Vdovy

Harry Rawlins bol takmer dvadsať rokov mozgom tímu, ktorý páchal lúpežné prepady a krádeže. Prepad pancierového auta prevážajúceho veľkú sumu peňazí v podjazde pod londýnskym Strandom mal priniesť členom gangu obrovské bohatstvo, no pre osudovú chybu sa im akcia vymkla z rúk a skončila sa tragicky. Harry vždy vravieval svojej žene Dolly, že sa nemusí báť, keby sa mu niečo stalo, chlapi z jeho tímu – Joe a Terry – pôjdu v jeho šľapajach a o všetkých sa postarajú. Napokon však osud rozdal karty inak. Všetci traja lupiči zostali uväznení v horiacej dodávke, ktorá vzápätí vybuchla. Dolly mala tri možnosti: zmieriť sa so situáciou a odovzdať Harryho cenné účtovné knihy aj s opismi a plánmi akcií polícii, predať ich konkurencii alebo... spolu s ďalšími dvomi vdovami prevziať „podnik“ a prežiť. Dolly, Shirley a Linda sa rozhodli – a v pätách majú nielen políciu, ale aj ďalších záujemcov o miliónový lup. Vdovy pôvodne vznikli ako úspešný televízny seriál a do kín prichádza aj filmová verzia v réžii oscarového režiséra Steva McQueena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394007/vdovy-fz5-394007.jpg 455

Dolly Rawlinsová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Widows, 1983

Kniha Vdovy

mats379
09.06.2020

Není to typická detektivka, je to spíš psychologická a sociologická sonda do duší mužů a hlavně žen.

adelkas
25.05.2020

Tato kniha není pro chlapy. Pokud jste žena, která zvlada v životě hodně věci sama tak pro zábavu si tu knihu přečtěte. Naprosto rozdílné 4 ženy zklamané životem dají se do hromady pro loupež. Jedna zklamána z manželství, druha děla striptérku, třetí alkoholička a čtvrtá je jako ditě. Každa má svůj život a neštěstí, zklamáni, bídu. V knize je popsaná sílna ženská vůle, žádný růžový románek to teda není. Pokud jste sebevědomá knihomolka tak knihu doporučuji přečíst ve chvíli volna.

iveta3689
06.05.2020

Dejova linka hlavnich hrdinek byla na jednu stranu akcnejsi, delo se tam vic veci, protoze sledovala pripravy zlociny. Na druhou stranu byla plna neustale plkani a handrkovani, takze to zas tak zajimave nebylo. Dalsi linky sledujici policejni vysetrovani a patrani dalsich zlocincu nebylo zajimave vubec. Postavy byly cernobile, jejich chovani dost zkratkovite. Samotny dej byl nedotazeny. Autorka se snazila o originalni namet, bohuzel vysla z toho velka splacanina. Humor jsem hledala s lucernou. Celkove je kniha ztrata casu.

mats379
05.03.2020

Poměrně zajímavý námět, ale napsáno dost nudně, není tam žádná kladná postava, se kterou by se člověk mohl ztotožnit, až úplně na konci se to trošku zlepší...pro přehnaně vyhraněné feministky by to měla být jedna z nej knih, jak ženy převezou muže a dokážou víc než oni, páni tvorstva!!!

PetaZ
28.12.2019

Tentokrát nemůžu dát autorce plný počet,protože ten rozjezd byl opravdu hodně dlouhý a nemohla jsem se začíst.. Nakonec jsem vic půl knihy přečetla na jeden zátah.. Doufám, že vyjdou i nějaké další knihy této autorky..

Anasa
26.11.2019

Čekala jsem, kdy mě kniha chytne, pak jsem četla s tím, že už to tedy dočtu. Až po loupeži to trochu dostalo spád. Na obalu knihy jsem se dočetla, že prvotní byl seriál, řekla bych, že tomu odpovídal styl psaní. Prostě popisoval, vytratila se věrohodnost jednání a dialogů, napětí. Celkově takové suché, bez života. Navíc mi milá Dolly byla dost nesympatická. Tři hvězdy stačí.

ArwenAragorn
18.10.2019

Bože, to byla blbost!

callahanh
06.10.2019

Naprosto standardní kriminálka, kterou od jí podobných oddělují atraktivní britské kulisy, decentní humor a hlavní ženské hrdinky, které pořád nejsou moc obvyklé. Román je psán živě a čtivě, nepostrádá logiku a je vidět, že La Plante nad vývojem postav a celou přepadávací akcí přemýšlela, vše má navíc spád a i díky jednoduchému, ale účelnému jazyku, je kniha poměrně rychle přečtena. Prolínání osudů několika postav funguje docela dobře, ačkoli bez linky s posedlým policejním komisařem by se nejeden čtenář určitě obešel. Ve srovnání s nedávným filmem překvapuje, jak moc je ten jiný, a to nejen v tom, že děj přenáší z Británie do USA, ale i závěrem, změnou některých situací a úplným eliminováním některých postav. Nejde tedy o žádné zásadní dílo, jako oddechová, dobře napsaná a vymyšlená kriminálka nicméně kniha funguje velmi dobře a její přečtení určitě není ztrátou času. 70 %