Můj život u sousedů

kniha od:

Můj život u sousedů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211192/bmid_muj-zivot-u-sousedu-65R-211192.jpg 4.1 707

Můj život u sousedů série

1. díl >

Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou – hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich – vymanit se z područí dominantní matky a nepodřizovat svůj život jejím přáním. Avšak zdá se, že je to pouze krásný sen… až do jednoho letního večera, kdy za ní vyšplhá Jase Garrett. A všechno se změní! Oba se potýkají s trapnostmi i krásami první lásky, Jaseova rodina Samanthu okamžitě přijme do svého středu, i když ona ho před tou svou drží v tajnosti. Vše je téměř dokonale až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý její svět. A Samantha se náhle musí rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání. Fantastický debut o rodině, přátelství, první lásce a nemožnosti být věrný jediné osobě, kterou milujete, aniž byste zároveň zradili další.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

My Life Next Door , 2012


více info...

Komentáře (160)

Komentáře 160 Recenze 17

Marthas
Marthas
06.10.2023 3 z 5

2,5/5 Kniha by mi nepřišla vůbec špatná, kdyby jen nebylo těch zhruba 30 stran ke konci, kde se vše jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší ke spokojenosti uctívačů happyendů. Navíc je to takový konec nekonec, který dává tušit, že bude druhý díl. Ten sice u nás i vyšel ale naše knihovna ho nemá. A mně se kniha zdaleka nelíbila tolik, abych si ho běžela koupit...

Andělla
Andělla
29.06.2023 5 z 5

Knížku jsem poprvé četla jako teenager a vím, že jsem z ní byla nadšená. Teď jsem po ní sáhla znovu, protože jsem chtěla jen nějakou letní romantickou oddechovku a věděla jsem, že přesně tohle mi může tahle kniha nabídnout.
Příběh je prostě skvělý a i podruhé jsem si ho moc užila. Líbilo se mi, že vedle klasické romantické linky kniha přináší i hluboká témata, která bohužel k životu patří.
Do rodiny Garrettů jsem se zamilovala úplně stejně jako Sam. Hlavní zápletku jsem si vůbec nepamatovala, takže jsem poslední část knížky hltala se stejným napětím, s jakým jsem jí četla poprvé.
Jednoduše skvělá kniha, která určitě stojí za přečtení.


Karola050716
Karola050716
24.04.2023 4 z 5

Tohle se tak příjemně čte...kdysi jsem od autorky četla Kluk mého srdce, což je vlastně druhý díl v sérii, protože Můj život u sousedů v knihovně neměli, no ale konečně jsem se dočkala :) krásný příběh o lásce a rodině, kde klasický problém ve vztahu, který prostě každá romantická linka má, dostane úplně jiný rozměr a hlavně je tam totálně ujetá rodina, která je naprosto skvělá a dokonalá postava Tima.

Malíček
Malíček
02.04.2023 4 z 5

U téhle knihy jsem vůbec ale vůbec nebyla připravená na to, co přišlo v poslední třetině. Celkově jsem si čtení užila, i když jsem měla asi trochu problém se stylem psaní autorky. Hlavní postavy mi přišly sympatické, Samantha se snažila zavděčit všem, což ji vnitřně trochu sžíralo, a Jase by se byl rozkrájel pro svou velkou rodinu. Ten si mě získal tím, jak byl šikovný a nebojím se říct sexy.
Kniha ukrývá poměrně hluboká témata, pokud se o nich člověk nebojí přemýšlet.

Alienn
Alienn
05.04.2022 4 z 5

Příjemná nenáročná oddechovka, u které vypnete a užijete si jí. Líbila se mi.

ZNellyZ
ZNellyZ
14.03.2022 5 z 5

Skvělá oddechovka, která se četla sama. Všechny postavy byly skvělé, tedy kromě Claye a Nan, která se zachovala jako největší blbka. Překvapivě se vybarvil Tim, který mi byl ze začátku proti srsti, ale nakonec jsem si přála, aby byl v knize víc. Těším se na druhý díl a doufám, že bude stejně dobrý jako ten první.

Ermeston009
Ermeston009
13.02.2022 5 z 5

Byla to velmi pohodová a příjemná knížka která mě provázela obyčejným životem mladé dívky. Moc se mi líbil její život u velmi přívětivých a přátelských sousedů které jsem si zamilovala do posledního.
Krásný příběh který ukazuje že život nemusí být neobyčejný aby byl krásný. Moc obdivuji dobře popsaná rodinná pouta a všem moc doporučuji

jitka_dankova
jitka_dankova
12.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Oddechový romantický příběh o milém vztahu mezi dvěma rozdílnými lidmi, do kterého ke konci příběhu zasáhne nepříjemná autonehoda. Hned při první krizi a důležitém bodě ve vztahu se Samantha nezachová vhodně a to je důvod, proč jsem se s knížkou nedokázala nějak sžít. Štvalo mě to. Jinak se ale ze začátku četla celkem dobře, na to, jak je děj vlastně nezáživný a rozvláčný a na to, že se Ti dva dají dohromady prostě normálně obyčejně bez nějakých překážek. Prostě oddechové čtení. Ke knize se ale vracet nebudu, ta zachování Samanthy po té nehodě mi fakt vadilo.

Karolin77
Karolin77
14.08.2021 5 z 5

Úžasná romantika na léto ! V knize nenajdete pouze téma první lásky a věci spojené s ní,ale i další závažnější témata.
Autorka píše neuvěřitelně čtivě a já se od knihy nemohla odtrhnout. Za den jsme byla schopná přečíst více jak 100 stránek, což se mi nestává moc často, protože čtu pomalu. Ale tohle bylo tak skvělé,že i moje ,,čtecí rychlost,, zmizela.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Romantická linka se mi moc líbila. Ale abych byla upřímná, moc jsem mezi nimi necítila chemii. Ale víte co ? Bylo mi to jedno. Tak moc se mi to líbilo, že jsem nad touto lehkou nedokonalostí přimouřila oči.
Oba dva mi byli sympatičtí a oba dva jsme si zamilovala. Ani jeden z nich nečekal, že jim něco spadne do klína a snažili se. ( Během čtení jsme si chtěla najít brigádu a jít pracovat taky )
Ostatní postavy mi taky sedly, i když ne všechny jsem si oblíbila. Tima jsem moc nemusela, ale postupem času mi přestal vadit. Byl u něj vidět docela zajímavý charakterový vývoj. Ale ani tak se nestal mojí oblíbenou postavou. Jako další koho jsem nemusela byl Clay. Všechno co postavy udělaly bylo z nějakého důvodu a každá si šla za svým.Nebyla tam jediná postava na víc.
Jak už jsem psala autorka píše velice velice čtivě a stránky mi opravdu mizely pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. Příběh mě moc bavil a dokonce bych řekla, že měl i hloubku.
Moc se mi to líbilo ! Odpouštím knížce pár nedokonalostí jako byla chemie mezi hlavními hrdiny, postavy co mi tolik nesedly ( ale byly v příběhu důležité ) a pár jenom opravdu pár velice krátkých míst, kde jsme se trochu nudila a konec, který jsme chtěla trochu více rozepsat.
Knížka si nezaslouží nic jiného než 5/5*
Čtení jsme si moc užila a knížku moc a moc doporučuji ! ️️️
Do dalšího dílu se pustím i přesto,že na něj nějakou moc pozitivní ohlasy.

Lejčís
Lejčís
10.01.2021 5 z 5

krásné, milé, čtivé, živé a nechybí ani závažnější téma. Ideální pro dospívající slečny :)

petulkapeta
petulkapeta
29.08.2020 5 z 5

Samantha a Jace to byl nádherný a par a vývoj jejich vztahu super az na tu událost a chapu proc se Sam tak rozhodla,udelala bych to stejně...

rajcatko
rajcatko
25.06.2020 2 z 5

Příběh dost plochý. Nejzajímavější je vedlejší postava Tima, který má aspoň nějaký vývoj. Jinak jsem se místy dost nudila. Ale to není chyba knihy, spíš mého věku. Na druhou stranu, když přišla řeč na zlomový okamžik ( to není spoiler, to je součást každého příběhu), na ten jsem stará dost a stejně jsem nedočkavě vyhlížela konec. Který byl teda dost odfláknutý. Znám mnohem více lepších příběhů.

LadyAdela
LadyAdela
30.05.2020 3 z 5

Garrettovi jsem si zamilovala. Naopak Samantinu mámu jsem neměla ráda.
Nevím jestli si přečtu další díl.

Jeninas
Jeninas
16.04.2020 5 z 5

"Kdybyste se mámy zeptali, který z nich je nebezpečný, okamžitě by ukázala na Jase, který spravuje věci a zachraňuje živé bytosti včetně mě."
Oh, to bylo od začátku tolik milé! Připomnělo mi to kamarádku, která ráda chodila do našeho bláznivého bordelu, ačkoliv doma měla k dispozici samostatné patro. Samantha je hodná holka, která si uvědomuje, že žít život podle mámy není to, co ji udělá šťastnou, a prochází fází prosazování vlastních názorů a taky fází zklamání ze svých blízkých. Přestože je občas až moc váhavá a v hlavě jsem ji dost popoháněla, je sympatická. Vyrostla v úplně jiných poměrech, ale rychle se sžívá s 10ti člennou rodinou Garrettových - a velká rodina má hromady kladů i záporů. Jase je šikovný, přemýšlivý kluk, který bere věci tak, jak jsou. A hlavně jsou oba krásně zamilovaní :) Kniha by si zasloužila delší epilog, ale třeba něco takového skrývá druhý díl. A ta obálka je nádherná!

misatrix
misatrix
18.03.2020 5 z 5

Krásny, něžný příběh o mladé zdrave lásce a vztazích. Pokud budu mít děti, tuto knihu jim doporučím.

neheria
neheria
13.01.2020 5 z 5

Výborná YA oddechovka kterou bych v rámci tohohle žánru rozhodně doporučila. Nádherná letní atmosféra, idylický prostředí chaotický a věčně ztřeštěný rodiny Garrettů, Jase v roli toho nejsladšího kluka na planetě a Sam, která sice není kdovíjak zajímavá, ale má slušnej morální kompas a konzistentní osobnost, čehož si velice vážím. Příběh, zápletka ani character development vás neohromí, ale o tom koneckonců tyhle knížky nejsou. Je to rozkošnej příběh o první lásce, kterej vám dokáže snadno a rychle zvednou náladu. Narozdíl od perel typu DIMILY prezentujících toxickej vztah i chování jako něco, co je úplně normální, Můj život u sousedů svý čtenáře naopak usměrňuje v tom, co se má a co ne. Pokud bych volila vhodnou knížku pro pubertální slečnu, My Life Next Door by byl jistotou.

Wabinka
Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Oddechové čtení

Kayla
Kayla
06.10.2019 4 z 5

Hezká jednorázová oddechovka.

LenRan
LenRan
05.04.2019 4 z 5

Moc hezký příběh, krásně popsané třídní rozdíly, manipulace, politika, nevinnost vztahů a rodinné vazby. Oba hlavní hrdinové sympaťáci a ač tak mladí, mohli jít příkladem. Jsem ráda za happyend.

Vendulik
Vendulik
02.03.2019 4 z 5

Docela dobrá kniha. Taková odpočinková a asi nejlepší od této autorky.

celoushek
celoushek
26.02.2019 5 z 5

Naprosto uzasna oddechova knizka :-)

oblakaknih
oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Nenáročné čtení, moc mě to bavilo.

katerina2660
katerina2660
11.02.2019 3 z 5

Jako oddychovka dobrý, líbilo se mi to. Respekt k rodině Jase jak se perou se životem....

happy19
happy19
03.02.2019 5 z 5

5*pro Jase;-)

kalinka99
kalinka99
07.12.2018 5 z 5

Moc příjemná oddechová knížka.

elik-play5518
elik-play5518
25.11.2018 4 z 5

Provedená kniha.

Xylitka
Xylitka
10.11.2018 5 z 5

Typicky oddechová knížečka s lehkým dějem, která dokáže nám čtenářům zlepšit náladu. Myslím, že tohle by právě mělo být cílem literatury, zlepšit čtenářům náladu, takže za mě plný počet hvězdiček.

Maruš.D
Maruš.D
07.10.2018 2 z 5

Tato kniha nebyla nic moc extra... Víc jak 70% knihy byla docela nuda. V ději se nedělo nic jiného, než že se Sam bála reakcí své matky, válčila sama se sebou a začala se zamilovávat do Jase. Musela jsem občas i přeskakovat věty, protože to bylo opravdu dlouhé. Jediný co mě udržovalo u čtení, byl vztah mezi Sam a Jasem... Při nákupu kondomů hláška “Myslíš, že věděl, na co je máme?” Jsem se vážně nasmála. :D
Komu jsem postupem času přišla na “chuť” byl Tim, který měl jako jediný velký postup v charakteristice postavy. Zato Nan jsem nemohla vystát už od začátku a nic se na tom nezměnilo ani na konci. Zápletka byla zajímavá, ačkoliv mne nepřesvědčila o své důvěryhodnosti a propracovanosti. Konec byl taky takový nijaký. Takže nakonec se to dalo číst pouze díky romantické lásky mezi Jasem a Sam.

Jannna87
Jannna87
20.09.2018 5 z 5

Hezká, příjemná knížka. Oddechové čtení.

Janynka
Janynka
19.08.2018 4 z 5

Velmi příjemné, oddechové čtení :-)

Štítky knihy

přátelství prvotina politika rodina první láska sourozenci pro dívky romantika

Autorovy další knížky

Huntley Fitzpatrick
americká, 1963 - 2022
2014  82%Můj život u sousedů
2016  74%Kluk mého srdce
2015  71%Čemu jsem věřila

Kniha Můj život u sousedů je v

Právě čtených7x
Přečtených1 025x
Čtenářské výzvě41x
Doporučených75x
Knihotéce274x
Chystám se číst358x
Chci si koupit98x
dalších seznamech8x