Deset malých nadechnutí

kniha od:

Deset malých nadechnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232427/bmid_ten-tiny-breaths-deset-malych-nadec-BSE-232427.jpg 4.3 741

Deset malých nadechnutí série

1. díl >

Po tragické autohavárii, která ji připravila najednou o rodiče, přítele a nejlepší kamarádku, prchá Kacey se svou mladší sestrou Livií z Michiganu do Miami, aby tam začala nový život. Podaří se jí vybudovat novou existenci? Zbaví se trýznivých vzpomínek, které ji nepřestávají pronásledovat? A dokáže odolat záhadnému sousedovi z bytu 1D? Už sama skutečnost, že autorka K. A. Tucker vydala první knihu jako šestiletá, je zárukou poutavého a zajímavého čtenářského zážitku.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Ten Tiny Breathes , 2012


více info...

Komentáře (149)

Komentáře 149 Recenze 10

monika0181
monika0181
09.09.2023 5 z 5

Dlouho jsem čtení této knihy odkládala, sama nevím proč, protože mě to ve finále chytlo tolik, že jsem vzala celou sérii hned po sobě. Každopádně kniha není žádná oddechovka. Je v ní zpracováno velmi vážné téma ztráta rodičů v mladém věku a vyrovnání se situací v následném životě. Každopádně odhalení souseda 1D mě překvapilo a i vývoj jeho postavy. Kniha jistě stojí za přečtení a hlavně i za zamyšlení. Nečekejte odpočinkové čtení. Udělejte si na knihu opravdu čas a i čas na zamyšlení, jaký život může být a hlavně je.

nina3905
nina3905
13.08.2023 5 z 5

Kniha je veľmi emotívna. Prináša veľmi silný a dojemný príbeh, ktorý vás ihneď už po pár stranách vtiahne do deja. Pri čítaní sa budete cítiť ako "na húsenkovej dráhe" a príbeh je naplnený desiatych malých nadýchnutí. Hlavná hrdinka Kacey je určite nazabudnuteľná. Určite po knihe siahnite - neoľutujete.


kristy.books
kristy.books
10.07.2023 4 z 5

Už dlhšie som mala na svojom TBR zozname pár starších baronetiek, ktoré som si chcela prečítať. Jednou z nich je aj séria Deset malých nadechnutí. Od autorky som už čítala pár kníh, s ktorými som bola spokojná, takže som sa tešila i na tieto príbehy. Deset malých nadechnutí je príbeh o smrti, vyrovnávaní sa so stratou, duševných problémoch, hľadaní seba samého, rodine, priateľoch a láske.

Musím sa priznať, že Kacey som dlho nevedela prísť na chuť. Rozumiem, že si prešla náročným obdobím, takéto niečo by položilo na kolená každého človeka a nečudujem sa, že sa to všetko na nej podpísalo až v takejto veľkej miere, no miestami sa správala ako krava. Nepáčilo sa mi, ako nad niektorými ľuďmi ohŕňala nos, ako by boli pod jej úroveň a pritom jej väčšina z nich chcela len pomôcť. Miestami by som na ňu najradšej nakričala, nech sa spamätá. Našťastie, oni to s ňou nevzdali, ani keď im svojím správaním ubližovala, a vždy tu pre ňu boli. V tomto smere má môj veľký obdiv jej mladšia sestra, ktorá si s ňou zažila veľa zlého a neraz jej doslova zachránila život. Ku koncu si Kacey konečne vstúpila do svedomia, prijala podávanú pomoc a ja som si ju celkom obľúbila.

Moje sympatie si získali i niektoré vedľajšie postavy, napríklad Kaceyina susedka a jej malá rozkošná dcérka, alebo jej kolegovia z klubu. Kacey a jej sestre pomohli začať odznovu, zabývať sa v novom domove, starali sa o ne a pomáhali dotvárať priateľskú atmosféru.

Ich záhadný nový sused Trent bol sympaťák. Sršalo z neho niečo, čomu nešlo odolať (aura tajomnosti, ktorá sa okolo neho vznášala, tomu tiež dopomohla). Páčilo sa mi, akú mal s Kacey trpezlivosť a ako sa jej postupne dostával pod kožu. Mala som určité podozrenie ohľadom toho, akú úlohu v tomto príbehu zohráva, čo sa mi neskôr aj potvrdilo (hoci musím povedať, že niektoré okolnosti ma dosť prekvapili). Autorka napísala i doplnkový príbeh, v ktorom máme možnosť nahliadnuť na celú situáciu z jeho pohľadu.

Bolo to pomerne emočne vyčerpávajúce čítanie, najmä posledné kapitoly mi dali dosť zabrať. Našlo sa tu pár vecí, ktoré ma štvali, no inak to bol krásny príbeh a určite sa pustím aj do ďalších častí.

TaLu
TaLu
27.02.2023 4 z 5

V rámci žánru zajímavé čtení. Moje chyba, že jsem očekávala thriller. Příjemné pohodové čtení o složitém období života dvou sester, které vlivem tragédie zůstaly na vše samotné. Předvídatelná zápletka, ale když na ní došlo, tak to byl pro mne ten nejlepší kus knihy. Zamilovaná kniha pro mladé. Po čase si další díl přečtu také.

johana3160
johana3160
06.10.2022 5 z 5

(SPOILER) POZOR skoro nicneříkající SPOILER!!!
Kdybych mohla dam tak 90%. Kniha je čtivá, a vice méně není zdlouhava. I když ve chvíli? kdy jsem pochopila kdo je "kluk od vedle", to chvíli trošku klopítalo. Nicméně závěr, od chvíle kdy na to přišla i Kacey, byl zajímavější než jsem čekala. I když mi přišel trošku uspěchaný, že se najednou dala dohromady za pár týdnů a pár dalších věcí mi tak docela nesedělo. Rozhodně však stojí za přečtení.

michaela5515
michaela5515
31.05.2022 5 z 5

Kdybych mohla dát sto hvězdiček, tak dám. Skvěle zpracovaný příběh se špetkou humoru a jednou velkou tragédií. Prokoukla jsem zvrat o trošku dřív, ale vůbec to nevadí. Jsem hrozně ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

jitka_dankova
jitka_dankova
07.05.2022 5 z 5

Náročný příběh o vyrovnání se s hroznou ztrátou a získáním nové lásky. Neustále jsem se nemohla odhodlat tuto knihu číst, nevěděla jsem, jestli to dokážu. A první část knihy mi nepomáhala, přecejen nikdy nemohu pochopit hlavní hrdinku a tak jsem se těžko vžívala do jejích excesů, do přístupu k mužům, těžko se mi četlo o její minulosti s drogami a pitím. Říkala jsem si, že toto asi prostě není pro mne. Tak silný příběh je na mne moc. Jenže jsem hrozně moc chtěla vědět, jestli se jí opravdu podaří uchránit svou sestru a vytvořit pro ni nový domov před tím, před čím utekly... a to, co přišlo v knize dál pro mne byl šok, překvapení, nečekala jsem to. Dodalo to všemu jinou hloubku, úplně jiný pohled. Nakonec jsem ráda, že jsem knihu dočetla do konce, byť to bylo náročné čtení a romantiky vlastně jen pomálu.

petraj30
petraj30
19.04.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem hodně dlouho odkládala nebo spíš přemýšlela, jestli se mám vůbec do něčeho takového pouštět. Na začátku jsem si říkala, že to ještě není tak strašné a četla jsem i horší osudy, ale to mi vydrželo jen do chvíle, kdy jsem si přečetla jistou osudovou pasáž. Potom ta kniha nabrala na úplně jiných rozměrech. Rozhodně to nebylo lehké čtení zvláště, když si člověk uvědomí, že stačí jedno malé rozhodnutí...
Nemůžu napsat, že by mi Kacey byla kdovíjak sympatická, ale byla dost tvrdá na to, aby všechno přežila, už to si zaslouží jistý obdiv.
Trent byl kluk, kterému jsem strašně fandila, ale pak ....Na jakou stranu se přiklonit? Snažila jsem se vcítit, ale tohle opravdu nešlo. Něco takového si člověk nedokáže ani představit, natož to prožít.
I když to bylo velice smutné, přesto to bylo nádherné. Těším se na další díl, jen doufám, že to bude o něčem méně bolestném.

KlosKa
KlosKa
07.01.2022 5 z 5

Nedá mi to a musím také napsat pár slov pro ty, kdo ještě snad váhají, zda si tuto knihu přečíst. Knihu Deset malých nadechnutí jsem četla již potřetí za jeden rok a to už o něčem vypovídá. Je to opravdu (jak už mnozí z vás psali) jedna z nejemotivnějších knih, které jsem kdy četla a ikdyž vím, jak to vše dopadne, nikdy mě to neodradí od znovuprečtení. To samé platí o druhém dílu této série - Jedna malá lež....vlastně se nemůžu rozhodnout, který příběh je lepší a asi ani nechci...oba jsou jiné a tak nádherné...
Jen deset malých nadechnutí. Drž je. Vnímej je. Miluj je...

Raislin
Raislin
28.12.2021 5 z 5

Za mě jedna z nejvíc emotivních knih, které jsem kdy četla. Slzy mi tekly proudem. Možná je to i proto, že mám stejnou zkušenost (autonehoda s alkoholem u druhého řidiče - mladého kluka, který si zničil život) je pro mě příběh tak silný, že mi nestačí hvězdičky. Kniha jednoznačně stojí za přečtení!

Evaho73
Evaho73
25.12.2021 5 z 5

Emotívny príbeh o strate, rozhodnutiach, smrti, odpustení, smútku, láske, druhých šanciach, uzdravení, priateľstve...
Vyzdvihujem hlavne krásnu a vystižnú obálku, pútavý štýl písania, zaujímavé a hlboké postavy, zápletku, ktorá vháňa slzy do očí a milostný príbeh, v ktorom sa z bolesti, smútku a utrpenia vyvinie niečo úžasné.

petulkapeta
petulkapeta
28.09.2021 5 z 5

Tato kniha byla emotivni a to hodně v podstatě nešla odložit. Kacey a jeji minulost byla smutná a špatně se s ní vyrovnavala,ale laska ji pomohla do te chvile než se střetla z minulosti zvnova. Rozhodně stoji za přečtení a těším se na celou serii a že potkam všechny znovu..

PetraBery
PetraBery
30.07.2021 4 z 5

Jak může jedno chybné rozhodnutí změnit život několika lidem? Kacey se svojí sestrou Livií opouští domov a v Miami chce začít nový život. Jenže život s neléčenou psychickou nemocí není vůbec jednoduchý. Čtivá kniha o důležitosti odpuštění, pěkně se to četlo a já během dovolené plynule navazuji dalším dílem.

čef
čef
22.07.2021 4 z 5

Kniha plná hlubokých emocí, výbuchů vášně a touhy mezi stehny, mokrých kalhotek, pravého kamarádství, lásky, ale také prudké nenávisti a neštěstí. Hádejte, jak to asi dopadne, když je to napsáno pro právě dospělé ženy. A nikterak špatně, řekl bych.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
17.07.2021 4 z 5

Deset malých nadechnutí.. Drž je. Vnímej je. Miluj je.

Odpuštění ma sílu uzdravit.

Poutavý příběh s psychickými poruchami.

Andynka
Andynka
12.07.2021 5 z 5

Strhující příběh o psychických poruchách.
I když jsem ten wow efekt prokoukla hned na začátku , tak to bylo hrozně fajn čtení.
Chytlo mě za srdce a drželo se me po celou dobu, co jsem knihu četla.
Originální příběh, čtivě napsaný.

princesse
princesse
15.06.2021 5 z 5

Tak to jsem si moc užila. Parádní čtení. Opravdu moc povedené a emotivní. Rozhodně jdu na další díl z této řady a určitě doporučuji.

Acquenta
Acquenta
28.03.2021 4 z 5

Krásný příběh, i když na začátku mi to přišlo jako Americká pohádka. Myslím, že by nebylo tak lehké se dostat do Miami a ještě k tomu do stejného bytu, kde Kacey bydlela, ale to je detail :-) Autorka mě doslova vtáhla, vnímala jsem každý pocit Kacey....co se týče Trenta, bylo mi hned jasné, co je zač. V tom nás mohla autorka déle napínat :-) Ale jinak opravdu krásná kniha, hlavně pro ty, co se učí odpouštět :-)

lihate
lihate
25.03.2021 5 z 5

Fíha. Tohle byla bomba. Emocionální, citová i knižní. Příběh se mi moc líbil, i když trvalo dýl, než jsem se začetla. Podezření kdo je Trent jsem pojala celém brzy. V knize nebyla hluchá místa a děj rychle odsejpal, takže přečteno bylo za chvíli. Knihu zhruba od třetiny nebylo možné odložit, stále se něco dělo a nabalovalo se dál. Bavilo mě číst všechny emoce a stavy, které se v Kace vařili, tvořili a prolínali. Chápala jsem jí, chápala jsem i jeho. Chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky. Je to šílené. Ale autonehoda je vždycky omylem a nikdy ne naschvál a přitom ta chvíle ovlivní tolik životů. A ze smrti není návratu. Je to smutný i veselí příběh, záleží jak na něho prohlížíte. Pokud se dokážete vcítit do obou pohledů, rozpolcí vás to. Ale kdo je sakra Nora? Rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

"Je to úplně jednoduché. Panebože, je to kurva úplně jednoduché.

Raz... Dva... Tři... Čtyři... Pět... Šest... Sedm... Osm... Devět... Deset...

Držím ho. Vnímám ho. Miluju ho."

Pajina324
Pajina324
05.03.2021 5 z 5

Tahle kniha chytne za srdce,, střídal se smích a pláč. Vím, že u spousty čtenářek klišé s těžším podtextem,,ale přiznejme si to, potřebujeme tyhle příběhy, které donutí tep zrychlit a trochu se zasnít, ale i prožít smutek. Pěkně napsané, vyzkouším další knihu od autorky.

adela_02
adela_02
13.01.2021 5 z 5

Paráda! prostě paráda! knihu jsem četla několikrát a rozhodně musím doporučit. Ke konci jsem už nemohla s dechem. Děj byl neobvyklý něco úplně jiného než jsem doteď četla.

tittanie
tittanie
18.10.2020

Nevím, asi nebudu tak nadšená jako ostatní. Kniha byla fajn, dala se přečíst, ale vůbec nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
15.08.2020

Další vcelku povedený román inspirovaný filmy a televizními pořady. Kacey je pěkně od rány (Katniss), Livie je Prim, sexy soused je naprosto dokonalý a neodolatelný bojfrend, dokonce má i temné tajemství, které vážně souvisí s minulostí protagonistek.

majavcelicka
majavcelicka
06.08.2020 5 z 5

Wauu... Kniha mě bavila od samého začátku až do konce. Všechny osoby z této knihy jsem měla ráda. Určitě si od této autorky přečtu i něco dalšího!!!

Elčokča
Elčokča
28.07.2020 4 z 5

Poselství super. Jak píše autorka v poděkování - kéž by kniha zabránila alespoň jednomu člověku sednout za volant pod vlivem!
Co mě ale místy vytáčelo, bylo to, jak jsou všichni krásní, úžasní, dokonalí, přejícní, pomáhající, nezištní... Trochu kontrast k příběhu.

JanaSustr
JanaSustr
10.07.2020 5 z 5

Moc hezký a silný příběh.

Myška43
Myška43
19.06.2020 5 z 5

Já nevím, jak začít. Teď jsem knihu dočetla a jsem totálně psychicky vyšťavená, ubulená a vysmátá. Ve svém životě jsem si též sáhla až na dno, ale oproti tomuto příběhu, je to procházka růžovou zahradou. Jsem šťastná za Trenta a Kacey, za Storm a Dana a doktora Staynera bych ráda poznala osobně. Tato kniha mě naprosto odrovnala, je skvěle napsaná, autorka to opravdu umí a těším se na její další příběhy.

Ketfl
Ketfl
29.05.2020 4 z 5

Za mě opravdu dobrá kniha. Nedokážu si vůbec představit, že by se mi něco takového přihodilo. To opravdu musí člověka dost "pošramotit". Postavy byly jinak moc sympatické, hezky se to četlo. Opravdu pěkné.

Blueberry.hd
Blueberry.hd
05.05.2020 4 z 5

Zajímavá knížka, nevím, jak bych se chovala v této situaci já a upřímbě, mne jen pouhá myšlenka na to děsí

Jen dýchej, Kacey. Deset malých nadechnutí. Drž je. Vnímej je. Miluj je

Ella161
Ella161
04.05.2020 5 z 5

Tahle kniha je.. ani nevím, jak jí popsat. Můžu se o to ale pokusit. Opravdu mě zasáhla a donutila mě přemýšlet nad životem, druhou šancí a hlavně odpuštění. Odpuštění... není to jen slovo, kterým chcete někoho uchlácholit, že jste v pohodě a že vás jeho zrada nebolí. Hodně lidí podle mě odpouští automaticky, aby jsme se s danou osobou (kterou určitě milujeme) usmířili. Jenže je to mnohem víc než slovo a pokud té osobě opravdu neodpustíme, nikde se neposuneme dále. Stále na tu věc, co se stala budeme myslet a tím, se v životě zastavíme na mrtvém bodě. V knize máme nádhernou ukázku odpuštění. Když odpustíme, opravdu odpustíme, bude nám lépe. Dám příklad. Váš dlouholetý přítel jde na skleničku s kamarády. Jenže nezůstane jen u jedné skleničky a přežene to. Pak se vyspí s nějakou slečnou, která to na něho zkoušela, aniž by si uvědomil, co tím způsobí. Druhý den je mu mizerně a je mu jasné, že se v jeho vztahu s přítelkyní všechno změní, nejhůř dostane kopačky. Přizná se jí a jelikož opakuje, že nevěděl co dělá a že to pro něj nic neznamenalo a miluje jen jí, ne někoho jiného. Myslí to upřímně a přítelkyně mu “odpustí”. Každopádně už ztratí tu důvěru a pak ho stále bude podezírat, jestli to neudělá zase. V hlavě jí stále dokola bude přemítat, jestli je to její vina. Jestli neudělala něco špatně. To není odpuštění. Kdyby bylo, nic by nás netrápilo a posunuli jsme se dál. Přítelkyně ho opustí, protože to není vztah a pak, potom co si všechno promyslí, mu doopravdy odpustí. Jenže se k němu už nevrátí ale zůstanou spolu třeba v kontaktu a najde si někoho, kdo jí bude milovat stejně tak, jako ona jeho. To je odpuštění. Dobře, to jsem zase moc uvažovala. Nicméně kniha je velmi pěkná a nemám tušení, proč nemá větší hodnocení, jelikož si ho zaslouží! Je to ten typ knihy, která vám uvízne v hlavě i srdci. Moc doporučuji a postavy si zamilujete, to se nebojte!