adelkas adelkas komentáře u knih

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Agatha mně zase překvapila, zase je vrahem ten koho jsem vyloučila.

11.02.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Knihy od této autorky sbírám, ale tuhle pošlu dal. Začátek knihy dobrý pak nasleduje 200 zbytečných stránek a nudy. Chtěla jsem ji odložit pak naštěstí se něco zvrtlo a už jsem to dočetla. Nejslabší kniha od autorky. Škoda.

09.01.2021 2 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Slabší kniha od Jojo. Koupila sem ji jako akci 1+1 zdarma. Děj je hodně předvídatelný a chvíli mi trvalo než jsem poznala kde jsem a kdo je to.

26.10.2020 3 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Jsem dojata, tohle jsem nečekala. Krásný konec rodinné trilogie plus s krásnou minulostí ze středověku. Časy se opravdu mění na sídle Dranitz a život jde dal.

03.10.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Ten kdo zna Liane Moriarty nebude překvapen. Naprosto dlouhý děj, kde se řeší životní trable a pak to grilování a neopatrnost okolí. Kniha nijak neupoutala a četla jsem pomalu před spaním dlouhý týden.

11.06.2020 3 z 5

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

Tato kniha není pro chlapy. Pokud jste žena, která zvlada v životě hodně věci sama tak pro zábavu si tu knihu přečtěte. Naprosto rozdílné 4 ženy zklamané životem dají se do hromady pro loupež. Jedna zklamána z manželství, druha děla striptérku, třetí alkoholička a čtvrtá je jako ditě. Každa má svůj život a neštěstí, zklamáni, bídu. V knize je popsaná sílna ženská vůle, žádný růžový románek to teda není. Pokud jste sebevědomá knihomolka tak knihu doporučuji přečíst ve chvíli volna.

25.05.2020 4 z 5

Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Tohle jsem přesně potřebovala, vtipnou knihu o životě jaký je. Souhlasím s komentáři dole, vtipná kniha s pohledem Američanky na život v Itálii a srovnaní jak to chodí v Americe, takže pro českého čtenáře jsou to dva rozdílné světy ale trochu i blízké, protože Česka rodina použije jak kečup tak Italské ragu (kdo četl pochopi o čem píšu).

07.05.2020 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krasný odpočinkový román, který Vas vtáhne do děje během Druhe světové Valky. Na jedné straně osud židovky na druhé mladé Kateřiny, která patra po minulosti svých předku. Některé příběhy byli naprosto zbytečné a měla jsem nutkaní přeskočit par stránek a dostat se k důležitějšímu dějí.

27.04.2020 4 z 5

333 nápadů pro život s batoletem 333 nápadů pro život s batoletem Penny Warner

Kniha pro inspiraci rodičům. Některé věci jsou docela logické a vycházejí z rad zdravého rozumu.

18.11.2019 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Krasně napsaná kniha, mnohem lepší než Panský dum. Silná laska přežije i roky. Mrazivá Druha Světova Valka a obdob po ní, jak se dařilo lidem se z toho dostat a kam se ztratily dětské nesplněné sny. Baronka ve svých 70 letech neváhala a chce si svoje sny splnit i když narazi na nepříjemnou minulost.

17.11.2019 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tak tohle bylo psýcho. Neuvěřitelné co s člověkem dokaže udělat život a smrt dítěte. Kniha se mi moc líbila i když občas byla nudná a musela jí odložit ale ke konci jsem ji hltala úplně a nelitují času straveneho s touto knihou.

10.11.2019 3 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Kniha je moc emotivní, lehce napsaná. První půlka byla dost nudná po druhé pulce už se příběh vyvíjel. Krasný konec se smutným příběhem.

30.10.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Konec sady. Bude se mi stýskat po kuchařce ta se mi líbila nejvíce. Marie mi bylo líto a Paul lezl na nervy se svou mama, ale byla to jiná doba, tak rozumím tomu . Sada je pro mně příjemný zážitek ke čtení v létě.

16.10.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

V knize libí se mi zmínka o První světové Valce. Libí se mi přiběhly Hany a Humberta no a ta kuchařka furt mi zvedala chutě k jídlu.

12.09.2019 3 z 5

Veganská kuchyně Veganská kuchyně kolektiv autorů

Většina receptu je jednoduchá, a myslím, že člověk s fantazii vymysli lepší jídla než nabízí tato kuchařka.

19.03.2019 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nedivím se, že Mišu všechny měly radí , taky mi byla sympatická, ale ke konci?.... Ptám se, proč? Proč autorka toto udělala s hlavní postavou?

19.03.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Taková klidná kniha ke kávičce. Děj je dlouhý a nudný. Na začatu jsem byla znechucena z pronásledovatelky. Co je zač? Zbláznila se ? Na kolik naivní může být žena? Pak jsem jí začala litovat a Patricka nějak nenávidět. Dala hodně Lasky fakticky cizímu dítěti a co z toho má? ....
Velkou akci z toho příběhu fakt nečekejte.

07.03.2019 1 z 5

Jsem těhotná, ne nemocná Jsem těhotná, ne nemocná Renata Petříčková

Vtipná kniha pro matky prvorodičky a pro ti které si něco chtějí zopakovat.

08.01.2017 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Kniha velmi napínavá a od první stránky se četla jedním dechem. Doporučuji.

24.08.2016 5 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Velmi čtiva, zajímavá a upoutává kniha. Odpočinkově, romantické a poučné čtení, s každou stránkou začínal nějaký nový příběh což přinutilo číst dal a dal.

11.08.2016 5 z 5