adelaska adelaska komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Ze začátku to bylo opravdu dobré, moc se mi to líbilo. Ale po půlce už to bylo celkem odhadnutelné a zas tolik mě to nepřekvapilo. Jinak napsané je to výborně a ta obálka je naprosto úžasná.

26.04.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opravdu jsem nečekala, že Nový rok začnu s takovou úžasnou, doslova neuvěřitelnou knihou. Dneska ráno dočtena a doteď nemůžu myslet na nic jiného. Mělo to všechno, zahrnutou veškerou lásku jak k lidem, tak ke zvířatům, detektivní zápletku, plus mysteriózní nádech ... Musím říct, že mi to celkem připomíná Stříbrnou zátoku. A i celkově styl psaní Jodi Picoult mi chvilkově připomíná styl Jojo Moyes. Jak moc mě ve Stříbrné zátoce bavilo číst o velrybách, tak tady o slonech. Je tak nádherně popsané jejich chování snad ve všech situacích a dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem nevěděla. Nejen že kniha byla neskutečně dojemná, ale místy i vtipná, především hlavní trojka Jenna, Serenity a Virgil. Zápletka a pointa mě překvapila, toto jsem opravdu nečekala. Myslela jsem si, že to dopadne úplně, ale úplně jinak. Dopadlo to doslova neuvěřitelně, ale líbilo se mi to moc.
Předtím jsem od Jodi přečetla jen Vypravěčku, která byla sice krásná, ale že bych si na ni teď vzpomněla se říct nedá. Ale z tohoto příběhu jsem si fakt sedla na zadek. Mělo to prostě všechno, co od knihy očekávám. Zařazuji mezi mé nej.

02.01.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první knižní setkání se zombíkama. Líbilo se mi to, akorát mě štvala hlavní hrdinka Scarlet a jak již někdo zmínil pode mnou, přijde mi divné, ??spoiler?? že pro někoho to skončilo úplným happyendem a druhému umřeli úplně všichni.

Konec mi překvapivý vůbec nepřišel, naopak byl předvídatelný. Jinak nemám co vytknout, určitě budu vyhledávat nadále knihy s touto tématikou.

11.10.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprosto skvělá, napínavá kniha, od které se šlo těžko odtrhnout. Na to, že je to celkem bichlička, se četla rychle. Celaena má skvělou povahu, jako hrdinka se mi líbí. Milostný trojúhelník mě až tak nenadchnul, ale o tom ta kniha nemá být. Už se těším na pokračování.

04.10.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

"Moje nejdražší, jediná lásko .."
Tak tohle byl naprosto silný a krásný příběh! Celkem dlouho jsem tuhle knihu obcházela, ani nevím proč, možná jsem se bála, že se mi nebude líbit tolik jak Než jsem tě poznala? navíc mě anotace až tolik nezaujala. Ale jsem ráda, že jsem podlehla nutkání přečíst si to a můžu s jistotou říct, že mě to dostalo do kolen jak výše zmíněná kniha. Pořád se něco dělo, nebyly tam žádné mezery, které by mě nudily. Kdybych měla čas, byla bych to přečetla na jeden zátah.

Příběh o tom, že pravá láska trvá opravdu napořád. Ať se stane co se stane.
Doporučuji.

18.06.2015 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Zpočátku mě kniha moc nebavila, ale jen proto, že jsem se bála, že se z toho vyklube další erotická nesmyslná nevím co. Opak je pravdou, kniha byla velice dojemná, místy vtipná, smutná a napínavá. Tudíž jsem ji na druhý zátah dočetla. Hlavní hrdinové, hromádky neštěstí, byli úžasní.
Jsem ráda, že jsem narazila na další sérii ve které budu pokračovat. Nemůžu se dočkat na další díl!

07.04.2015 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Další nepopsatelná, nádherná knížka od C. Hoover.
Naprosto nádherný a dojemný příběh, který chytne za srdce každého. Lake a Willa jsem si neskutečně oblíbila, i jejich přátele. Líbilo se mi, i když romantické knížky miluji, že jejich vztah nebyl pořád středem pozornosti, že příběh poukázal i na jiné složité životní situace a nakonec si z této četby člověk odnese jisté ponaučení. Doporučuji.

08.02.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Celkem mě mrzí, že dávám tak nízké hodnocení. První polovina knihy mě vůbec nebavila, tudíž jsem ji odložila, četla jinou.. A po měsíci jsem se vrátila a dočetla ji. Po polovině nastal zvrat a tím pádem jsem nemohla přestat číst. Takže takový průměr. Ale nevím, zda se k ní ještě někdy vrátím.
Ale vůbec to není špatné čtení, asi mám jen vyšší nároky po skvělých románech od J. Lynn. :-))

10.12.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jak začít .. Myslela jsem si, že první díl je prostě lepší, ještě v polovině Vražedné pomsty jsem byla přesvědčená, že Vražedná pomsta bude mít nižší hodnocení než Aréna smrti, ALE ten konec mě tak DOSTAL. Já vám říkám, že tohle jsem fakt nečekala. Stejně dobré jako první díl. Hurá na Sílu vzdoru.

16.09.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Paráda, vtáhlo mě to do děje, velice napínavé a romantické. ÁÁÁÁch :) Ale pořádně budu hodnotit jako celek až přečtu celou trilogii :)

10.09.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nemám slov. Nebudu hodnotit vyloženě tento díl, ale zhodnotím to jakou CELOU TRILOGII. Naprosto úžasné, zrovna dočteno, ještě teď mám slzy v očích.
Naprosto skvělý příběh, který stojí za to přečíst.
Nemám prostě slov. Respekt paní Autorce.
(Už se těším až bude zfilmovaná celá trilogie)
Za mě 5 hvězd. Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem kdy přečetla.

22.08.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Stala se mojí nejoblíbenější knihou. Neskutečně úžasný příběh. Kniha se četla sama. Viděla jsem i filmové zpracování a to se mi také velice líbilo. Doporučuji

16.08.2014 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Prostě pecka... hurá na finále.

07.08.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Co dodat. Je to prostě Harlan Coben :-)

23.09.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pro mě první od Kinga. Moc se mi líbila, bála jsem se a zároveň nemohla přestat číst.

01.01.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Pěkný příběh, ne přeslazený, takže dle mého gusta, nicméně mě za srdce až tak nechytl. Ale musím vyzdvihnout čtivost, jelikož tuto knihu jsem měla přečtenou během pár hodin.

23.12.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Naprosto strhující! Přečteno během dvou dnů. Nešlo přestat. Už ať je tu druhý díl!

18.02.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Mám smíšené pocity.
Skvělý námět, prostředí bylo moc krásné, postavy sympatické, ale nebavilo mě to. Přesto se mi knížka líbila, měla jsem pocit, že je jako bomba s tím rozdílem, že ještě bohužel nevybuchla, ale stále a stále tiká. Čekala jsem, že už se konečně bude něco dít ... Konec už akční byl, ale to bylo jen pár stran.
Jsem lehce zklamaná, další díl si určitě přečtu, protože Cyra s Akosem mi přesto přirostli k srdci. Chci prostě vidět tu spoušť.

04.02.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha se mi opravdu moc líbila. Ale tedy ten konec...Jinak nemůžu nic vytknout, četlo se to samo. Už se těším na další díl.

17.01.2017 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Perfektní. Tady jsem netušila už vůbec nic. Coben mě stále nepřestává překvapovat. Všechny jeho díla jsou dokonalé a toto není výjimkou.

02.12.2016 5 z 5