S tebou mě baví svět

S tebou mě baví svět

Generacemi českých filmových diváků milovaný příběh o zimní pánské jízdě, která se jejím aktérům nevydařila tak docela podle představ, vychází v novém vydání. Rozhořčené manželky se spolčily, vypověděly poslušnost a chirurga Alberta, dirigenta Michala a zvukaře Pepu nečeká na horské chalupě plánované víno, ženy a zpěv, ale péče o houf potomků. Otcové jsou zpočátku přívalem nezvyklé odpovědnosti zaskočeni, ale nakonec si – byť často originálně – se vším dokáží poradit. Doplněno fotografiemi z filmové předlohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77606/s-tebou-me-bavi-svet-77606.jpg 445
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub

Knížka je skvělá, naprosto předčila mé očekávání. Přesně jsem na něco takového měla náladu a knížka mi neuvěřitelně sedla. Jinak film miluju a nikdy si reprízu nenechám ujít.

PS: Podobnou příhodu s bačkůrkami máme taky, jen to místo nich byly zimní boty, které tatínek dceři sundal v autě, aby neumazala sedačku a poté ji vytáhl z auta do sněhu, samozřejmě bez bot:o)).

saez

Kniha nabízí o kapku víc než film a film zase nabízí o kapku víc než kniha.

Endy17
25.12.2017

Samozřejmě se nabízí srovnání se skvělým filmem, ale rozhodování tady není tak jednoznačné jako v jiných případech. Knižní příběh je na několika místech trochu mělčí a bez znalosti filmu těžko pochopitelný, jinde jde naopak mnohem víc do hloubky nebo do minulosti (viz seznámení Michala s Dášou - tuhle skvělou pasáž film nenabízí).

Damato
17.10.2017

Potřebovala jsem si přečíst něco "ext" pozitivního a tahle kniha fakt nezklamala, nemusela jsem u ní přemýšlet, jen jsem si vychutnávala knihu jako takovou a protože jsem viděla film, samozřejmě, že jsem měla před očima i děj z filmu. Na naprostou relaxaci určitě doporučuji.

tatafa
07.01.2017

Krásná knížka, která navíc zachovává a přenáší stejnou pohodu, jako film, což se jen tak nevidí. Klobouk dolů před autorkou.

Katchiii
22.11.2016

Za mě skvělá knížka, spousta momentů na pousmání, ale smích žádný, od toho máme film. :)

knihamouder
16.09.2014

Nezaujala mě kniha ani film.

Ivanka83
21.08.2014

Pěkná klasika :-)

Marčullkas
27.01.2014

Pro mě fajn knížka i film:) Taková klasika, která neurazí ani nenadchne, ale není nad to vypnout a relaxovat.;)

_sjuu_
27.05.2013

další má klasika z dětství :)

kika 13
07.02.2013

Není co dodat prostě pohodová knížka.

Dandulka
09.03.2012

Komedie století i v knižní podobě!!!!!!!!!