O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399345/bmid_o-kravicce-ktera-chtela-zhasnout-me-mlS-399345.jpg 3 52 17

Zvířátka jednoho dne nemohla usnout a nevěděla, co si počít. Až kravičku napadlo řešení: musíme zhasnout měsíc! Jak se jim to podařilo a co všechno pro to musela udělat? To se dozvíte v Příbězích slepičí babičky.

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Drobek

La Vache Qui Voulait Eteindre La Lune , 2009

evca7271
14.02.2024 4 z 5

S dcerou se nám kniha líbila.

Jingle
11.02.2024 3 z 5

Hodnocení dávám vyšší proto, že je dcera od svých 4 až do nynějších 5 let miluje, nejspíš čistě kvůli občasnému vtipu. Obsahově ale většinou totální slátanina :)

adelkas
09.02.2024 2 z 5

Divný příběh.

potesenicist
27.08.2023 1 z 5

Obrázky krásné, obsah...

Alexxxka
11.08.2023

Toto je totální blbost.... Jediné za co dávám hvězdičku jsou ilustrace

Štěpinambura
29.03.2023 5 z 5

Zábavné a velmi vtipné počtení!

RaptoR
14.10.2022 1 z 5

Tohle je dobrej bizár :-D

heliiinka
21.12.2021 3 z 5

Trošku variace na velikou řepu. Konec je přesně zakončení, které bude připadat vtipné jenom dětem. Ale asi proč ne.

jitka_dankova
08.10.2021 2 z 5

Máme doma téměř celou sérii knih autora Hervé Le Goff, vizuální podoba knih je totiž opravdu lákavá. Jde o malé krátké knihy, kde je vždy jen trochu textu a velké obrázky. No a působí dojmem, že půjde o vtipné příběhy o zvířátkách. Tolik k reklamě a proč jsme za ně utratili peníze. Na synka opravdu působily dobře, chtěl je číst (to je co říct), ony prostě lákají ke čtení malé čtenáře, kteří sotva končí první třídu. Jenže obvykle jsou texty v těchto knihách opravdu katastrofální a příběhy bez pointy. Akorát tato kniha je celkem výjimkou a naštěstí tentokrát není text nesmyslně rýmovaný a tedy dítě zvládne knihu samo solidně číst a něco z toho mít. Dokonce měl tento příběh trapnou pointu, kterou si syn i zapamatoval. Akorát já si jen říkala, jakou strašnou hloupost jsem to koupila.

Hlavní výhoda těchto knih je ale ta, že se dobře píšou do "čtenářského deníku", který vyžaduje učitelka. Dítě má naoko přečteno spoustu knih, "stíháme", a můžeme se věnovat v klidu hodnotnějším knihám, které syn prostě nedočte za jeden měsíc.

Hoshi
27.05.2021 1 z 5

Asi už jsem buď moc stará a nebo moc mladá na takovéto pohádky, ale to co je v knize napsáno je ... katastrofa, nesmyslný - co to má být? Dceři je text zatím ukradený, ale ilustrace jsou prý moc hezké - jediná pozitivní věc na této knize pro nejmenší, kterou můžeme vyzdvihnout.

Sylvusik
18.01.2021 2 z 5

Pěkné ilustrace, hodně zvířátek ale konec opět (jako i u ostatních příběhů slepičí babičky) dost mimo. Naštěstí dětem v věku dvou až tří let je dost jedno, co je tam ve skutečnosti napsané a tak je možné si příběh smysluplně upravit ;)

aerodna
29.07.2020 1 z 5

Konec nedává smysl...

darango
27.09.2019 4 z 5

pribeh nic moc ale rehnili sme sa vsetci aj manzelka v obyvacke

Aknel26
17.09.2019 odpad!

Katastrofa. Zatímco knížky o lvíčkovi a vlkovi, jakkoli pitomé, měly alespoň jasné poselství (děti, neodmlouvejte a čistěte si zuby), u této jsem hlavní myšlenku nepochopila. Zvířátka lezou na hlavu jedno druhému (tygr na slepičku, velryba na tygra, žirafa na velrybu atd.) a kráva, která se po nich vyšplhá až nahoru, počurá měsíc, aby přestal svítit. Nebýt anotace, vůbec bych nevěděla, jakému nešvaru se kniha věnuje.

Kačaba79
14.08.2019 2 z 5

Hezký nápad i ilustrace s poučením. Jen doufám, že mi dcera nezačne tak zhasínat.

Michaela91
08.08.2019 4 z 5

Krásné příběhy a ilustrace

anetka.repova
21.04.2019 3 z 5

Krásný příběh s ponaučením pro děti, které nechtějí zhasnout a spát. :)

Autoři knihy

Christine Beigel
francouzská, 1972
Hervé Le Goff
francouzská, 1971

Kniha O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc je v