S tebou mě baví svět

Generacemi českých filmových diváků milovaný příběh o zimní pánské jízdě, která se jejím aktérům nevydařila tak docela podle představ, vychází v novém vydání. Rozhořčené manželky se spolčily, vypověděly poslušnost a chirurga Alberta, dirigenta Michala a zvukaře Pepu nečeká na horské chalupě plánované víno, ženy a zpěv, ale péče o houf potomků. Otcové jsou zpočátku přívalem nezvyklé odpovědnosti zaskočeni, ale nakonec si – byť často originálně – se vším dokáží poradit. Doplněno fotografiemi z filmové předlohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77606/s-tebou-me-bavi-svet-77606.jpg 4.386

Kniha S tebou mě baví svět

pidalka777

(+ SPOILER) Film zbožňuju a díky této knize vím i více podrobností. Například jak se kamarádi poznali. A taky jak Albert vyhlašoval soutěž o zlatou brusli na Utopenci, tak jsem vůbec netušila že Utopenec je rybník.
Opravdu to byla povedená oddechovka a já jsem se stejně bavila jako u filmu

-markéta-

Moc fajn oddechovka.
Určitě, kdo viděl film (což je rozhodně drtivá většina), tak během čtení slyšel samotné herce, jak jednotlivé pasáže říkají a představoval si scény v hlavě více než kdy jindy.
Tím, že film je jeden z mých nejoblíbenějších českých, tak kniha ho nepředčila.
Příběh se četl sám, jednoduchá literatura, vtipné pasáže.
Neplánovala jsem knihu číst, ale když už se mi hodila do výzvy, tak jsem neváhala a jsem ráda.

SkiEver

Krásně napsaný příběh. I když se v 99% shoduje s filmem a během čtení vám naskakují před očima filmové scény, má kniha určitě přidanou hodnotu. Film je super, ale až dostanu příště chuť se k téhle partě vrátit, sáhnu spíš znovu po knize.

Mikanadeta

Prostě klasika :-) nenáročná, zábavná kniha, která se čte sama. Film jsem viděla snad stokrát a u čtení jsem si přesně představovala dané scény, hlasy, intonaci.

Marla

Svižný a vtipný příběh, stejně jako je vtipný a svižný i film. Muži jsou prostě z Marsu a ženy z Venuše :)))

georginaa

Další nádherná nestárnoucí komedie od mé oblíbenkyně Marie Poledňákové. Příběh je plný humorných situací a každý by to určitě chtěl zažít. To kamarádství, zamilovanost a dětský smích. Vždy se ráda vracím do dětských let a tyto příběhy od této spisovatelky mi to vždy připomenou.

Amneris

Film S tebou mě baví svět mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá na knihu, kterou stejně jako film napsala paní Poledňáková. Ani minutu jsem se nenudila, hned mi před očima naběhly filmové scény. Co se mi moc líbilo, že v knize bylo přidáno pár momentů, které ve filmu nebyly. Za mě je to super kniha, která člověku zlepší náladu.

ivoiro

Tak tohle byla velká zábava. Při čtení se mi před očima odvíjela filmová verze.