absa2611 absa2611 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Kdybych mohla dát sto hvězdiček, dám je. Toto je nejkrásnější kniha, kterou jsem za hodně dlouhou dobu četla.

Tolik bolesti, trápení, co si Kya musela už od malička zažít... Obdivovala jsem ji, jak je statečná, houževnatá, odvážná, skromná, zručná...
Při soudním líčení se mi až tajil dech, když jsem nevěděla, jaký verdikt porota pronese. Moc jsem se o Kyu bála, přestože jsem tušila, jak to celé bylo a nemýlila se.

Příběh byl zasazen do nádherného prostředí, autorkou dokonale popsaného. Oceňuji i překlad do češtiny. Příroda je mi velice blízká, kniha mě úplně do Kyina okolí vtahovala, jako bych se dívala na film. Fotím ptáky, vodní ptactvo nejraději a nejvíc, a proto jsem byla nadšená autorčinými znalostmi a popisem rozmanitých druhů žijících v Bažině.

Toto nádherné dílo jsem četla pouze v elektronické podobě, ale nestačí mi to. Musím si skutečnou, vytištěnou knihu koupit, protože se k ní budu ráda vracet.

13.05.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nemůžu si pomoci, ale horší brak jsem snad nikdy nečetla. Humor za každou cenu, takřka v každé větě...
Ne.
Nedočteno.

08.05.2023 odpad!

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Když jsem přemýšlela, co o Soběstačném napíšu, napadlo mě prakticky totéž, co napsala Pivka1.
I já jsem na knihu narazila naprostou náhodou při čtení komentářů u jiné knihy, slzela jsem při čtení jak želva a chtěla jsem napsat i to, že mě tento příběh vzal za srdce a dlouho o něm budu přemýšlet.
A stejné to mám i v hodnocení - je mi líto, že není možnost dát více hvězd...
Proto - jedním slovem: Doporučuji!

08.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dobře napsaná jednohubka na pár hodin četby. Konec se mi moc nelíbil a od paní Mornštajnové jsem četla o dost lepší knihy, proto jednu (a půl) hvězdu ubírám.
3 1/2 hvězdy.

08.05.2023 4 z 5

Japonská milenka Japonská milenka Richard Setlowe

Pěkný román z japonského prostředí. Příjemné čtení.

18.04.2023 4 z 5

Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Fiona Neill

Nevím, jak knihu popsat, prakticky se tam nic moc nedělo. Prostě odpočinková četba, konverzační vztahový román.
2 a 1/2 *

12.04.2023 3 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Rychle přečtená oddechovka, svůj účel splnila.

22.03.2023 3 z 5

Dívka z ďáblova močálu Dívka z ďáblova močálu Liselotte Hammer

Četla jsem mnoho lepších knih, tuto jsem dočetla tak nějak z povinnosti. Nebyl to tedy úplný propadák, to určitě ne, ale nijak mě tato kniha nenadchla.

22.03.2023 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Přečteno během tři večerů. Nedalo se od ní odtrhnout.
Kateřina Tučková je prostě sázka na jistotu a já se velice skláním před její prací. Bílá Voda jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Doporučuji!

18.03.2023 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Kdybych na to náhodou nenarazila v e-knihách ke stažení, kdyby to (ač e-kniha) nemělo žlutou obálku, což se mi hodí do Výzvy a kdybych nebyla zvědavá na to, co se skrývá za názvem, nemusela jsem ztrácet asi třičtvrtěhodinu svého času.
Nečtěte to. Nemá to cenu. Porno to není, neužijete si, sloh děsný, styl to nemá vůbec žádný, nepobavíte se, nedá se to číst.
Odpad!

15.03.2023 odpad!

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Myslela jsem, že dám o hvězdičku méně. Ale nedám. I když je, na rozdíl od Skály, tento příběh méně napínavý a strhující, přesto jsem nadšena Mayovou vypravěčskou schopností. Jako tenká stříbrná nit se celým příběhem vinou vzpomínky starého popleteného pána, vše se postupně - pomaloučku, polehoučku - vyjasňuje a ten závěr není jedno velké bum. Vše do sebe prostě tak nějak lehce zapadne.
Prostě dokonalý příběh, i když s pomalým rozjezdem. Určitě doporučuji obě první knihy série a věřím, že i ta poslední bude skvělá. Jdu na ni.

19.01.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělé, luxusní, excelentní, napínavé,... nechce se mi šetřit superlativy.
Skála byla mé druhé setkání s Peterem Mayem (první byla Karanténa) a potvrdila mi mé tušení, že se stane dalším z mých oblíbených spisovatelů.
Přestože je Skála řazena mezi detektivky a já, i přes nesouhlas některých zdejších komentujících, si to myslím taky, je to detektivka naprosto jiného charakteru, než na který jsme běžně zvyklí.
Peter May je výborný vypravěč, celou dobu mě udržoval v napětí, i když v této knize krev nijak zvlášť netekla proudem. Kromě kriminální zápletky dokázal skvěle popsat jak ostrov Lewis, tak i jeho obyvatele.
Jsem velmi ráda, že jsem získala dalšího oblíbeného autora a ihned se pustím do dalšího dílu této série.
Doporučuji.

13.01.2023 5 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Začátkem jsem se docela prokousávala, ale pak už se mi kniha četla velmi dobře.

08.01.2023 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Jedním slovem: Výborné!
Doporučuji.

08.01.2023 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Neskutečný rozdíl mezi touto úžasnou knihou a Želary.
Nechce se mi věřit, že obě knihy psala tatáž osoba; jako by každou z nich psali dva rozdílní autoři. Musím ale napsat, že bylo fajn přečíst si Želary jako první a pak vědět, kdo je kdo, ovšem ta fuška prokousat se knihou... Mockrát jsem se musela nutit číst dál a měla několik nutkání knihu odložit. Četla jsem ji týden. Jozovu Hanuli jsem zhltla za dvě hodiny.
Jozova Hanule je krásná, dojemná jednohubka plná emocí. Doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Jdu proti proudu, ale opravdu nemůžu hodnotit jinak. Kniha se mi četla velice špatně a vůbec mě neoslovila. Přitom knihy s podobným zaměřením mám tak ráda. Asi mi nesedl styl autorky, nevím... Teď ještě přečíst Jozovu Hanuli a pak se konečně (za odměnu?) opět podívám na film, který mám moc ráda.

17.12.2022 1 z 5

Tygří žena Tygří žena Kateřina Janouchová

Opravdu nejde o thriller, jak je psáno v podtitulu a na což poukazují i zdejší čtenáři.
Já bych sérii označila prostě - jako příběh rodiny Lundových. Nic víc, nic míň.
Už jsem si na Cecílii a její rodinu zvykla, tyto knihy beru jako oddechovky, nečtu je souvisle (většinou), ale prokládám jinými knihami z jiných žánrů, abych se posléze zase k Lundovým vrátila, jako by to byli stáří známí, a dozvěděla se, co je u nich nového.
Tygří žena nebyla špatná, bavila mě. Ale opravdu jako oddechovka; nehledejte víc a budete spokojeni.

23.11.2022 3 z 5

Žena, která lovila sama Žena, která lovila sama Magnus Jonsson

Třetí pokračování bylo o mnoho lepší než druhý díl, který mi přišel docela dost nudný. Ovšem ten závěr... Ten mě vyloženě naštval.

21.11.2022 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Mé nejoblíbenější Čapkovo dílo. Kdo viděl film a místy tápal, a knihu nečetl, ať tak učiní. Mnohé se mu vyjasní.

18.11.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green