, trh s bílým masem, pedofilstvi, mafie, pak jste zhnusene a nechcete knihu číst. S každou strankou přemýšlete, co ještě tam bude za hnusarnu. Je vidět, že tohle psal chlap, o mrtvole píše bez citu. U žen tohle jsem nečetla. Ale nakonec dočtete knihu, protože dobro je silnějši než zlo. Zejména, když se chudé obyčejné lidi spojí dohromady.
Je to jedna z knih na které nikdy nezapomenu.

17.10.2022 5 z 5

Pohádky na týden a hrátky každý den Pohádky na týden a hrátky každý den Ljuba Štíplová

Babička, která neumí vařit? To jsme se s dcerou nasmaly. Pohadky jsou úžasné.

10.10.2022 5 z 5

Království víl Království víl Zorina Baldescu

Doufám, že bude pokračování.

08.10.2022 5 z 5

Kamarádi ze zahrady Kamarádi ze zahrady Jiří Šandera

Je dobré dětem rozvíjet fantazií. Příběhy neobvyklé. Sluníčko se zamilovalo a ztratilo hlavu. A kdo ne? Je to tak lidské.

29.09.2022 4 z 5

Falešná Pařížanka 2 Falešná Pařížanka 2 Kamila Boudová

Skvělé odpočinkové čteni pro maminky na mateřské.

20.09.2022 4 z 5

Od pohádky k pohádce - Elena z Avaloru Od pohádky k pohádce - Elena z Avaloru kolektiv autorů

Kniha je vhodná pro milovníci Eleny z Avaloru.

15.09.2022 5 z 5