O zebře, která nechtěla chodit do školy

O zebře, která nechtěla chodit do školy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399349/bmid_o-zebre-ktera-nechtela-chodit-do-sk-R5B-399349.jpg 4 47 16

Malá zebra si myslela, že je chytřejší než ostatní a nemusí ani chodit do školy. Až potkala pantera, který jí začal klást podivné otázky. Stačily jí její znalosti, aby se před šelmou zachránila? To se dozvíte v Příbězích slepičí babičky.

evca7271
16.02.2024 3 z 5

Moc pěkná pohádková knížka,ale byla trochu slabší,tak dávám jen tři hvězdičky.

Jingle
11.02.2024 4 z 5

Hodnocení dávám vyšší proto, že je dcera od svých 4 až do nynějších 5 let miluje, nejspíš čistě kvůli občasnému vtipu. Obsahově ale většinou totální slátanina :)

adelkas
09.02.2024 3 z 5

Dětem se líbí.

potesenicist
27.08.2023 odpad!

Obrázky krásné, obsah...

Alexxxka
11.08.2023 3 z 5

Knihy jsem kupovala na základě obalu a názvů... Ale teda nic moc. Tahle o zebře se ale dceři líbí

Hoshi
01.04.2023 2 z 5

Kniha se zebrou se nepovedla. Stále opakuji, že ilustrace jsou líbivé a i název láká k přečtení, ale příběh ... Asi nad tím uvažuji moc jako dospělá, jenomže příběh mi nesedl, nedává mi smysl, ale dětem se svým způsobem líbí a jsou dny, kdy zebru čteme několikrát za sebou.

RaptoR
14.10.2022 1 z 5

Hooodně slabé. A to i na sérii Slepičí babičky. Takže dávám jednu hvězdu, protože nějakým zvláštním způsobem se to dětem prostě líbí. I když je to naprosto o ... však vy víte o čem!

EvikU.
16.12.2021 3 z 5

Tohle bylo celkem trapný. A to jsem tohle slovo nepoužila od svých 16 let. Jenže na tohle nic jiného nešlo napsat. No prostě to bylo velmi nadnesené. Odpovědi na otázky byly tak lehké, že je věděla 4 letá dcera. Zebra byla opravdu hloupá. Co z toho plyne pro nás? Dcera už chce do školy. :-)

jitka_dankova
08.10.2021 2 z 5

Máme doma téměř celou sérii knih autora Hervé Le Goff, vizuální podoba knih je totiž opravdu lákavá. Jde o malé krátké knihy, kde je vždy jen trochu textu a velké obrázky. No a působí dojmem, že půjde o vtipné příběhy o zvířátkách. Tolik k reklamě a proč jsme za ně utratili peníze. Na synka opravdu působily dobře, chtěl je číst (to je co říct), ony prostě lákají ke čtení malé čtenáře, kteří sotva končí první třídu. Jenže samotný text a příběh je ve většině z nich spíš zklamáním.
Naštěstí tenhle příběh o zebře je ještě jedním z těch relativně povedených. Text je normální, nerýmovaný a má hlavu a patu. Jako snad jediný má tento příběh i pointu a nějaké určité poslání a dokáže dítě něčím i trochu obohatit. Škoda, že v tomto duchu nejsou i ostatní knihy ze série.

Hlavní výhoda těchto knih je ale ta, že se dobře píšou do "čtenářského deníku", který vyžaduje učitelka. Dítě má naoko přečteno spoustu knih, "stíháme", a můžeme se věnovat v klidu hodnotnějším knihám, které syn prostě nedočte za jeden měsíc.

Alexxxka
23.06.2020 3 z 5

Malá z toho ještě nemá rozum ( 7 měs ) ale obrázky se jí líbí moc :-) A mě taky!

Anetidlo
02.02.2020 2 z 5

Zajímavé, jak panter jako predátor nakonec nebyl predátorem. Snaha o novodobé bajky, které ale prostě nefungují (alespoň tedy na nás nepůsobí pozitivně). Ale dobře, už jen tím koncem to bylo jiné.

bibi.r
02.12.2019 2 z 5

Nalákaly mě ilustrace i námět příběhu (i ostatní díly edice), která evokovala nějaké "ponaučení". Bohužel to "ponaučení" se jaksi vytratilo nebo k němu možná ani nemělo dojít, nevím. Každopádně jsem byla spíše zklamaná.

Michaela91
08.08.2019 3 z 5

Tento příběh se mi líbil nejvíce z těch 4. Obrázky opět úžasné mám z knih velkou radost.

Atlantis
06.06.2019 4 z 5

Vtipné, lehké čtení. Kvituji samotný závěr, kdy jsem si už říkal: "Proboha, opravdu to skončí tím, že se zebra ukáže jako chytrá?" A ono ne. Překvapivé a povedené. Zábavně jsou napsány i vsuvky kuřátek, která komentují samotné vyprávění.

anetka.repova
21.04.2019 3 z 5

Krásný příběh pro děti s ponaučením, které nechtějí chodit do školy.

Varjohukka
15.03.2019 5 z 5

Moc milý příběh, který děti milují.

Autoři knihy

Christine Beigel
francouzská, 1972
Hervé Le Goff
francouzská, 1971

Kniha O zebře, která nechtěla chodit do školy je v